Dlaczego na MacBooku występują dwa różne stany uśpienia?


9

Wygląda na to, że na moim MacBooku występują dwa różne stany snu:

Stan uśpienia 1:

  • Wywoływane przez: zamknięcie pokrywy lub wyłącznik czasowy.
  • Obudź się przez: dotknięcie gładzika, kliknięcie gładzika, naciśnięcie klawisza lub otwarcie pokrywy.

Stan uśpienia 2:

  • Wywoływane przez: Apple Menu> Uśpienie (lub skrót klawiaturowy).
  • Obudź się przez: dotknięcie gładzika, kliknięcie gładzika, naciśnięcie klawisza lub otwarcie pokrywy.

Zauważysz, że główna różnica między nimi polega na tym, że w pierwszym możesz po prostu dotknąć gładzika, a komputer się obudzi.

Mam dwa pytania:

  • Dlaczego istnieją dwa różne stany snu?
  • Czy są jakieś inne różnice między nimi oprócz tej, o której wspomniałem?

Nie jestem pewien, czy jest to istotne, czy nie, ale zmieniłem ustawienia mojego MacBooka, aby uśpienie było tylko uśpieniem, a nie domyślnym „uśpieniem i hibernacją”.

Odpowiedzi:


15

Tak naprawdę są trzy, ale nie są dokładnie takie, jak opisano:

  1. Wyświetlanie uśpienia: ekran gaśnie po pewnym czasie. Możesz obudzić ekran, dotykając gładzika lub naciskając klawisz.
  2. Uśpienie: W tym stanie komputer przechodzi w stan uśpienia: dysk twardy przestaje się obracać, a procesor zużywa znacznie mniej (prawie nie) energii. Można to wywołać, zamykając pokrywę laptopa, wybierając opcję Uśpij z menu Apple lub za pomocą timera. Obudź komputer, otwierając pokrywę lub naciskając klawisz.
  3. Hibernacja: jeśli bateria jest prawie rozładowana, laptop przejdzie w stan hibernacji w celu oszczędzania energii. Jest to podobne do wyłączania, z tą różnicą, że cała zawartość pamięci RAM jest zrzucana na dysk twardy, co znacznie przyspiesza uruchomienie (a także uruchomienie komputera do poprzedniego stanu). Musisz nacisnąć klawisz zasilania laptopa, aby obudzić maszynę ze stanu hibernacji.

2
Dioda LED z przodu komputera (która nie jest widoczna w modelach laptopów, chyba że jest podświetlona) może być używana do odróżnienia „uśpienia wyświetlacza” od głębszych trybów uśpienia. Jeśli ekran jest ciemny, ale dioda LED świeci się i świeci światłem ciągłym, to tylko wyświetlacz śpi. Jeśli dioda LED gaśnie między wyłączeniem i włączeniem (z częstotliwością zbliżoną do oddechu człowieka ), oznacza to, że śpi lub hibernuje. Jeśli ekran jest ciemny, a dioda LED nie świeci, urządzenie jest wyłączone.
Chris Johnsen,

1
Dla wyjaśnienia, od października 2004 r. Rev. Powerbook G4, urządzenia przenośne dla komputerów Mac korzystały z funkcji Bezpiecznego uśpienia i zawsze wykonują kopię zapasową zawartości pamięci RAM na dysku twardym, gdy idzie się spać, na wypadek, gdyby bateria była wyczerpana podczas snu.
ghoppe

W przyjętej odpowiedzi: „Jeśli bateria jest prawie rozładowana, laptop przejdzie w stan hibernacji w celu oszczędzania energii”, co nie jest do końca prawdą. Przechodzi w stan hibernacji, nawet gdy bateria jest pełna. Ale nie mogłem zrozumieć, dlaczego. Przechodzi w stan hibernacji, gdy śpi dłużej. Wydaje mi się, że działa limit czasu. Czy to możliwe, że Mac w jakiś sposób traci moc nawet przy pełnej baterii, kiedy go noszę?
Srneczek

@ user1096901 zobacz stronę podręcznika, aby pmsetuzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jak stopery przechodzą w stan hibernacji i / lub głębokiego snu.
bmike

0

Po prostu śpi się na wyświetlaczu, ponieważ jest największym drenażem baterii i szybko się włącza.

Drugi śpi ekran, procesor i dyski twarde i włącza się dłużej.

Jestem pewien, że ktoś inny ma coś więcej do powiedzenia na ten temat, więc zostawię to im.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.