Zduplikowane wpisy w menu „Otwórz za pomocą” w Finderze, nawet po przebudowaniu Usług uruchamiania


12

W Mac OS X 10.8.2 mam ten ciekawy problem. Za każdym razem, gdy instaluję nową zaktualizowaną wersję jednej z kilku używanych przeze mnie aplikacji, mój system dodaje nową zduplikowaną pozycję w menu kontekstowym „Otwórz za pomocą”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem wyczyścić pamięć podręczną i odbudować uprawnienia do dysku oraz ponownie uruchomić komputer, ale problem nadal występuje.

Całkowicie przebudowałem bazę danych Launch Services i całkowicie przebudowałem Pre-Binding, więcej niż raz, używając standardowych narzędzi wiersza poleceń i używając dwóch różnych komercyjnych narzędzi do czyszczenia, aby zrobić to samo.

Usunąłem i ponownie przebudowałem Spotlight, a następnie przebudowałem Usługi uruchamiania i ponownie wyczyściłem pamięć podręczną.

Nic nie ma wpływu.

Wygląda na to, że zostały tu wcześniej zadane podobne pytania i na wszystkie z nich nie ma poprawnej odpowiedzi przez „Przebuduj bazę danych usług uruchamiania”, ale to nie pomaga w rozwiązaniu problemu.

Aktualizacja 18 stycznia 2013 r

Po zgłoszeniu błędu w Apple otrzymałem powiadomienie, że jest to znany błąd, który już śledzą i nad którym pracują. Jest to identyfikator błędu nr 11582257, dla każdego, kto śledzi te rzeczy.

Aktualizacja kwietnia 2013 r

Ten błąd nie został naprawiony w Mac OS X 10.8.3.

Aktualizacja z czerwca 2013 r

Ten błąd nie został jeszcze naprawiony w systemie Mac OS X 10.8.4.


Nie polecam onyksu - ale podoba mi się ta odpowiedź i apple.stackexchange.com/a/66870/5472
bmike

Proszę ponownie otworzyć. „Dokładny duplikat” to inna sytuacja z wyraźnie odmiennymi objawami, odnosząca się do OS X 10.6, a zaproponowane tam rozwiązanie nie pomaga mi w OS X 10.8.2. Całkowicie przebudowałem bazę danych usług uruchamiania i nie ma to wpływu na ten problem.

Inne powiązane pytania: 9929 , 10523 , 64124 , 64580 , 68530 . Jeśli dokonałeś przebudowy bazy danych i upewniłeś się, że światło reflektorów nie znajduje uzasadnionych duplikatów, możesz edytować to w pytaniu, aby mniej przypominało inne pytania, które podłączyłem.
bmike

1
Istnieje wiele wyjaśnień na pozostałe pytania. W końcu masz problem z centrum uwagi, problem z duplikatem aplikacji lub problem z bazą danych usługi uruchamiania. Przeanalizowanie wszystkich odpowiedzi powinno ostrzec Cię o zaistniałej sytuacji.
bmike

2
W rzeczywistości jest to błąd w systemie OS X. Pozostaje nierozwiązany w momencie pisania tego.

Odpowiedzi:


6

Znalazłem polecenie Terminal, które działa w Mountain Lion. Podaje prawidłową sekwencję poleceń w lsregistercelu rozwiązania tego problemu:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user

Zostało to dostarczone przez jednego z dr. Dranga na blogu w witrynie LeanCrew.com w poście zatytułowanym Pozbywanie się otwartych z duplikatami . Został opublikowany 16 lutego 2013 r.

Możesz przeczytać post na blogu pod linkiem powyżej, aby uzyskać wszystkie szczegóły.

Prawdopodobnie, dopóki Apple nie naprawi tego znanego błędu, konieczne może być ponowne uruchomienie tego polecenia za każdym razem, gdy nowa wersja aplikacji instaluje się w moim systemie, powodując nowe duplikaty elementów w menu Otwórz za pomocą.

Muszę przyznać, że ten ciąg został zaproponowany przez bmike 12 stycznia 2013 r. Ale z jakiegoś powodu wcześniej go przeoczyłem. Więc dzięki, bmike.


Dzięki, zadziałało. Musiałem zrestartować Findera, aby zaktualizować menu Otwórz za pomocą. Używam 10.9.2.
Chad von Nau

1
tak - to dobra odpowiedź, ale należy dodać killall Finder;wykonanie kompletnego polecenia/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user; killall Finder;
billynoah

2

Sprawdź odpowiedź Pszenicy, gdy odkrył okoliczności, w których OS X ma błąd, a duplikaty są spowodowane aktualizacją aplikacji z App Store.

W przypadku innych, w których nie jest to spowodowane konkretnym błędem w Mountain Lion, przebudowa wykluczyła przestarzałą bazę danych usług uruchamiania, należy teraz odbudować całą bazę danych reflektorów.

Zakłada się, że tak naprawdę nie masz kilku kopii PDFPenPro - możesz więc uruchomić mdfind app_nameprzed i po przebudowie reflektora, ponieważ jest to prawdopodobna przyczyna zduplikowanych wpisów.

Może to być również dobry moment, aby upewnić się, że kopie zapasowe są aktualne - przypadkowe błędy systemu plików, niekompatybilne narzędzia lub zbliżająca się awaria dysku mogą również wyjaśniać, że baza danych nadal się odbudowuje ze zduplikowanymi wpisami.


Jak powiedziałem w moim pytaniu, całkowicie przebudowałem Spotlight. To nie pomogło.

1
Sprawdziłem również, czy mam tylko jedną kopię każdej aplikacji, o której mowa. Ale nowy zduplikowany wpis jest dodawany do menu niektórych aplikacji za każdym razem, gdy instaluję nową aktualizację nowszej wersji aplikacji. Doszedłem do wniosku, że to po prostu nierozwiązany błąd w systemie OS X. Jest to denerwujące, ponieważ stale używam menu kontekstowego „Otwórz za pomocą” w moim przepływie pracy.

1
Dziękujemy za edycję tego / wyjaśnienie. Najwyraźniej mój mózg wciąż pamiętał pierwszą wersję twojego postu. Jeśli chcesz zgłosić błąd za pomocą Apple, uruchom go mddiagnosei wyślij - jeśli masz powtarzalną skrzynkę, inżynier powinien mieć łatwy dostęp do wykazania błędu, a następnie odtworzenia go. Lepiej, wiesz dokładnie, co powoduje dodanie nowego przedmiotu.
bmike

Informuj nas! I dzięki za trzymanie się tego, aby wyjaśnić, dlaczego nie było tak, jak inne pytania.
bmike

@WheatWilliams Jeśli opublikujesz swój Radar, dodam link do niego w moim zgłoszeniu błędu. Nadal nie jest to naprawione w wersji 10.8.4 (12E55), więc chcę uzyskać dla nich idealny, powtarzalny przypadek testowy, aby można było rozwiązać ten problem w następnej wersji, jeśli to możliwe. Mój błąd to rdar: // 14100691
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.