Dysk zewnętrzny montuje się, ale nie pojawia się już w Finderze


10

Mam zewnętrzny dysk twardy (Drobo 2. generacji) podłączony do mojego komputera Mac za pomocą Firewire. Kiedyś pojawiał się na moim pulpicie i na pasku bocznym Findera, ale teraz nie pojawia się w żadnym miejscu (mam włączone „Dyski twarde” i „Dyski zewnętrzne” w opcjach paska bocznego Findera).

Wygląda na to, że dysk działa prawidłowo: dysk i partycja są widoczne w Narzędziu dyskowym i mogę przejść do niego w Finderze, jeśli użyję polecenia i wpisz Finder „Idź do folderu ...” /Volumes/Drobo/. Mogę dobrze czytać / pisać po przejściu do niego.

Mam zainstalowaną najnowszą wersję narzędzia Drobo Dashboard, a moje oprogramowanie układowe jest aktualne. Jakieś pomysły? Czy to znak, że mój dysk zewnętrzny zaczyna umierać?

EDYCJA: Rozwiązałem ten problem dzięki pomocy technicznej Drobo. Zobacz moją zaakceptowaną odpowiedź poniżej. Poprawiłem tę odpowiedź, aby była mniej specyficzna dla Drobo, ponieważ ostatecznie była to kwestia systemu plików.


Czy wykonałeś któryś z kroków rozwiązywania problemów z drobo? Link do nich, jeśli masz pytania na temat określonego kroku, ale zawsze możesz ustalić awarię sprzętu jako przyczynę czegoś, co nie działa.
bmike

Przejrzałem strony pomocy technicznej, ale nie mogę znaleźć niczego, co wydaje się powiązane. Istnieje wiele problemów związanych z Drobo, których nie można zamontować , ale nie o to tutaj chodzi. Wydaje mi się, że to musi być problem z konfiguracją, ponieważ jedyną różnicą jest Mac. Skontaktowałem się z obsługą klienta Drobo, więc zobaczymy, czy mają coś do powiedzenia.
Hank

Odpowiedzi:


7

Dzięki pomocy technicznej Drobo, która wskazała mi ten wątek MacRumors , rozwiązałem problem. Okazało się, że jakoś mój dysk został ustawiony na „niewidoczny”, co jest atrybutem systemu plików. Nie sądzę, aby to ustawienie można było ustawić za pomocą Findera, więc nie jestem pewien, jak to się stało.

Aby potwierdzić problem, musiałem zainstalować Xcode, a następnie zainstalować narzędzia wiersza poleceń, a następnie uruchomić polecenie Terminal:

GetFileInfo /Volumes/Drobo/

gdzie /Volumes/Drobo/jest ścieżka do danego woluminu. To polecenie zwraca wszystkie atrybuty ustawione dla tego woluminu. Jeśli lista atrybutów zawiera V(duże V), oznacza to, że wolumin jest niewidoczny.

Naprawić to:

SetFile -a v /Volumes/Drobo/

z małą literą v, aby usunąć niewidoczny atrybut.

Po ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy.

Uwaga: w zależności od dysku i twoich uprawnień, możliwe, że będziesz musiał uruchomić te polecenia sudo, chociaż nie zrobiłem tego.


1
Aplikacja shareware PathFinder < cocoatech.com/pathfinder > pozwala zobaczyć niewidoczne pliki i woluminy. Pozwala także ustawić atrybuty za pomocą okna informacyjnego. Jest 30-dniowe demo, które pozwala korzystać ze wszystkich jego funkcji.
Ɱark Ƭ

Dziękuję Ci! Zmierzałem w kierunku paniki z dokładnie tym samym problemem i okazało się, że jestem użytkownikiem PathFindera. Zajęło tylko kilka sekund, aby usunąć flagę Niewidzialny. Jak to się stało, nigdy się nie dowiem ... ale jestem pewien, że mogłem to rozbroić!
JVC

5

Jest szybszy sposób na zrobienie tego bez Xcode

Aplikacje -> Narzędzia -> Terminal

chflags nohidden /Volumes/Drobo/

To powinno osiągnąć ten sam wynik.


0

Ponieważ pamięć działa dobrze, bardziej prawdopodobne jest, że jest to problem z oprogramowaniem i / lub niezgodność oprogramowania drobo z oprogramowaniem na urządzeniu, niż problem ze sprzętem.

Czy sprawdziłeś ten artykuł - szczególnie upewniając się, że nie masz firewalla ( Mac OS X lub coś innego, jak Little Snitch).

Zawsze jest możliwe, że część Drobo, która powinna przesyłać informacje o komputerze Mac, zawiodła, ale nie jest to tak łatwe do naprawienia, jak próba ponownego flashowania oprogramowania układowego. Osobiście otworzę bilet pomocy technicznej u Drobo, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą poradę przed flashowaniem HW.

Ponadto, gdy OS X zamontuje nowy dysk, sprawdzi system plików, a ponieważ Drobo zgłasza tak ogromny rozmiar, wyświetlenie ikony może potrwać bardzo długo. Widziałem, że zajmuje to ponad 24 godziny - szczególnie, gdy oprogramowanie Drobo nie widzi urządzenia lub ma problemy z szybkim zamontowaniem systemu plików drobo.


Dzięki za kontakty, chociaż moja zapora sieciowa jest wyłączona, a mimo to Drobo Dashboard nie ma problemów z widzeniem Drobo. Czy uważasz, że może to być problem z uprawnieniami przeniesiony ze starego komputera? Spróbuję zostawić komputer włączony na chwilę, aby sprawdzić, czy sam się rozwiązuje.
Hank

Hmm - jeśli oprogramowanie drobo to zobaczy, możesz po uruchomieniu Command-Shift-G pracować z nim w Finderze, aby przejść do ścieżki, albo pulpit jest uszkodzony i możesz usunąć ~ / .DS_Store i wylogować się / ponownie zalogować lub poczekaj, aż Finder zakończy działanie, wąchając dysk i zamontuj go na pulpicie. Brzmi lepiej niż się spodziewałem.
bmike

Okazało się, że atrybut „niewidoczny” systemu plików został jakoś ustawiony na dysku. Niepowiązany z Drobo. Zobacz moją własną odpowiedź, którą zaakceptowałem. Dzięki za pomoc!
Hank
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.