Czy jeśli zawsze zostawiam ładowarki podłączone do gniazdka ściennego, czy zużywają one energię, czy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa?


23

Zawsze o tym myślałem: kiedy zostawiam ładowarkę podłączoną do gniazdka ściennego, ale niczego nie ładuję, czy nadal zużywa energię?

Niektóre ładowarki do notebooków mają diodę, która jest zawsze włączona, więc myślę, że to zużywa przynajmniej trochę. Ale co z ładowarkami Apple? Chcę pozostawić ładowarki iPhone'a i iPada zawsze podłączone pod biurkiem (więc mogę po prostu podłączyć urządzenie, kiedy chcę ładować), ale martwię się, że nie powinny one być podłączone przez cały czas ze względu na ryzyko bezpieczeństwa lub fantomowe zużycie energii .

Czy jest jakiś sposób, aby to zmierzyć, aby mieć pewność?

Odpowiedzi:


10

Zmierzyłem ładowarkę mojego MacBooka Pro i ładowarki iPhone'a / iPada za pomocą urządzenia typu Kill-a-Watt i nie wydawało się, aby samo zużywało znaczącej mocy po podłączeniu do ściany (np. Było mniej niż 1 wat).

ALE:

  • Nie jestem jednak pewien, czy moje urządzenie jest wystarczająco czułe, aby zmierzyć bardzo małe ilości energii.

  • twój przebieg może się różnić. Jeśli jesteś zainteresowany tego rodzaju rzeczami, kupiłbym twój własny klucz i dokonał pomiaru. Mój koszt to około 5 funtów.


15

Zużywa energię. Poczuj to, będzie ciepło lub nawet gorąco. Nie zużywa dużo, ale nadal warto go nie marnować. Odłącz go lub kup listwę zasilającą i wyłącz ją, gdy nie jest potrzebna.

Aby dowiedzieć się dokładnie, ile możesz użyć Kill-a-Watt lub przeczytaj Raport środowiskowy MacBooka (PDF) . Obecna wersja (MacBook, maj 2010, White) mówi, że pobór mocy bez obciążenia wynosi 0,010 W. Starsza wersja (MacBook, 2008, obudowa metalowa) pobiera 0,15 W bez obciążenia. To spora różnica.

0,15 W oznacza, że ​​jeśli pozostawisz urządzenie podłączone przez rok, zużyjesz 1,314 kWh. Biorąc pod uwagę cenę około 0,20 USD / kWh, kosztowałoby to około 25 centów rocznie. Jeśli komputer jest cały czas włączony (przy 14 kWh), koszt wyniesie około 25 USD rocznie.


Świetna matematyka, ale jest o wiele więcej, jeśli sprawdzisz moją odpowiedź poniżej! ; P
cregox

5

Zużywa energię, nawet jeśli nie jest podłączony do komputera Mac. Ponadto, im dłużej pozostawiasz je podłączone, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaną uszkodzone przez udar elektryczny lub uderzenie pioruna itp. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest prawdopodobnie kabel z wieloma gniazdami, do którego ładowarki podłącza się pod biurko i możesz po prostu wyciągnij go ze ściany, gdy nie jest używany. To chroni Twój sprzęt przed problemami elektrycznymi i chroni twoje plecy przed dostaniem się pod biurko!


4

Wszystkie twoje ładowarki są zaprojektowane tak, aby obsługiwać podłączanie przez 24 godziny na dobę. Nie martw się, że się zużyją. Jeśli obawiasz się niewielkiego obciążenia rachunku za energię elektryczną lub próbujesz zrobić wszystko, aby zmarnować mniej prądu, możesz podłączyć je wszystkie do listwy zasilającej. Kiedy ich nie używasz, wyłącz listwę zasilającą.


4

To kolejny mit zużycia energii . Po prostu nie przejmuj się tym *.

Twój przebieg mogą się różnić ( i jak inni powiedzieli, że nie zużywają energii. Chociaż jest to mniej niż 1 wat godzinę (kalkulator zestawie) i to prawdopodobnie będzie kosztować kilka groszy rocznie co najwyżej. Przynajmniej macbook adapter , który jest prawdopodobnie zużywa 0,1 kWh. Niektóre adaptery do telefonów komórkowych mogą osiągnąć 0,5 kWh, a nawet więcej. To duża różnica, a wtedy może kosztować do 2 dolców rocznie. Obliczanie kWh za 0,2 USD. Nadal niezauważalny koszt.

Jeśli chcesz naprawdę zaoszczędzić pieniądze za pomocą takich drobnych działań , zacytuję ten wspaniały link do Michaela , który już mu dałem na górze:

O wiele lepiej jest najpierw zająć się ogrzewaniem , chłodzeniem , oświetleniem , praniem i komputerem .

Kilka innych interesujących powiązanych notatek :

  • Macbook został zaprojektowany tak, aby można go było podłączać 24 godziny na dobę , 7 dni w tygodniu , choć zaleca się odłączanie go raz w miesiącu, nawet jeśli nie jest to konieczne . Zaleca się, aby miernik baterii był skalibrowany, ale za każdym razem będzie kalibrować się dobrze.

  • Zabawne obliczenia: jeśli zawsze pozostawiasz Macbooka podłączonego do sieci, będzie to kosztować około 25 USD rocznie, również obliczonych przez innego użytkownika. Teraz, jeśli odłączasz go codziennie przez 9 godzin, oszczędzasz około 10 USD. Ale będziesz zużywał energię akumulatora, a ładowanie nastąpi przy 80 kWh. Naładowanie 80% zajmuje 2 godziny, więc jeśli robisz to codziennie, nadal będzie Cię to kosztować 25 USD. Jeśli zaczniesz pobierać wartości bliżej 0 każdego dnia, pełne naładowanie zajmie 4 godziny i będzie Cię kosztować co najmniej 37 USD ogółem. Jeśli po prostu zamkniesz pokrywę i nie zużyjesz prawie energii po odłączeniu od zasilania, wtedy koszt baterii tak naprawdę się nie uruchomi i możesz zaoszczędzić 10 USD. Może będzie to tylko 9 USD.

(*) Więc pozostawienie go włączonym jest w porządku, ale nie zrobiłbym tego . Rodzaj.

Zawsze powinniśmy mieć przynajmniej listwę zasilającą dla elektroniki i regularnie ją wyłączać, dla bezpieczeństwa . Przynajmniej podczas burzy, ponieważ mogą się zdarzyć zagrożenia . Ale wyładowania wysokiego napięcia nie pochodzą tylko z sąsiedniej przyrody, ani tylko z grzmotu. Po prostu odłączam prawie wszystkie moje urządzenia od ściany.

Teraz chodzi o to : czy masz do wydania 79 USD i masz dodatkową ładowarkę ? Jeśli tak, zostaw to dla wygody (i lenistwa)!

A jeśli chcesz być przyjazny dla środowiska, pamiętaj, że 1 USD pomnożony przez ponad 200 milionów ludzi korzystających z Macbooka to wciąż nic (5 milionów USD rocznie lub 20 milionów kWh lub 0,00000002 pentawatogodzin wobec 144 pięciawatogodzinny średni szacunek zużycia globalnego w 2008 r.) i nie jest tak, że i tak możesz przekonać wszystkich tych ludzi, aby zrezygnowali z wygody.


1

Biorąc pod uwagę różne okoliczności, ładowarkę do iPhone'a 4 / 4s / 5 / 5s / 6 można podłączyć do 24/7 bez różnicy z ładowarką. Niewielki prąd, który jest mniejszy niż 0,01 procent wata, trafia do basenu ładowarki i nie wystarczy, aby nawet uznać go za zmartwienie. Wyniesie ona jedną trzecią centa rocznie.


-1

Nie poleciłbym tego robić. Nigdy też nie należy stale podłączać urządzeń ... Skróci to żywotność baterii. Dobrym pomysłem jest wykonywanie cyklu zasilania co miesiąc, aby utrzymać zdrową baterię (pozwól, aby bateria się wyczerpała, aż do wyczerpania, a następnie w pełni naładuj).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.