Jak utworzyć trzecią partycję po partycjach Macintosh HD i Boot Camp?


2

Mam MBP z połowy 2009 roku. Zamierzam zainstalować Boot Camp obok Snow Leopard. Chciałbym mieć trzecią partycję, DANE i sformatować ją w FAT32, gdzie będę przechowywać moje pliki danych łatwo i bezpiecznie dostępne zarówno dla Snow Leopard, jak i Win7 na partycji boot camp.

Czy ktoś zna najłatwiejszą procedurę, którą należy wykonać, aby utworzyć tę trzecią partycję? powinienem go utworzyć przed / podczas / po instalacji Boot Camp?

Dzięki

Odpowiedzi:


2

Rozwiązanie 1:

 • Zmniejsz partycję Mac.
 • Utwórz DWIE partycje w pozostałej przestrzeni.
 • Skonfiguruj okna w jednym.
 • Skonfiguruj dane w drugim.

Chociaż nie uruchomiłem instalacji systemu Windows 7/8, starsze wersje przedstawiałyby interfejs do użycia istniejącej partycji, jeśli jest obecny. Jeśli nie jest obecny, domyślnie wykorzysta całą resztę dysku, ale można to obejść. Możesz więc mieć opcję w zwykłej instalacji, aby nie używać całej reszty dysku.

Rozwiązanie 2:

Użyj dysku zewnętrznego jako dysku danych. Możliwe jest także korzystanie z dysku w chmurze, takiego jak DropBox lub Dysk Google.

Ostrzeżenie o opinii: Nie jestem fanem uruchamiania wielu systemów operacyjnych. Wszystko, co musisz zrobić, to zawsze mieć zainstalowany system operacyjny. Wiele smutnych opowieści o procesach instalacyjnych, które były niemiłe dla obcych systemów operacyjnych. Teraz, gdy zarówno Parallels, jak i Virtual Box mają rozsądną wydajność, uważam, że dla większości zastosowań maszyna wirtualna jest lepszym rozwiązaniem.

Więc...

Rozwiązanie 3.

Uruchom system Windows na maszynie wirtualnej i wyeksportuj system plików za pośrednictwem Samby (SMB) lub systemu udostępniania plików w środowisku wirtualnym. Tę alternatywę można rozszerzyć, aby umożliwić maszyny wirtualne z systemem DOS Maszyny wirtualne z systemem Linux, maszyny wirtualne z systemem Solaris. Pamiętaj, że obsługa ekranu może być niewygodna dla każdego systemu operacyjnego, który nie ma odpowiednich rozszerzeń.

Rozwiązanie 4.

Uruchom system Windows na osobnym polu i połącz się z nim za pomocą pulpitu zdalnego. Znowu niezgrabny. Ale znam facetów, którzy w ten sposób używają iPada do łączenia się z oknem w pracy. Nie jestem pewien, ile poważnej pracy wykonują w ten sposób, ale pobranie prezentacji Power Point pozostawionej w pracy może być wystarczające.

Rozwiązanie 5.

Uruchom okna na maszynie obok komputera Mac, abyś mógł obrócić krzesło.


Bootcamp ma sens, jeśli rzeczywiście potrzebujesz tego samego sprzętu z maksymalną wydajnością. Ale chyba, że ​​potrzebujesz dostępu do ogromnych ilości danych z obu systemów operacyjnych, zewnętrzny dysk twardy, a nawet dysk 8 Gb jest prawdopodobnie odpowiedni.

Jeśli wydajność nie jest tak krytyczna, to uruchomienie na maszynie wirtualnej daje dostęp do obu środowisk, a dodatkowe bezpieczeństwo posiadania komputera Mac pomiędzy oknem i okrutnym światem. (Tak, macs można zastawić, ale teraz oznacza to, że atakujący musi przejść przez obronę 2 systemów operacyjnych).

Rozwiązania pulpitu zdalnego wymagają dość szybkiego łącza danych.

Drugie rozwiązanie komputerowe nie jest idealne do przenoszenia.

Mam nadzieję że to pomoże.


2

Można to zrobić, jeśli oderwasz uwagę od mentalności pudełkowej OSX-BootCamp.

 1. Na nowym sformatowanym dysku twardym zainstaluj świeżo swój system OS X, zainstaluj to, czego możesz w nim potrzebować.
 2. Za pomocą boot camp stwórz drugą partycję dla W7 lub W8, utwórz instalację ze sterownikami Apple za pomocą zewnętrznego napędu flash USB i swojego obrazu ISO W7 lub / i W8. 3.Przesuń do wyraźnie zdefiniowanego rozmiaru partycję Mac OS X 100-200Gb. 4. Uzyskaj oprogramowanie Acronis True Image ISO 2014 - nagraj go na płycie CD lub DVD lub Blue-ray w W7 lub W8 za pomocą nagrywarki obrazów Windows. Jeśli twój Mac nie ma napędu DVD, masz 2 opcje - zewnętrzną pamięć USB lub użyj specjalnego oprogramowania, aby nagrać ten obraz na dysku flash USB {xbootvs1.0beta14 zrobi to dobrze}.

 3. Pobierz nową wersję systemu Linux Ubuntu i „wypal” ją na dysku flash USB - w systemie Windows można to łatwo zrobić za pomocą Universal-USB-Installer-1.9.xx lub ISO GPARTED 16.x - użyj tej samej techniki.

 4. Ponieważ masz już partycję NTFS, możesz uruchomić komputer z nośnika optycznego Acronis lub dysku flash USB, naciskając klawisz ALT. Nawiguj, utwórz kopię zapasową * .tib partycji Mac OS X na partycji NTFS [podziel obraz na kawałki o wielkości 700 Mb, aby był zgodny z woluminami FAT32]. Uruchom ponownie, skopiuj utworzony obraz na zewnętrzny dysk twardy, lepiej sformatowany w FAT 32.

 5. Uruchom ponownie w systemie Linux lub GPARTED, skopiuj ukrytą partycję Recovery HD na pusty zewnętrzny dysk twardy; usuń cały dysk twardy, zmień go na MBR z GPT; utwórz nowe partycje:

  • 1. dla Mac OS X - rozmiar, który wcześniej zmniejszyłeś, przypisz system plików FAT 32,
  • następnie druga partycja W7, tj. NTFS 100 Gb,
  • potem zrobiłem trzecią partycję W8 100 Gb NTFS,
  • reszta będzie partycją rozszerzoną.
  • Wewnątrz partycji rozszerzonej możesz mieć kilka partycji:
  • Mam pierwszą partycję logiczną 50 Gb w systemie plików ext4 dla systemu Linux Ubuntu,
  • następnie druga logiczna partycja NTFS dla danych,
  • następnie HD Recovery Partycja HFS + Journ z oryginalnego Mac OS X - możesz teraz skopiować ją z zewnętrznego dysku twardego.
 6. Uruchom ponownie w Acronis, przywróć OSX z zewnętrznej kopii zapasowej dysku twardego.

 7. Uruchom ponownie w OS X i zainstaluj rFFIt i swój ulubiony sterownik dla NTFS - open source lub Paragon NTFS dla Mac OS X, aby móc przeglądać i zapisywać na partycjach NTFS. Możesz także zainstalować rozszerzenia Paragon dla komputerów Mac, aby móc zobaczyć partycję Linux. Możesz także wyłączyć kronikowanie w OS X z wiersza poleceń, jeśli chcesz, aby Linux wyświetlał i zapisywał na partycji Mac OS X. 9.Zainstaluj W7 z nośnika, uruchamiając ponownie komputer i przytrzymując ALT na drugiej partycji, zainstaluj sterowniki bootcamp, zainstaluj MediaFour Mac Drive dla Windows, aby zapisać na partycji HFS + J Mac OS X lub Paragon HFS dla Windows. Zainstaluj Paragon ext fs za darmo, aby móc pisać na partycji Linux z Windows. 10.Zainstaluj W8 z nośnika, uruchamiając ponownie komputer i przytrzymując ALT na trzeciej partycji, zainstaluj sterowniki bootcamp, zainstaluj MediaFour MacDrive dla Windows, aby zapisywać na partycji HFS + J Mac OS X lub Paragon HFS dla Windows. Zainstaluj Paragon ext fs za darmo, aby móc pisać na partycji Linux z Windows.
 8. Zainstaluj Linux Mint lub Ubuntu na czwartej partycji logicznej. Zainstaluj obsługę HFS i innych systemów plików.
 9. Przy kolejnych uruchomieniach w OS X rEFI wyświetli graficznie opcje dla twoich typów systemów operacyjnych - z logo Apple, Windows lub logo Penguina dla Linuksa.
 10. OS X uruchamia się bezpośrednio. Inne systemy operacyjne są dołączone do modułu ładującego GRUB z Linuksa, który należy edytować za pomocą narzędzia do dostosowywania Grub z poziomu Linuksa. Tak więc, kiedy naciśniesz drugi wybór, pingwin z Linuksa wyświetli twoje wcześniej edytowane opcje GRUB. Stamtąd Linux uruchamia się bezpośrednio.
 11. Przy ponownym wyborze systemu Windows z partycji 2 masz moduł ładujący GRUB z tymi 3 opcjami - w ten sposób zmień nazwę poprawnie, tj. W 7 64 bit i W 8 64 bit. Po ponownym wybraniu W7 ładuje moduł ładujący Windows W7 z 2 opcjami Windows 7 i Windows 8 - wybierz jeszcze raz W7, ponieważ jeśli wybierzesz W8, uruchomi się ponownie.
 12. Wybierając Windows ponownie z partycji 3, masz program ładujący GRUB z tymi 3 opcjami - w ten sposób zmień nazwę poprawnie, tj. W 7 64 bit i W 8 64 bit. Po ponownym wybraniu W8 ładuje moduł ładujący Windows W8 z 2 opcjami Windows 7 i Windows 8 - wybierz jeszcze raz W8, ponieważ jeśli wybierzesz W7, uruchomi się ponownie.
 13. Wniosek: aby mieć 4 działający system operacyjny oraz partycję danych {plus dysk Recovery HD}, musisz mieć dysk twardy typu MBR, ponieważ Windows 7 i Windows 8 nie widzą więcej niż 4 partycje podstawowe na oryginalnym systemie Mac HDD GPT z powodu braku określonego Unified Rozszerzona obsługa interfejsu oprogramowania układowego zamiast systemu BIOS, podczas gdy MacBook ma specjalne oprogramowanie układowe emulujące tylko podstawowy system BIOS dla systemu Windows, gdy nie używasz bezpośrednio bootcamp do instalacji i korzystania z niego. Na nowym dysku twardym MBR wszystkie systemy operacyjne mogą zobaczyć bardziej logiczne partycje w rozszerzonej czwartej partycji dysku twardego. Również Linux może zostać zainstalowany na partycji logicznej wewnątrz rozszerzonej, podczas gdy OS X i Windows 7 lub 8 potrzebują tylko partycji podstawowych.


0

Prawdopodobnie po użyciu BootCamp do partycjonowania i skonfigurowania systemu Windows można uruchomić narzędzie dyskowe z dysku DVD Snow Leopard, zmniejszyć partycję Windows lub główną Mac HD, a następnie utworzyć nową partycję. Ale bez osobistego doświadczenia, że ​​nie mogę zagwarantować, że nie zepsuje BootCamp lub twojego systemu operacyjnego, więc ważne jest, aby wykonać kopię zapasową wszystkiego na wypadek, gdybyś musiał ponownie zainstalować OS X i przywrócić go z Time Machine (lub narzędzia dyskowego) -generowana kopia zapasowa obrazu).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.