Jak rozwiązać zduplikowane utwory „in the cloud” w iTunes 11?


17

Po zainstalowaniu iTunes 11 z jakiegoś powodu ponownie pobrał wszystkie moje zakupione utwory „w chmurze”, mimo że były już w mojej bibliotece. Mam teraz zduplikowane utwory, jeden pasujący do chmury, taki, który ma moją ocenę, liczbę utworów itp. Na przykład:

zduplikowane utwory

Chcę powiedzieć iTunes, że są to te same utwory. Próbowałem wtedy usunąć moją starą kopię, gdy prosi mnie o jej zlokalizowanie, wskaż nową kopię, ale kiedy usuwam wpis w chmurze, nie zdaje sobie sprawy, że są takie same. Czy mogę coś zrobić, aby to naprawić?

Uwaga: nie mam iTunes Match, i to na Macu, jeśli to istotne.

Edycja: Oczywiście, że mogę usunąć moją kopię lokalną oraz pobrać i użyć kopii w chmurze, ale chcę zachować oceny i liczby odtworzeń / pominięć.

Odpowiedzi:


20

Jak donosił Harry, problem można rozwiązać, wyłączając „Pokaż zakupy iTunes w chmurze”. Ale wtedy nie zobaczysz swojej muzyki opartej na chmurze, jeśli nie pobrałeś wszystkiego.

Przekonałem się, że ponowne włączenie tej opcji wydaje się ponownie łączyć z chmurą i rozwiązywać problem duplikatów bez utraty historii.


4
To zadziałało dla mnie natychmiast - odznacz pole, kliknij OK, ponownie otwórz preferencje, zaznacz pole, kliknij OK.
Justin,

1
To ustawienie na komputerze Mac znajduje się w: iTunes> Preferencje> Sklep> Pokaż zakupy iTunes w chmurze
Ciaran

2
Dla mnie to naprawiono po prostu
wylogowując

2

Zachowaj metadane

AppleScripts Douga dla iTunes zawiera ogromną listę, jeśli AppleScripts jest przydatny do zarządzania iTunes. Szczególnie interesujące w tym przypadku są

Szczególnie pierwszy wydaje się w twoim przypadku bardzo interesujący.

Zamień ścieżki

Powinieneś być w stanie

  1. ponownie pobrać utwory, klikając ikonę iCloud
  2. przenieś dowolne metadane ręcznie lub przy pomocy AppleScripts wymienionych powyżej
  3. usuń bieżącą kopię (tę, której nie zaznaczono na żółto na zrzucie ekranu) z iTunes i dysku twardego

Notatka ogólna

Aby być bezpiecznym, najpierw wykonaj kopię zapasową danych tytułów i przeprowadź kilka testów, używając tylko kilku utworów


tak, ale chodzi o to, że chcę zachować oceny i liczą się gry
arolson101

Słuszna uwaga. Ile ścieżek chcesz / musisz naprawić (nie chcę proponować ręcznego rozwiązania dla tysięcy ścieżek)?
nohillside

2

Rozwiązałem to w następujący sposób.

Przejdź do Preferencji, następnie do Sklepu, a następnie odznacz pole „Pokaż iTunes w zakupach w chmurze”


2

Pamiętaj, że iTunes 11.2.2.3 nie ma „Pokaż iTunes w zakupach w chmurze” na stronie Preferencje-> Sklep; jest to jednak nadal opisane w opisie tego menu w polu pomocy (które można uzyskać, klikając przycisk pomocy).

Logowanie się, a następnie wylogowywanie ze Sklepu naprawiło ten problem.


1
Komentator z przyszłości?
dwightk

YMMV z tym. Właśnie wypróbowałem to z iTunes 12.9 i tylko pogorszyło to sytuację (miałem może 15 zduplikowanych utworów „iCloud” przed wylogowaniem się / zalogowaniem, a teraz mam około 40). Co za absolutny bałagan! „Poza mną, mimo wszystkich swoich zasobów, Apple może zmusić się do rozwiązania tych problemów, które cofają się o lata…
sxc731

0

W tym tygodniu miałem ten sam problem, a tutaj pojawiła się sugestia , aby rozwiązać problem - po prostu wylogowałem się ze sklepu iTunes i ponownie się zalogowałem. Z jakiegokolwiek powodu rozwiązało to problem i sprawiło, że duplikaty zniknęły.


Pierwsze kilka pomysłów na temat wyłączenia „Pokaż zakupy iTunes w chmurze” nie działało dla mnie. Jednak ten dotyczący wylogowania ze sklepu iTunes zadziałał po raz pierwszy. Dzięki
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.