Odszyfruj pliki muzyczne z iPoda


2

Niedawno przeniosłem komputery i nie mam całej mojej muzyki w iTunes (i szczerze mówiąc, już jej nie potrzebuję). Mam całą moją muzykę na iPodzie i chociaż wiem, jak ją z tego usunąć, są one szyfrowane. Czy istnieje sposób na odszyfrowanie moich plików muzycznych do ich oryginalnych nazw, aby móc wykonać ich kopię zapasową na zewnętrzny dysk twardy?

Obecnie wszystkie nazwy plików mają pozornie losowe 4 znaki.

Obecnie używam systemu Windows 7.

Odpowiedzi:


3

Te pliki nie są w rzeczywistości szyfrowane. Tagi id3 są nadal nienaruszone. Jeśli ponownie dodasz pliki do iTunes, powinny pojawić się odpowiednie nazwiska i artyści, zakładając, że zostały one odpowiednio oznaczone.

Jeśli w ustawieniach zaawansowanych zaznaczono opcję „kopiuj pliki do folderu multimediów iTunes podczas dodawania do biblioteki” i „Zachowaj uporządkowany folder multimediów iTunes”, powinien on zmienić nazwy plików i umieścić je w folderach według wykonawców w folderze muzyki podczas dodawania plików do iTunes.


Zobacz, że nie zaznaczyłem tej opcji, kiedy zacząłem tworzyć Itunes, więc nie utworzono kopii zapasowej żadnego z moich mediów w mediach Itunes. Gdybym chciał pójść tą drogą, czy nie musiałbym ponownie dodawać całej mojej muzyki do Itunes?
Howdy_McGee

Tak, spowoduje to ponowne dodanie całej muzyki z iPoda do iTunes, ale zostaną one skopiowane na komputer i można je następnie utworzyć kopię zapasową.
Chris A,

1

Okazuje się, że istnieje Senuti dla użytkowników komputerów Mac (wersja próbna do wersji płatnej ) oraz darmowa wersja Open Source dla systemu Windows o nazwie Sharepod .

Skończyło się na użyciu Sharepoda i było to szalone proste i niezwykle szybkie. Brak BS. Nie próbowałem Senuti, ale właśnie to znalazłem.


0

Jeśli korzystasz z systemu Windows, De-Itunify może łatwo uporządkować nazwy plików.

Użyłem go, kiedy zdjąłem z iPoda kilka tysięcy utworów (ponieważ bateria przestała działać). Miałem około 50 folderów, każdy z około 40 utworami o nazwach jak FHRK.mp3w tym, i to posortowało je do folderów według artystów z faktyczną nazwą utworu i zespołem w nazwie pliku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.