Jak dodać więcej niż jeden numer telefonu do iMessage?


10

Razem z siostrami mamy iPhone'y na tym samym koncie. Mam również iPada na tym samym koncie. Staram się, aby iMessage na iPadzie był zgodny z moim numerem telefonu, a nie adresem e-mail.

Jedynym wyborem numeru telefonu do wyboru jest numer iPhone'a mojej siostry. Jak mogę wybrać numer telefonu do iMessage na iPadzie?

Odpowiedzi:


6

Jedynym sposobem na uzyskanie numeru telefonu powiązanego z iMessage jest przekazanie go do iPhone'a i aktywowanie wiadomości SMS od operatora. W tym momencie możesz zalogować się do iMessage przy użyciu swojego konta Apple ID / iCloud, aby sprawdzić, czy numer telefonu jest faktycznie podłączony do tego urządzenia, a Twój AppleID odziedziczy ten numer telefonu.

W tym momencie możesz usunąć ten numer telefonu z tego iPhone'a i użyć innego Apple ID z iMessage. Dzięki dual sim / esim możesz nawet aktywować obie liczby na jednym urządzeniu z systemem iOS.

Tak więc, chyba że możesz pożyczyć iPhone'a wystarczająco długo, aby twój operator mógł zapewnić 5 minut obsługi iPhone'a - wystarczająco długo, aby się zarejestrować, utkniesz z adresem e-mail dla iMessage.

Dzięki temu procesowi możesz mieć więcej niż jeden numer telefonu powiązany z jednym Apple ID. Nie można jednak uzyskać jednego numeru telefonu powiązanego z więcej niż jednym identyfikatorem Apple ID, ponieważ ostatni identyfikator zarejestrowany w iMessage usuwa ten numer z dowolnego innego identyfikatora Apple ID, który był używany do „zgłaszania” tego numeru jako dostarczalnego.


Daje mi to tylko numer mojej siostry! Nie wiem, jak dodać kolejny numer telefonu!
Maddy,

1
O ile wiem, możesz przypisać tylko jeden numer telefonu do dowolnego identyfikatora Apple ID, więc preferowanie oddzielnych identyfikatorów Apple ID byłoby najlepszym rozwiązaniem.
Emil

Chociaż zgadzam się, że oddzielne identyfikatory Apple ID są preferowanym sposobem, możesz faktycznie mieć wiele numerów telefonów na tym samym Apple ID. W moim przypadku mam dwa iPhone'y, jeden na Verizon i jeden na AT&T. Kiedy logowałem się na swoje konto iCloud na każdym, każdy numer był dodawany do mojego konta. Teraz oba numery są powiązane z moim kontem.
Mark A. Donohoe,

Co jeśli mam JEDEN iPhone z 2 kartami SIM? (jedna zwykła karta SIM, jeden eSim). Nie można dodać drugiego numeru.
jitbit

2

Wydaje się, że kluczową kwestią jest to, że masz dwa iPhony , więc obie karty SIM są zarejestrowane w iCloud / iMessage w tym samym czasie.

Jeśli masz tylko jeden iPhone i dwie karty SIM, wyjęcie pierwszej karty SIM i użycie drugiej karty SIM dezaktywuje pierwszy numer telefonu komórkowego z iMessage.


Mam dwa iPhone'y: iPhone 6 i iPhone X z dwiema różnymi kartami SIM, ale tylko mój numer iPhone X pojawia się na liście „Jestem dostępny w ...” w Ustawieniach na iPadzie.
Dai,

1

Możesz dodać drugi numer telefonu iPhone do iPada - logujesz się do drugiego iPhone'a za pomocą swojego Apple ID i idziesz do iMessage i wybierasz „użyj iMessage z moim Apple ID”. Numer telefonu drugiego iPhone'a pojawi się na iPadzie.


Tak! ... i na wszystkich innych urządzeniach z tym kontem iCloud. Robię to dokładnie sam. Mam dwa iPhony (jeden AT&T, jeden Verizon), Mac Pro, MacBook Pro i MacBook Retina. Wszystkie siedem urządzeń wyświetla obie liczby i mogę bez problemu przełączać się między nimi.
Mark A. Donohoe,

-1

Nie możesz dodać innego numeru telefonu do tego samego Apple ID, ale możesz zamiast tego dodać inny adres e-mail.

Przejdź do Ustawień -> Wiadomości -> Wyślij i odbierz oraz „ Dodaj kolejną wiadomość e-mail ... ”.


Nie prawda. Mam dwa iPhone'y, jeden na AT&T i jeden na Verizon, oba z tym samym Apple ID. Oba numery pojawiają się w ustawieniach Wiadomości na obu telefonach i, na wszelki wypadek, na wszystkich innych moich urządzeniach, które są również zalogowane (tj. Na dwóch iPadach i trzech komputerach Mac).
Mark A. Donohoe,

@MarqueIV Możesz udostępniać iMessage wielu urządzeniom, ale nie możesz powiązać dwóch oddzielnych numerów telefonów w jednym Apple ID.
kenorb

Znowu się mylisz. Właśnie powiedziałem, że właśnie to zrobiłem. Mam zarówno numer telefonu Verizon, jak i numer AT&T przypisane do tego samego Apple ID.
Mark A. Donohoe,

@MarqueIV Więc gdzie możesz dodać dodatkowy numer? W iMessage pozwala dodać tylko e-mail.
kenorb

Nie dodajesz go z iMessage. Dodanie identyfikatora Apple ID do każdego telefonu powoduje powiązanie tego numeru telefonu z kontem. Kiedy więc po raz pierwszy zalogowałem się przy użyciu mojego Apple ID na moim Verizon iPhone, ten numer był powiązany. Gdy zrobiłem to samo z moim iPhonem AT&T, ten numer również został powiązany z kontem.
Mark A. Donohoe,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.