iPhone utknął na „Brak zainstalowanej karty SIM”


15

„Na emeryturze” wycofałem się z mojego starego telefonu iPhone 3GS, kiedy otrzymałem nowy, błyszczący iPhone 4 i z radością korzystałem z niego jako iPoda touch z aparatem i kompasem.

Jednak popełniłem błąd wyrzucanie karty SIM do 3GS , ponieważ chciałem trwale wyłączyć wszystkie funkcje telefonu i upewnić się, że nie muszę włączać trybu samolotowego ani niczego głupiego.

Dobrze, że pozornie działało dobrze, dopóki iTunes nie zaktualizował 3GS do iOS 4.0.2. Teraz bez telefonu iPhone 3GS utknął w ...

Nie zainstalowano karty SIM
Włóż odblokowaną i ważną kartę SIM, aby aktywować iPhone'a

No SIM card installed, Insert an unlocked and valid SIM to activate iPhone

To, co jest do bani, to to, że nie mogę wymyślić, jak to obejść!

Najwyraźniej na podstawie (doskonałej) Jak aktywować używany iPhone jedynym sposobem na to jest albo

  1. Jailbreak
  2. Zdobądź jakoś AT i T sim

Próbowałem Jailbreaka, ale nie byłem na tyle sprytny, by poruszać się po labiryncie krętych pasaży biorących udział w jailbreakingu tego 3gs. iBoot za nowy? nie rozpoznano ipsw? ... co?

Czuję się teraz jak idiota, ponieważ najwyraźniej AT & T sim jest WYMAGANY do pracy z iPhone'em nawet jeśli nie masz zamiaru używać go jako telefonu? Czy to prawda? Jak obejść problem „Brak karty SIM”?

Odpowiedzi:


13

Jest to niestety oczekiwane zachowanie. Za każdym razem, gdy aktywujesz iPhone'a (który wykonujesz w ramach instalacji systemu operacyjnego), rozmawia on z serwerami Apple i robi różne rzeczy, takie jak wymiana certyfikatów kryptograficznych dla APNS itp. Sprawdza również IMEI telefonu, aby zobaczyć, który przewoźnik Apple sprzedał go i sprawdza, czy karta SIM jest ważna dla tego przewoźnika (jeśli kupisz odblokowanego iPhone'a w kraju, w którym możesz kupić zablokowane lub odblokowane telefony, sprzedawca faktycznie skopiuje numer IMEI zwykłego zablokowanego telefonu, a następnie wprowadzi do ich systemu w przypadku, gdy zostanie zepchnięty na serwery Apple jako odblokowany telefon, nie ma różnic fizycznych ani konfiguracyjnych w telefonach).

Najprostszym sposobem na jego aktywację jest (jak przypuszczałeś) korzystanie z AT & amp; T SIM. Wspomniałeś, że masz iPhone'a 4, możesz go aktywować za pomocą tej karty SIM. Istnieje wiele firm, które sprzedają karty microSIM do kart SIM, ale jeśli chcesz to zrobić teraz, możesz po prostu umieścić kartę micro SIM bezpośrednio na karcie SIM telefonu iPhone 3GS. Nie polecam tego na urządzeniu, na którym zamierzasz przechowywać kartę SIM przez dłuższy czas, ponieważ karta SIM może się poluzować (i zakleszczyć tacę SIM), ale jeśli wkładasz ją, aktywujesz i wyjmujesz powinieneś czuć się dobrze, dopóki jesteś ostrożny w stosowaniu taśmy i nie potrząsasz telefonem zbyt mocno.

alt text


7

ja kupiłem starą, używaną kartę sim AT & T z eBay za 4 USD , umieściłem go w telefonie, a to działało dobrze - teraz telefon można uaktualnić do nowej wersji iOS, nawet jeśli nigdy nie planuję używać go ponownie jako telefonu.

Jak nauczyłem się na własnej skórze: nie usuwaj i nie wyrzucaj AT i T simów ze starych iPhonów, bez względu na wszystko!


2

Spróbuj tego:

Zamiast informować wszystkich, którzy nie mają oryginalnej karty SIM, że aktywacja iPhone'a jest łatwa przy użyciu karty SIM z książki telefonicznej, zrobiłem ten film, aby pokazać ci, jak to działa, Użyj dowolna karta SIM z książki telefonicznej , są tam w Radio Shack, sklepach z telefonami komórkowymi lub w dowolnych sklepach mobilnych. Każda karta SIM z książką telefoniczną załatwi sprawę, nie ma potrzeby programowania simów, wszystkie te książki telefoniczne używane do zapisywania kontaktów i przesyłania ich mają zaprogramowane uniwersalne ICCID, dzięki czemu wszystkie działają.

http://www.youtube.com/watch?v=pA1bb9C7vNU

(Uwaga: Chociaż strona zawiera informacje o jailbreaku, ten manewr nie wymaga j / b telefonu).


nie jest jednak jasne, czy to działa, a te tak zwane „symulatory książki telefonicznej” są naprawdę rzadkie.
Jeff Atwood

1

Podejrzewam, że możesz poprosić AT i T o duplikat starej karty SIM, którą wyrzuciłeś.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.