Jak mogę sprawdzić, czy przeglądam bezpieczną stronę w Safari (6.0.2)?


12

Safari ukrywa http: lub https :, więc jak mogę sprawdzić, czy przeglądam stronę za pośrednictwem protokołu SSL? Niektóre strony pokazują informacje o wystawcy na pasku adresu URL, ale nie wszystkie. Więc te, które pokazują informacje o wystawcy, są bezpieczne, ale wolałbym nie ładować innych stron w Chrome tylko po to, aby ustalić, czy mam bezpieczne połączenie z nimi.


6
Możesz również zobaczyć pełny adres URL, naciskając ⌘LCV.
Lri,

Doskonałe pytanie. I dotyczy wszystkich i innych przeglądarek internetowych, takich jak Firefox. Dlatego do tego pytania dodałem znacznik bezpieczeństwa.
dan

1
To wskazanie http w porównaniu do https w stanie surowym było jednym z unikalnych wiarygodnych wskaźników dla zwykłego użytkownika. Wszystkim innym sztuczkom nie można ufać, ponieważ w zasadzie „ukrywają” one prawdę.
dan

Z doskonałych powodów Apple zdecydowało się przywrócić te tekstowe informacje bezpieczeństwa. To bardzo dobra uwaga, ponieważ tego pola tekstowego nie da się łatwo pomieszać. To pole tekstowe jest najprostszym i najsilniejszym sprawdzeniem, czy połączenie jest rzeczywiście httpkontra https.
dan

Firefox nie otrzymuje jeszcze wystarczającej opinii użytkowników, aby zobaczyć ścieżkę ☹.
dan

Odpowiedzi:


3

Podczas safari otwórz Inspector-> Zakładka zasobów-> w prawym panelu możesz zobaczyć Schemat: będzie HTTPS, jeśli https lub HTTP, jeśli jest bezpieczny.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


12

Na stronach HTTPS Safari pokazuje małą kłódkę.

wprowadź opis zdjęcia tutaj (ekran wykonany w Safari 6.0.2)

Możesz zobaczyć to trochę łatwiej w tych większych snapach - jednej z witryn, w której certyfikat SSL nie był niejawnie zaufany (podpisany lub w inny sposób zaufany przez komputer Mac), a drugiej w witrynie, w której certyfikat był ważny i zarejestrowany w łańcuchu przez komputer Mac i pokazany w zielonym.

Nieznany certyfikat SSL w Safari Dobry certyfikat SSL w Safari


2
Wydaje mi się, że nie wszystkie strony https to pokazują. Spróbuję znaleźć konkretną przykładową stronę.
Greg

Problem z ogólnymi instrukcjami dotyczącymi https polega na tym, że nie ma standardu, która część strony powinna / musi / być wysłana w postaci zaszyfrowanej, a która nie. Może to stanowić interesujące pytanie dotyczące tego, dlaczego jedna strona pokazuje się bezpiecznie, gdy inna jest wyłączona, a gdzie safari obecnie wyznacza linię pokazując znaczek na pasku adresu.
bmike

na przykład kłódka nie pojawia się na bundio.com . Ta strona ma standardowy certyfikat SSL od Go Daddy. Różne smaki ssl mogą wyglądać inaczej podczas safari. ⌘ LCV pokazuje cały adres URL z https.
Danny,

6

Niektóre strony wyświetlają ikonę kłódki podczas ładowania, a następnie znikają. Wynika to z faktu, że na stronie znajdują się niebezpieczne treści, na przykład reklamy Google AdSense na bezpiecznej stronie mogą to powodować.


4

W odpowiedzi na odpowiedź @chrisg niedawno zauważyłem, że niektóre rozszerzenia Safari również ukrywają ikonę kłódki, prawdopodobnie dlatego, że wysyłają lub odbierają informacje przez http. Więc jeśli masz problemy, gdy żadna witryna nie wyświetli kłódki, zablokuj rozszerzenia ...

(Wiem, że to pytanie jest trochę stare, ale pomyślałem, że może to być cenna informacja)


1

W odpowiedzi na post Matthieu ujawnienie https lub EV jest widoczne tylko wtedy, gdy strona początkowo się ładuje, a po zakończeniu ukrywa ją ponownie, co jest naprawdę denerwujące. Jedynym sposobem, aby to pokazać, jak do tej pory znalazłem, jest odpowiedź Lauriego, naciskając ⌘LCV, co jest szalone. Jeśli płacę za EV, chcę, aby moi klienci to zobaczyli!


3
Proszę zamieścić przykład tego zachowania. Kiedy odwiedzam Safari Developer Library , ikona HTTPS w pasku adresu nie znika po wczytaniu strony.
Tyler Mumford

@TylerWayne ta strona ..
Daniel Springer

0

Dodatek do @Fredrik - brak przycisku szyfrowania (ikona kłódki) w witrynie dostępnej za pomocą HTTPS może wskazywać, że jedno lub więcej rozszerzeń jest nieaktualnych (sprawdź Safari-> Preferencje-> Rozszerzenia).


-1

Lub po prostu dotknij paska adresu, aby wyświetlić cały adres. W tym https:


Dotyczy to Safari w iOS, podczas gdy pytanie dotyczyło konkretnie Safari w OS X. Kliknięcie (stuknięcie) paska adresu w OS X nie pokazuje całego adresu.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.