Jakie oprogramowanie może znaleźć bliskie duplikaty zdjęć o wartości 2 TB?


12

Zebrałem wszystkie moje zdjęcia na jeden dysk twardy. Szukam oprogramowania, które działa na Mountain Lion, aby pomóc w znalezieniu podobnych zdjęć, aby móc przeglądać i eliminować zbędne pliki.

Mój sklep z obrazami ma obecnie 2 TB, więc idealne byłoby oprogramowanie wsadowe i / lub wydajne. I wiem na pewno, że istnieje wiele duplikatów, a istnieje wiele programów, które obecnie nie mogą znaleźć dokładne duplikaty.

To, czego szukam, to coś, co znajdzie:

 1. zdjęcia, które są identyczne, z wyjątkiem obracania
 2. zdjęcia, które są identyczne z wyjątkiem wielkości (tj. oryginał kontra miniatura z iPhoto lub oryginał kontra wersja zmniejszona dla Internetu itp.)
 3. zdjęcia, które są podobne

Zakładam, że # 1 jest możliwe, ale nie jestem pewien co do # 2 lub # 3. Jakie oprogramowanie może wykonywać niektóre lub wszystkie z tych zadań?


# 3 prawdopodobnie nie jest możliwe, chociaż 1 i 2 powinny być.
Linuxios,

1
# 3 to trudne pytanie. Wiem o tym, ponieważ pracowałem w zespole, który był odpowiedzialny za utrzymywanie p0rn (i innych złych rzeczy) poza portalem społecznościowym. Możemy umieścić na czarnej liście konkretne zdjęcie, ale wtedy ktoś może zmienić jeden piksel i przesłać go ponownie. Pomyśl o tym jednak jako o uogólnieniu postępów w oprogramowaniu do rozpoznawania twarzy.
Andrew Lazarus

Odpowiedzi:


6

Najlepsze, co mogłem znaleźć i użyć, to Duplicate Annihilator, który współpracuje z iPhoto i został zaktualizowany do wersji 10.8. Możesz pobrać i wykonać bieg, i mam nadzieję, że pozbyniesz się i wyczyścisz swoje foldery za pierwszym razem. Do tego, czego potrzebujesz, możesz potrzebować kilku przepustek, aby uzyskać oczywiste duplikaty, a następnie znaleźć trudniejsze do uzyskania.

http://www.brattoo.com/propaganda/

Nie jestem pewien, czy znajdzie twoje # 2 i # 3 zaraz za bramą, ale ponieważ zdjęcia są oznaczone unikatowymi znacznikami czasu i innymi metadanymi, powinno je znaleźć, nawet jeśli zostaną obrócone. Podobna część jest nieco trudniejsza, ponieważ kryterium podobnych może być wiele. Przeprowadź kilka razy, najpierw sprawdzając moją nazwę pliku, a następnie wymiary, datę utworzenia itp.

KLUCZOWE CECHY

 • Wykrywa duplikaty
 • Wykrywa zaimportowane miniatury
 • Wykrywa brakujące obrazy
 • Łatwo znajduj i niszcz duplikaty utworzone wewnętrznie przez iPhoto lub podczas importu.
 • Porównaj obrazy przy użyciu różnych algorytmów, aby wykryć i zrozumieć różnice.
 • Wykryj duplikaty przy użyciu skutecznych algorytmów przy użyciu elektronicznych sum kontrolnych, takich jak MD5.
 • Wykryj duplikaty przy użyciu metadanych specyficznych dla pliku, takich jak nazwa pliku, wymiary, rozmiar pliku, data utworzenia Exif lub data utworzenia.
 • Usuń duplikaty po wykryciu lub oznacz je słowem kluczowym, aby łatwo je znaleźć za pomocą funkcji iPhoto, takich jak wyszukiwanie lub inteligentne foldery. Używa tylko standardowych funkcji i interfejsów API Apple. Brak hakowania i ingerowania w pliki systemowe iPhoto. Darmowe aktualizacje! Dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i szwedzkim.

To dobra sugestia, jednak moje wszystkie zdjęcia nie są w iPhoto, w rzeczywistości większość z nich nie jest w iPhoto.
TJ Luoma,

Być może tak, ale nie poprosiłeś o rozwiązanie poza iPhoto. Organizowanie ich w samym iPhoto jest lepszym rozwiązaniem niż nieużywanie żadnego konkretnego oprogramowania. Importowanie ich w jednym miejscu może samo w sobie usunąć niektóre duplikaty podczas importowania.
donlaur

Właśnie zainstalowałem fdupes, korzystając z instrukcji tutaj, macappstore.org/fdupes/#comment-83390, a ten wiersz poleceń w terminalu identyfikuje dokładne duplikaty, tj. Pliki, które mogą mieć inną nazwę, ale być dokładnie identyczne (sprawdzanie md5sum). Użycie polecenia hte jest proste, takie jak: fdupes -r-Ścieżka do katalogu do ekranu> ~ / Desktop / Duplicated-files-.txt "
Yves

1

Nie jest to dokładnie to, czego szukasz, ale pomoże ci łatwo znaleźć te duplikaty: http://macpaw.com/gemini


Ale czy to nie działa tylko w przypadku plików identycznych na poziomie binarnym?
nohillside

Może być, ale nie jestem pewien ... Właśnie to znalazłem i wygląda na to, że jest bardzo łatwy w użyciu, ale sugestia „donlaur” podana przez niego może być bardziej trafna w przypadku jego „problemu TJ Luomy” niż mojego rozwiązania.
tdhulster

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.