Jak mogę utrzymać mój komputer Mac w stanie uśpienia ORAZ zamknięty?


114

Chcę pozostawić komputer Mac w stanie uśpienia na noc, aby zsynchronizował 4 GB danych z Dropbox. Muszę uniemożliwić komputerowi przejście w tryb uśpienia, ponieważ spowoduje to wstrzymanie synchronizacji Dropbox

Używam kofeiny, aby utrzymać komputer w stanie uśpienia, ale także odblokowuje komputer, co jest niepewne.

Potrzebuję metody, aby utrzymać Maca w stanie czuwania (aby Dropbox mógł synchronizować przez noc), ale także zablokowany (aby nikt nie mógł odczytać mojego e-maila). Byłoby wspaniale, gdyby ta metoda również wyłączyła ekran (w celu oszczędzania energii), ale szczerze mówiąc, nie jest to nawet w 100% konieczne.


3
W Yosemite istnieje opcja o nazwie * Zapobiegaj automatycznemu uśpieniu komputera, gdy ekran jest wyłączony ”w Preferencjach systemowych> Oszczędzanie energii.
Daniel

Odpowiedzi:


117
  1. W Preferencjach systemowych> Oszczędzanie energii zaznacz pole „Zapobiegaj automatycznemu uśpieniu komputera, gdy ekran jest wyłączony” (w laptopach jest to w zakładce Zasilacz)
  2. W Preferencjach systemowych> Bezpieczeństwo i prywatność zaznacz pole „Wymagaj hasła po uśpieniu lub uruchomieniu wygaszacza ekranu” i ustaw opóźnienie w menu rozwijanym na „natychmiast”

Teraz możesz nacisnąć klawisz command- option-, poweraby wyłączyć wyświetlacz bez uśpienia komputera, a wykonanie dowolnej czynności, która go włączy (np. Naciśnięcie klawisza lub kliknięcie przycisku myszy) spowoduje wyświetlenie monitu o podanie hasła do konta.

W nowszych komputerach Mac bez klucza wysuwania użyj zamiast tego control- shift+ power.


21
Zauważ, że jest to moc shift-shift-w nowszych komputerach Mac bez przycisku wysuwania
dstarh 18.04.2014

5
Z zewnętrzną klawiaturą bez klawisza wysuwania można sprawdzić Show keychain status in menu baropcję w Preferencjach aplikacji Dostęp do pęku kluczy. Będziesz mógł to zrobić Lock Screenna pasku menu, klikając ikonę kłódki.
Mengdi Gao,

3
Jeśli zmienię ustawienie, aby nigdy nie kłaść się spać, czy MacBook nadal będzie kładł się spać, jeśli ręcznie mu to powiem?
NobleUplift,

5
Więc komputer nadal nie śpi, gdy wyświetlacz jest wyłączony i zablokowany? Czy nadal działa w oknie monitu o hasło? A to dotyczyłoby utrzymania skryptów (python i php w terminalu)?
alex9311

1
Tak. Zablokowanie dostępu do urządzenia i / lub pęku kluczy nie zatrzymuje innych procesów.
mikezter

8

Nie jestem pewien, kiedy był dostępny, ale w MacOS High Sierra 10.13.4 możesz przejść do Apple (lewy górny róg)> Ekran blokady lub nacisnąć control- command-, qaby aktywować ekran blokady.

Należy również zrobić pierwszy krok w @ daGUY na odpowiedź

W Preferencjach systemowych> Oszczędzanie energii zaznacz pole „Zapobiegaj automatycznemu uśpieniu komputera, gdy ekran jest wyłączony” (w laptopach jest to w zakładce Zasilacz)


2

Wimoweh $$ automatycznie uśpi Maca, gdy uruchomione są procesy wybierane przez użytkownika, a także kontroluje uśpienie wyświetlacza (lub nie).


2
Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie, chcesz wyjaśnić, dlaczego twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Przejrzyj naszą sekcję pomocy Jak odpowiedzieć na temat pisania dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

2

Jeśli nie używasz klawiatury Apple, możesz zablokować ją za pomocą myszy, wybierając swoje imię i nazwisko po prawej stronie paska menu i klikając Login Window...


1

Możesz użyć KeepingYouAwake . Jest to bezpłatne i lekkie narzędzie paska menu dla systemu macOS (wersja 10.10 i nowsze), które może uniemożliwić komputerowi Mac przejście w tryb uśpienia na określony czas lub tak długo, jak długo jest włączony.

Można go łatwo zainstalować za pomocą beczki Homebrew, uruchamiając:

brew cask install keepingyouawake

Jest to alternatywa dla popularnego narzędzia Caffeine firmy Lighthead Software. Kofeina nie była aktualizowana od dłuższego czasu. Ikony KeepingYouAwake są kompatybilne z Retiną i ładnie wyglądają w ciemnym pasku menu.

Po aktywowaniu KeepingYouAwake możesz po prostu zablokować ekran (naciskając Control+ Command+ q), zmniejszyć jasność ekranu i mieć pewność, że system nie przejdzie w tryb uśpienia!


-1

Możesz wypróbować aplikację „Zablokuj mnie teraz” ze sklepu z aplikacjami. Daje to całkiem fajny sposób na zablokowanie komputera Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.