Aktualizacja MBP SSD - które ustawienia zmienić?


25

Po wymianie dysku twardego w MacBooku Pro na dysk SSD zastanawiam się, które ustawienia powinienem zmienić i jak.

Myśląc o rzeczach, które powinny chronić dysk SSD

 • włączanie obsługi TRIM
 • wyłączanie zawieszenia na dysk
 • wyłączenie czujnika wstrząsu (jeśli nie jest już używany standardowy dysk twardy - czy to ma w ogóle sens?)

Aktualizacja: Wymiana dysku twardego na dysk SSD była najlepszą decyzją - zupełnie inna, znacznie lepsza jakość, prawie jak nowy, znacznie szybszy MacBook Pro.


1
Używam aktywatora przycinania przez ostatnie kilka miesięcy. Poza tym nic nie zmieniłem ... Interesujące byłoby włączenie Trim Enabler automatycznie po aktualizacji OS X. Jeśli niektóre zmiany jądra zawierają błąd (eh minor OS X), łatka Trim Enabler będzie zazwyczaj wyłączona.
Arne,

Odpowiedzi:


18

Oto kilka głównych punktów:

 • Ponownie zainstaluj swojego Mountain Lion.

 • Nie uruchamiaj testów porównawczych na nowym dysku SSD

  Testy zwykle zapisują dużo danych na dysk (w celu przetestowania prędkości zapisu), zużywając je. Jest to więc najlepszy sposób na zniszczenie dysku SSD jeszcze przed jego użyciem. Nie rób tego

 • Włącz TRIM

  OS X obsługuje TRIM tylko dla dysków SSD dostarczanych przez Apple. Jeśli chcesz włączyć TRIM z dyskami SSD firm trzecich - pobierz Trim enablerz tej strony . Bardzo doświadczeni użytkownicy mogą chcieć włączyć przycinanie ręcznie, nie używając wyżej wspomnianych enabler, oto samouczek, w jaki sposób można to zrobić ręcznie.

 • Wyłącz lokalne migawki Time Machine [tylko laptopy]

  Nie ma przełącznika GUI, aby wyłączyć te lokalne kopie zapasowe, ale można to łatwo zrobić w wierszu poleceń. Wystarczy uruchomić Terminal.app i wykonać następujące polecenie: sudo tmutil disablelocaljeśli chcesz wrócić do oryginalnych ustawień, użyj sudo tmutil enablelocalpolecenia

 • Wyłącz hibernację [tylko laptopy]

  OS X zapisuje całą pamięć na dysku podczas przechodzenia w tryb uśpienia. Im więcej pamięci RAM, tym więcej gigabajtów zapisuje na dysku za każdym razem, gdy zamkniesz pokrywę / przełączysz w tryb uśpienia. Możesz wyłączyć tę funkcję za pomocą sudo pmset -a hibernatemode 0polecenia

 • Ustaw flagę Noatime

  OS X domyślnie rejestruje czas ostatniego dostępu dla każdego pliku. Za każdym razem, gdy czytasz plik, w systemie plików wykonywany jest zapis w celu zarejestrowania tej akcji. Nie ma sensu tego robić i żadnych skutków ubocznych, jeśli wyłączysz to, montując główny system plików z ustawioną flagą noatime. Możesz przeczytać więcej o tym tutaj i tutaj :

 • Przenieś katalog domowy użytkownika na HDD [tylko SSD + HDD]

  Jest to przydatne tylko wtedy, gdy masz zarówno dysk SSD, jak i dysk twardy na komputerze Mac. Możesz przenieść całą zawartość folderu / Users na dysk twardy i utworzyć łącze symboliczne z dysku SSD do niego, uruchamiając następujące 3 polecenia: sudo ditto /Users /Volumes/your_hdd_name/Users sudo mv /Users /Users.bak sudo ln -s /Volumes/your_hdd_name/Users /Users

 • Wyłącz czujnik nagłego ruchu [tylko HDD]

  Jeśli dysk SSD jest jedynym dyskiem w komputerze Mac, nie ma sensu używać czujnika nagłego ruchu. Możesz to wyłączyć sudo pmset -a sms 0

 • Wyłącz tryb uśpienia dysku twardego [tylko HDD]

  Niektóre strony internetowe wspominają, że SSD może się zawiesić, gdy funkcja uśpienia dysku twardego jest włączona, dlatego zaleca się jej wyłączenie. Można to zrobić wSystem Preferences->Power settings->Put hard disk to sleep.

Pełny artykuł o wyżej wymienionych poprawkach można znaleźć tutaj


1
czy jesteś pewien, że usunięcie hibernacji to dobry pomysł?
Renderuj

Podobnie usunięcie lokalnego Wehikułu Czasu może nie być dobrym pomysłem. Twój dysk SSD będzie trwał przez lata, nie
martw

2

Kilka lat temu zainstalowałem dysk SSD 256 GB w moim 17-calowym MacBooku Pro unibody pierwszej generacji, zanim pojawiła się opcja trymowania innej firmy. Od tego czasu dostałem tylko trzy bilety na przekroczenie prędkości, aby mój komputer był tak szybki lub szybszy niż obecne maszyny.

Włącznik przycinania dysku SSD innej firmy był jedyną zmianą, jaką wprowadziłem, aby pomieścić dysk SSD.

Nadal możesz chcieć zachować zawieszenie na dysku w celu hibernacji. Jeśli jednak Twój dysk SSD jest> naprawdę <mały, wyłączenie STD zwolni miejsce na dysku odpowiadające ilości pamięci RAM w twoim laptopie.

Nie widzę korzyści z wyłączenia czujnika wstrząsu.

Ciesz się znacznie szybszym MBP!


Dzięki, dobry punkt STD / hibernacja / STD. About Trim Enabler - czy odzyskuje się sam po aktualizacjach systemu operacyjnego?
zielony las

1
@Greenforest Trim Enabler przetrwał przez niektóre aktualizacje systemu operacyjnego, a nie przez inne. Nie pamiętam który. Po aktualizacji zwykle sprawdzam stan przycinania dysku SSD i włączam go ponownie w razie potrzeby. Trochę bólu, ale warta ceny aktualizacji.
TomUnderhill,

2

Zależy od rodzaju posiadanego dysku SSD. Niektóre dyski SSD mają wbudowaną funkcję TRIM wbudowaną w oprogramowanie wewnętrzne dysku SSD - w szczególności kontrolery Sandforce. Seria Samsung 830 ma wbudowany moduł usuwania śmieci, który sprawia, że ​​TRIM jest niepotrzebny.

Mam Samsung 830 i nie zmodyfikowałem ani jednej rzeczy. Działa świetnie.


0

Mam dysk SSD Kingston o pojemności 240 GB oparty na sandforce na moim 15-calowym MacBooku Pro od około 4 miesięcy. Właśnie w zeszłym tygodniu zainstalowałem dysk twardy w gnieździe napędu optycznego. Mogę potwierdzić, że SSD czasami zajmuje do 10 sekund budzić się ze stanu uśpienia, jeśli włączona jest opcja uśpienia dysku. ponieważ wyłączyłem tę opcję, nie jest to już problemem. poza tym nie zmieniłem żadnych innych ustawień (i przeniesienie mojego folderu domowego na dysk twardy) i wszystko działa dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.