Jak wyświetlić listę odtwarzania VLC i główne okno jednocześnie


14

Jak mogę obsługiwać wyświetlanie listy odtwarzania VLC obok mojego głównego okna?

Przykład: Mam kilka filmów, dla których utworzyłem listę odtwarzania. Ale na moim 27-calowym komputerze iMac nie chcę oglądać każdego filmu na pełnym ekranie. W tym celu chcę zobaczyć moją listę odtwarzania obok głównego okna.

Czy istnieje odpowiednia skóra lub obejście tego problemu?

Odpowiedzi:


19

To jest raczej proste. Pytanie jest stare, ale odkąd tylko sprawdziłem, czy nie ma tego samego problemu i inni mogą to zrobić.

Naciśnij +, ,aby otworzyć preferencje VLC. Odznacz opcję Odtwórz wideo w oknie głównym . Na karcie interfejsu ten, który zwykle otwiera się jako pierwszy.

Filmy odradzają się w osobnym oknie, a główna zawiera listę odtwarzania.


Załóżmy, że nadal chciałbym zachować wideo i listę odtwarzania w tym samym oknie. Jak wrócić do wideo po użyciu „Okno> Lista odtwarzania ...” Widzę listę odtwarzania w głównym oknie, ale nie mam pojęcia, jak wrócić do wideo.
TMOTTM

2
Aby wyjaśnić, skrót to cmd, (polecenie poprzedzone przecinkiem) Jest to standardowe zestawienie preferencji i działa w większości aplikacji.
bernk

2
jest to jedna cecha, której zespół VLC nie może zrobić prosto. muszę powiedzieć, że jest żałosna .. chcę mieć listę odtwarzania w stacji dokującej i oglądać wideo w tym samym czasie .. możesz oglądać wideo z listą odtwarzania w stacji dokującej, ale nie możesz zmienić rozmiaru rozmiar filmu, ponieważ jest na nim mnóstwo bezużytecznego menu / kontrolera .. najwyraźniej jest to niemożliwe .. tak smutne
smukłe

2
Ta opcja zniknęła! :( Pamiętam to, po prostu już go nie ma.
Ekevoo

1
Wow, martwiło mnie to od lat, dzięki. Widzę opcję w VLC w wersji 2.2.1 w panelu „Interfejs” preferencji, jest ona sformułowana jako „Pokaż wideo w głównym oknie” i odznaczenie powoduje teraz pojawienie się osobnego okna dla listy odtwarzania.
alxndr

1

W punkcie menu „Widok” patrz „Widok> Zadokowana lista odtwarzania”. Jeśli obok niej znajduje się SPRAWDŹ, oznacza to, że jest „Zadokowany”, wszystko w 1 oknie. Jeśli usuniesz zaznaczenie, zobaczysz „Wideo” i „Lista odtwarzania” w 2 oknach.

(Myślałem, że pierwotna odpowiedź brzmiała „Zobacz”, jak w „spójrz na” lub „szukaj” opcji „odznacz”… i spędziłem wieczność bezskutecznie przechodząc przez Preferencje, szukając „odznacz”, kiedy, oczywiście, „ WIDOK ”był POZYCJEM MENU, w górnej części okna VLC!)


0

Ktoś inny wspomniał, że tak, możesz zadokować listę, ale nad małym oknem odtwarzania wideo znajduje się większe menu opcji (podcasty, płyty itp.), Które są bezużyteczne dla mojej natychmiastowej potrzeby i nie mogą być ukryte. Naprawdę głupi. Nie mogę też zmusić mojej wersji WMP do zrobienia tego samego. Ugh. Pracuję nad projektem niezależnym, w którym muszę obejrzeć kilka filmów i kliknąć je, a właśnie wypróbowałem to w Win Movie Maker i tam działa lepiej. Możesz po prostu wsunąć filmy do odpowiedniego okna (daje ładne duże kciuki), zminimalizować wstążkę i rozciągnąć wszystkie okna, aby uzyskać optymalne dopasowanie.


0

W nowszej wersji 3.0.3 włączenie:

Kolejkuj elementy na liście odtwarzania w trybie jednej instancji

naprawiono problem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To rozwiązało problem z Ubuntu 18.04, ale nadal uważam, że jest to istotne na tym forum, ponieważ VLC jest wieloplatformowe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.