Czy powinienem używać mojego osobistego identyfikatora Apple ID do programowania, czy utworzyć nowy?


12

Jestem gotów wypuścić moją pierwszą aplikację na iOS. Podczas przechodzenia przez kolejne etapy rejestracji w programie rozwoju poczułem się niepewnie.

Czy powinienem założyć nowe konto iTunes, aby opublikować moją aplikację, czy też po prostu używam istniejącego konta osobistego, którego używam do gier, muzyki itp.?

Czytałem gdzieś, że na jakiekolwiek konto, z którego korzystasz, dostaje się trochę spamu, w jaki sposób użytkownicy uzyskują Twój adres e-mail?


2
To coś o spamie, to zwykłe plotki.
duci9y

Dzięki, że przynajmniej warto wiedzieć. Czy należy wziąć pod uwagę jakieś inne względy?
Des Horsley,

Nie. Jesteś prawie skonfigurowany. Użyj swojego osobistego identyfikatora.
duci9y

1
Już rok później użyłem własnego adresu e-mail i jeszcze nie miałem z tym żadnych problemów.
Des Horsley,

1
@ronaldwidha Pozwoliłem, aby moje konto programisty wygasło, ale nie pamiętam żadnych problemów. Testowałem na własnym urządzeniu i na kilku innych i nie mogę sobie przypomnieć niczego, z czego nie byłem zadowolony.
Des Horsley,

Odpowiedzi:


6

Nie ma twardej i szybkiej reguły ani wielu przekonujących argumentów w obu kierunkach. Jeśli jednak w końcu chcesz zarabiać pieniądze lub pracować z innymi, lub ogólnie rozwijać się w tym kierunku, może okazać się, że umiejętność oddzielania rzeczy osobistych od pracy może być pomocna.

Prostym przykładem może być to, że masz osobiste zdjęcia na iCloud związane z twoim osobistym identyfikatorem i z jakiegokolwiek powodu chcesz dać komuś pełny dostęp do twojego konta programistycznego bez dostępu do iCloud. Tak, istnieją inne sposoby, aby to osiągnąć, ale możliwość wyboru dwóch różnych identyfikatorów Apple ID może okazać się pomocna.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.