Jakie ryzyko wiąże się z podłączeniem komputera MacBook do niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej?


13

Na jakie zagrożenia prywatności i bezpieczeństwa narażam się, podłączając MacBooka do otwartej, niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej?

Czy są jakieś zagrożenia, które są gorsze lub lepsze w porównaniu z komputerem z systemem Windows podłączonym do niepewnej sieci bezprzewodowej? 


1
Świetne pytanie. Im więcej osób zna ryzyko, tym lepiej.
mkelley33

Odpowiedzi:


11

Główną obawą jest to, że każda komunikacja HTTP (i inna niezabezpieczona komunikacja) może zostać przechwycona, w tym pliki cookie, które często zawierają dane logowania. Pamiętaj, że bezpieczna komunikacja (HTTPS) ma inne metody zabezpieczania twoich informacji, więc komunikacja finansowa jest zwykle bezpieczna.

Drugi problem polega na tym, że komputer Mac może być bezpośrednio wyposażony w dowolny komputer w promieniu 50 m. Jeśli komputer Mac nie ma włączonej zapory sieciowej, atak ten może prowadzić do dostępu do niektórych plików (za pośrednictwem konta gościa) i pewnej kontroli zdalnej (za pośrednictwem pulpitu zdalnego Apple, VNC lub innych luk w tajnym systemie).

To ryzyko bezpieczeństwa istnieje na równi, niezależnie od tego, czy używasz OS X, Windows, Linux, czy innego systemu operacyjnego, i nie ma żadnych dodatkowych zagrożeń (ani mniej) na żadnej platformie.


1
Dobry przykład, kiedy może cię to ugryźć: wyobraźmy sobie, że idziesz do swojej ulubionej kawiarni. Właściciele tak bardzo podają, że nie ustawili hasła w swojej sieci bezprzewodowej. Oznacza to również, że ktoś korzystający z codebutler.com/firesheep może przejąć lub zepsuć twoje konto w jednej z często odwiedzanych witryn.
mkelley33

4

To, że działamy na bardzo bezpiecznym systemie operacyjnym, nie oznacza, że ​​wirusy, złośliwe oprogramowanie itp. Nie mogą się zdarzyć. Bądź czujny przez cały czas. To błędne przekonanie, że nie jesteś podatny na wirusy. Zasadniczo: wszystkie te same zagrożenia, jak w przypadku podłączenia laptopa PC do niepewnej sieci bezprzewodowej. Tylko z mniejszym prawdopodobieństwem ataku.


1
Wszystko to prawda, ale nie specyficzne dla korzystania z niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej. Miałyby zastosowanie do każdego połączenia sieciowego.
KeithB

Na marginesie: ZAWSZE mam włączony firewall. Nigdy nie odkryłem, że to przeszkadza w czymkolwiek. Nie używam trybu „hardcore” („Blokuj wszystkie połączenia przychodzące”), chyba że jestem w środowisku, o którym wiem lub podejrzewam, że jest wrogie. Włączam jednak tryb ukrycia, a w pewnym momencie rozważę użycie MarcoPolo do przełączania mnie pomiędzy trybem „hardkorowym” a nie, w zależności od tego, czy jestem w domu (reg firewall), czy w zaufanej lokalizacji (reg tylko zapora ogniowa) lub w terenie (hardcore).
Harv

0

prosta sztuczka to: 1-ktoś patrzy przez ramię, co piszesz (w miejscu publicznym), więc NIE pisz, użyj kopiuj / wklej hasło (zapisane wcześniej w dokumencie!), aby nie zobaczyli, jakich kluczy używasz . 2- Włącz zaporę, używaj tylko httpS w przeglądarce itp. 3-Do jakiego publicznego Wi-Fi się łączysz? 3.1 - taki, w którym po prostu wskakujesz (całkowicie otwarty). 3.2 Każdy, kto ma dane logowania, może się przyłączyć (bary, hotele, itp. (Wciąż ryzykowne) 3.3 Podłączanie do publicznego routera (z wieloma innymi), ale masz swój unikalny / osobisty login (tylko właściciel / administrator routera może cię wkręcić).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.