Jak sprawić, by określony kontakt wydawał dźwięk dzwonka nawet w trybie cichym


15

Mam iPhone'a 4 i mam boczny przełącznik do włączania i wyłączania trybu cichego.

Chciałbym, aby określone kontakty (na przykład She Who Must Be posłuszne) dzwoniły, gdy dzwonią, nawet w trybie cichym.

Widziałem różne hacki w Internecie sugerujące użycie „cichego” dzwonka, ale nie tego chcę. Zasadniczo chcę dwa stany:

  1. Wszyscy dzwoniący powodują, że telefon dzwoni (zgodnie z ich indywidualnymi ustawieniami dzwonka)
  2. Prawie wszyscy dzwoniący milczą, z wyjątkiem VIP-ów

czy to możliwe?


Przycisk wyciszania ma pierwszeństwo przed innymi elementami sterującymi. Aplikacja, która hałasowała, gdy przycisk wyciszenia był ustawiony na wyciszenie, nie zostanie zatwierdzona przez Apple, więc będziesz musiał uzyskać telefon z jailbreakiem i aplikację niestandardową.
Old Pro

Odpowiedzi:


16

To stare pytanie, ale natknąłem się na niego, próbując znaleźć odpowiedź na mój iPhone 8. Jest teraz prawdziwe rozwiązanie tego problemu - edytuj kontakt i włącz „Awaryjne obejście”. Tekst mówi, że zastępuje Nie przeszkadzać, ale przetestowałem go i zastępuje również cichy przełącznik!


1
Ta opcja jest również dostępna w telefonie iPhone 7 z systemem iOS 11.0.3.
Alessandro Vermeulen,

6
Ta opcja znajduje się w polu „Dzwonek”.
Victor Sergienko

1
Wygląda na to, że nie działa tak w iOS 12. Mam ustawiony tryb Bypass dla numeru, a gdy telefon jest cichy, nie powoduje żadnego hałasu.
jzadra

@ jzadra hmm, właśnie przetestowałem na iOS 12.1 działający na iPhonie 8, z telefonem wysłanym w trybie cichym i włączoną funkcją Nie przeszkadzać, i dostałem słyszalny dzwonek. W menu ustawień „Dźwięki i dotykowe” mam włączone Wibracje na dzwonku i Wibracje na cichym (nie jestem pewien, czy jest to powiązane czy nie), a moja głośność jest w połowie na tarczy (a zmiana za pomocą przycisków jest wyłączona). Mam nadzieję, że to pomaga.
Jos

3

To jedna z zalet funkcji „Nie przeszkadzać” w iOS 6:

  • przypisz wszystkie kontakty, które mogą do ciebie dotrzeć, nawet jeśli nie chcesz, aby ci przeszkadzano w grupie kontaktów za pośrednictwem iCloud
  • aktywuj „Nie przeszkadzać” w Ustawieniach i skonfiguruj ustawienia Powiadomień, aby nadal zezwalać na połączenia z utworzonej grupy kontaktów. Możesz także zaplanować przedział czasu, kiedy chcesz, aby funkcja Nie przeszkadzać była automatycznie aktywowana.
  • przełącznik ciszy będzie nadal działał zgodnie z przeznaczeniem (wyciszanie telefonu)

Dzieki za sugestie. Czy to oznacza, że ​​muszę przejść i ręcznie włączyć / wyłączyć DND w aplikacji Ustawienia? Nie jestem w stanie całkowicie owinąć głowy tym, ile „trybów” pozostawia mnie w połączeniu z przełącznikiem. Naprawdę chcę tylko dwa tryby - każdy może wywołać dzwonek, a tylko VIP mogą spowodować dzwonek.
dty

W takim przypadku pozostaw przełącznik sprzętowy w pozycji Wł. / Nie-cichy i po prostu przełącz „nie przeszkadzać”. Podczas gdy w DND połączenia będą nadal przychodzić i przechodzić do poczty głosowej, chyba że rozmówca znajduje się na liście VIP.
nohillside

Ach, nie chcę, żeby poszły na VM. Nadal chcę, aby telefon wibrował - po prostu nie hałasuj. Jeśli chcę, chcę mieć możliwość odebrania połączenia. Po prostu nie chcę, żeby przeszkadzało to moim kolegom. Ale jeśli żona zadzwoni, chcę się upewnić, że nie tęsknię, ponieważ wibruje tylko słabym wibrowaniem! :-)
dty

2

Jednym (bolesnym) obejściem jest przyznanie She Who Must Be Obayed dostępu do twojego Apple ID, aby mogła użyć Find iPhone do „Odtwarzania dźwięku”, jeśli nie odbierzesz telefonu. AFAIK, który jest jedynym zatwierdzonym przez Apple sposobem odtwarzania dźwięku na iPhonie, gdy telefon jest wyciszony.


2

Nie używaj przycisku wyciszenia. Zamiast tego użyj funkcji ręcznej Nie przeszkadzać w ustawieniach i wybierz „Zezwalaj na połączenia z Ulubionych”. Otwórz kontakt i wybierz gwiazdkę w prawym dolnym rogu, aby ustawić ją jako ulubioną.


2

To jest stary post, ale dzisiaj go spotkałem, szukając tego samego. Dla 5c iPhone, bieganie iOS 10.3.3, stwierdziliśmy, że będzie Contacts' > 'NameOfContactYouWant> Edit> Ringtone (or Text Tone)> Emergency Bypass Onpozwoli Połączenia / teksty przejść, gdy telefon jest w przeciwnym razie milczy.


0

To, czego szukasz, nie jest możliwe przy dostępnych domyślnych ustawieniach. Jedynym sposobem na odróżnienie użytkowników jest skorzystanie z VIP-a, dlatego musisz wykonać obejście, które zasugerowałeś, aby dzwonił tylko jeden użytkownik.

  • Użyj domyślnie cichego dzwonka
  • Wybierz rzeczywisty dzwonek dla swoich VIP-ów

Oczywiście oczywistą wadą jest to, że gdy nie są wyciszone, twoje kontakty niebędące VIP-em są nadal wyciszone. Możesz następnie to obejść, ustawiając ustawienie wibracji, a następnie ustawiając wibrację, gdy jest cicho wyłączone, co oznacza, że ​​VIP zawsze dzwonią, ale nie VIP bibrują lub nie robią nic.


To, co sugerujesz, wydaje się być tym, czego @dty nie szuka, jak stwierdzono w jej / jego pytaniu.
Alex

Ta informacja nie jest już aktualna.
mlambie

0

Jeśli możesz po prostu kontrolować, kto może powodować dzwonienie telefonu (niekoniecznie zależy to od tego, czy telefon ma „Cichy”), oto kilka opcji:

Opcja 1: Użyj opcji Nie przeszkadzać

Włącz „Nie przeszkadzać” i ustaw „Nie przeszkadzać” tak, aby tylko „Zezwól na połączenia z” swoich „Ulubionych” (dodaj / usuń Ulubione w aplikacji „Telefon” lub bezpośrednio na kontakcie w aplikacji „Kontakty”) .

Uwaga: spowoduje to wyciszenie wszystkich innych powiadomień, ponieważ „Nie przeszkadzać” będzie aktywne.

Więcej informacji na temat The Verge .

ulubione dnd

Opcja 2: Ucisz nieznane osoby dzwoniące

Inną opcją jest wyciszenie wszystkich dzwoniących, którzy nie są w kontaktach, za pomocą opcji „Wycisz nieznanych dzwoniących” w ustawieniach „Telefon”.

Więcej informacji na temat CNET .

milcz nieznane osoby dzwoniące


Osobisty wybór

Zawsze trzymam telefon w pozycji „Nie przeszkadzać”, ponieważ lubię mieć kontrolę nad tym, kiedy decyduję się spojrzeć na telefon. Zezwalam na połączenia z „Wszystkich kontaktów” i dodam do moich kontaktów osoby, od których oczekuję połączeń. Jeśli oczekuję dostawy lub czegoś, tymczasowo wyłączę opcję „Nie przeszkadzać”. Jeśli oczekuję nieznanych połączeń w szerokim przedziale czasu, po prostu zezwalam tymczasowo na wszystkie połączenia, aby móc włączyć „Nie przeszkadzać”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.