Czy zwiększona waga iPada 4 jest warta ekranu siatkówki w porównaniu do iPada mini?


0

Próbuję zdecydować się na zakup iPada mini lub iPada 4 - to będzie mój pierwszy tablet. Poszedłem do Apple Store i uderzyło mnie, jak ciężki jest iPad 4 w porównaniu do iPada mini, ale także jak wspaniały jest ekran iPada 4. Główne pytanie dotyczy tego, czy waga i ciężar dużego iPada jest wart ekranu Retina w porównaniu z mniejszym, lżejszym, ale nie tak wyraźnym iPadem mini. Moje podstawowe zastosowania tego urządzenia to ebooki, czytanie rss, przeglądanie dokumentów, sieci społecznościowe, streaming wideo, lekkie wysyłanie e-maili, okazjonalne gry.


1
„Warto” jest trudnym pytaniem - co „jest tego warte” dla jednej osoby, nie jest dla innej.
Daniel

Odpowiedzi:


1

Nie. O ile nie wyświetlasz zdjęć klientów lub nie używasz dostępu do pulpitu zdalnego do sterowania komputerem i wykonywania pracy, mini jest o wiele lżejszy niż iPad z siatkówką, więc porównywanie ich pod względem łatwości użytkowania jest niesprawiedliwe.

Tak, możesz odróżnić coś rysowanego za pomocą siatkówki od mini-ekranu - szczególnie w przypadku zagranicznych tekstów i grafiki, ale w praktyce nie ma to większego znaczenia.

Mam i używam obu, i łatwo, moje nachylenie 10 do 1 na korzyść lżejszego mini - szczególnie do krótkich serii i swobodnego czytania i grania. W przypadku kilku aplikacji zwiększam rozmiar czcionki o jeden stopień w stosunku do tego, co wolę na wyświetlaczu siatkówki, ale nie widzę żadnej krytycznej awarii, jeśli nie mam wyświetlacza siatkówki, pomimo intensywnego używania urządzenia do pracy i przyjemności.

Przy połowie masy i prawie całej mocy mini jest urządzeniem, które można uzyskać, z wyjątkiem niektórych bardzo wyspecjalizowanych sytuacji. Możesz także włożyć zaoszczędzone pieniądze na AppleCare plus lub bezprzewodową klawiaturę lub po prostu aplikacje i mieć lepsze rozwiązanie.


1

To naprawdę osobista sprawa, ale mogę zaoferować swoje doświadczenia.

Uwielbiam mojego iPada z siatkówką, czekałem na iPada, aż ten wyjdzie i cieszę się, że to zrobiłem. W porównaniu do iPada 2 (z którego dość często korzystałem przez tydzień lub dwa), dla mnie jest noc i dzień, szczególnie do czytania.

To powiedziawszy, iPady Minis, które testowałem w sklepach, były bardzo imponujące - obudowa, a zwłaszcza obudowa są świetne. Gdybym nie rozpieszczał się ekranem siatkówki i kupowałam pierwszego iPada, byłoby to bardzo bliskie. Jednak myślę, że nadal wybrałbym dużego iPada z dwóch powodów. Po pierwsze, większość moich zastosowań to leżenie na kanapie lub siedzenie z iPadem opartym na stole, więc waga nie jest dla mnie tak ważna. Po drugie, tyle używam do czytania, że ​​ekran siatkówki naprawdę mnie zmienia.

Moja najlepsza rada to zastanowić się, jakie jest twoje prawdopodobne zastosowanie i jaką różnicę naprawdę zrobi waga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.