Podnieś / opuść / przenieś / zmień rozmiar okna za pomocą myszy + klawiszy modyfikatora


13

Jestem wieloletnim użytkownikiem FVWM po stronie Linuksa i opracowałem kilka skrótów klawiaturowych i myszy, które uważam za bardzo pomocne w zarządzaniu oknami. Konkretnie:

  • lewy przycisk + polecenie + shift = wyślij do tyłu, jeśli znajduje się na pierwszym planie, w przeciwnym razie przejdź na przód
  • kliknij prawym przyciskiem myszy + polecenie + shift = zmaksymalizuj okno w pionie (niezmieniony rozmiar poziomy)
  • lewy + prawy akord + polecenie + shift = chwyć okno i przesuń je
  • lewy + prawy akord + polecenie + kontrola + shift = zmiana rozmiaru (przeciągnij wskaźnik w bok lub w rogu i przesuń go, aby zmienić rozmiar)

W przypadku wszystkich tych elementów „kliknięcie” oznacza kliknięcie w dowolnym miejscu okna.

Czy istnieje oprogramowanie dla komputerów Mac, które pozwoli mi to skonfigurować? Mam 10,6.

Edytować

Aby to wyjaśnić, operacje przesuwania / zmiany rozmiaru powinny rozpoczynać się od najechania myszą i kończyć na myszy.


Najbardziej szukam alternatywy dla domyślnej gnome Alt + kliknij i przeciągnij, aby przenieść okno (kliknij w dowolnym miejscu okna i przeciągnij).
bisko

Odpowiedzi:


5

Easy Move + Resize to świetne małe narzędzie, które robi dokładnie to, co mówi na puszce.

Stosowanie

Easy Move + Resize opiera się na zachowaniu wielu menedżerów okien X11 / Linux

- w Cmd + Ctrl + Left Mousedowolnym miejscu w oknie, następnie przeciągnij, aby przenieść
- w Cmd + Ctrl + Right Mousedowolnym miejscu w oknie, a następnie przeciągnij, aby zmienić rozmiar

Ta rzecz była powiewem świeżego powietrza po spędzeniu zbyt dużej ilości czasu na zastanawianiu się, jak uzyskać najnowszą wersję BetterTouchTool, aby robić to, co chciałem. To również nie zależy od SIMBL , co jest miłe.

Moją jedyną skargą jest to, że powiązania klawiszy nie są konfigurowalne. Wolę użyć ⌘ Cmd+ ⌥ Opt+ ⌃ Ctrl+ lewego kliknięcia do zmiany rozmiaru, ponieważ klikanie i przeciąganie dwoma palcami po gładziku jest nieco niewygodne. Ale hej, jest to oprogramowanie typu open source i jak zawsze jest z tym problem .


Ładne i proste do przenoszenia i zmiany rozmiaru! Dla tych, którzy używają gładzika jak ja, aby zmienić rozmiar, musisz kliknąć dwoma palcami (aby wykonać kliknięcie prawym przyciskiem), a następnie przeciągnąć (możesz przeciągnąć tylko jeden palec, utrzymując nacisk drugim). Wolę przeciąganie gestem trzema palcami, ale kliknięcie w celu zmiany rozmiaru nie jest denerwujące. Dzięki!
Ferran Maylinch,

3

Nie do końca to, czego szukasz, ale może przeciągnąć i zmiany rozmiaru okna bez dostosowania go do nowej wiedzy. Przeciągnij z wciśniętym klawiszem Command na pasku menu (lub puste miejsce na pasku narzędzi), aby przenieść okno, i przeciągnij z wciśniętym klawiszem Command na uchwycie zmiany rozmiaru, aby zmienić jego rozmiar.

Kliknięcie elementów okna przyciskiem Command może pozwolić na ich użycie, gdy okno pozostaje z tyłu, ale działa to niekonsekwentnie, iirc.


2

Chcesz Zooom / 2 . Bezpłatny okres próbny dostępny. Działa poprzez przytrzymanie klawisza modyfikującego i po prostu poruszanie myszką (nie wymaga kliknięcia!), A następnie okno, nad którym znajduje się kursor, zmienia rozmiar lub przesuwa się w zależności od tego, który klawisz naciskasz, który można dostosować. Robi też więcej rzeczy.

Używam JiTouch osobiście, ale to wymaga gładzika i szczerze mówiąc, ta konkretna funkcja JiTouch wymaga trochę praktyki, aby wywołać wymagany gest, którego niestety nie można dostosować.


Dzięki - Zooom przesuwa się / zmienia rozmiar, ale nie podnosi / nie obniża ani nie maksymalizuje. Wysłałem prośbę o dodanie funkcji.
Reid

Już to robi. Aby przejść do przodu, sprawdź ustawienia. Aby zmaksymalizować, wystarczy dwukrotnie kliknąć, przytrzymując wybrane klawisze modyfikatora.
Randy6T9

Dwukrotne kliknięcie faktycznie powiększa zamiast maksymalizować. Obniżanie nie jest tak przydatne IMO, zamiast tego można użyć hide.
Lri,

@Lri, ta opinia jest dobra, ale moim zdaniem obniżenie jest niezwykle przydatne - jedno z najważniejszych z powyższych wymagań.
Reid,

Chodzi o to, że mam takie samo zachowanie na moim komputerze Mac i Linuxie, więc robienie tego za pomocą klawiszy modyfikujących jest ważne.
Reid,

2

Interesujące jest to, że większość użytkowników systemu OS X nie rozpoznaje niżej jako specyficznej funkcji, której się szuka. Jeśli mam okno blokujące większość ekranu:

  • Nie chcę zakłócać jego pozycji, więc ruch jest bezużyteczny.
  • blokuje kilka okien, które chcę zobaczyć, więc przejście do widoku wszystkich okien i wybranie jednego z nich niewiele pomaga
  • Nadal chcę zobaczyć część okna, więc minimalizacja go nie jest pomocna.

Chcę obniżyć, aby znajdował się za innymi oknami. W systemach Unix / Linux mogę po prostu pisać w częściach, które widzę, pozostawiając go z tyłu. Po prostu zostawiam ciekawe części okien widoczne i wchodzę w interakcję z nimi wszystkimi, nie niszcząc ich rozmieszczenia. Tak łatwo.

Podobno OS X nie obsługuje nawet pisania kodu do wypychania okna do tyłu. Nie trzeba pisać ani umieszczać myszy w częściowo ukrytych oknach bez użycia modyfikatorów. Nie jest to nawet zdalnie przyzwoite na pozostawienie moich okien, gdzie zostawiłem je przez sen, przemieszczane itp Jeśli zabiję okno, OS X podnosi liczbę losową z innych okien tego samego typu, zmuszając wysiłki w celu przywrócenia porządku (może bądź na to ustawienie, szukam). Jeśli otworzę okno z okna na jednym ekranie, nowe okno pojawi się na ekranie wybranym losowo zamiast na oknie, w którym było okno inicjatora (może również mieć silne, niepewne).

Ogólnie rzecz biorąc, zarządzanie oknami OS X jest fatalne w porównaniu ze światem * mix - bardzo frustrujące po pracy z rzeczywistością


1

Myślę, że powtórzenie pytania jest pomocne. Nie znalazłem jeszcze sposobu na opuszczenie okna i, podobnie jak w oryginalnym plakacie, różne inne rzeczy nie są dobrym substytutem. Pożądane zachowanie to coś w rodzaju opcji lub polecenia + (lewa, środkowa lub prawa) mysz w dowolnym miejscu okna (lub zamiast tego na pasku tytułu), a okno przesuwa się do najniższej (najbardziej z tyłu) w kolejności układania okien, odsłaniając w ten sposób następne okno . Ponowne naciśnięcie powoduje przejście do następnegodo tyłu i tak dalej - i przy wielu (wielu) naciśnięciach obracasz całą kolekcję okien na ekranie - jest to wyjątkowo szybkie - powiedz wszystkie 10 lub 20 okien w ciągu kilku sekund. Menedżery okien Unix pozwalają ci powiązać to (jak to się nazywa) do większości kombinacji klawiszy i myszy. Polecenie lewy przycisk myszy byłoby prawdopodobnym wyborem dla wielu, którzy go używają (coś, co naciskasz cały czas - tysiące razy dziennie).

Odkryłem, że wydaje się, że można to zrobić w kodzie NSWindowLevel (procedury kakao), ale nie znalazłem jeszcze żadnej wzmianki o tym w żadnym narzędziu (macos). Następnie muszę zajrzeć do różnych menedżerów okien. Przełączanie menedżerów okien w pudełku unix jest zdecydowanie wykonalne - ale niektóre zestawy są zdecydowanie wymagane. Nie podoba mi się zagłuszanie w nowym menedżerze okien, aby zobaczyć, co się stanie. Ale może jest w porządku.


0

Możesz uruchomić FVWM jako menedżer okien dla aplikacji X11 i mieć takie zachowanie.

W przypadku aplikacji OS X można je przenosić i zmieniać ich rozmiar bez użycia myszy, za pomocą samej klawiatury i aplikacji innych firm ( link , link ).

Nie znam żadnych innych technik podnoszenia lub obniżania .


0

Nie korzystałem z JiTouch, ale twierdzi, że mam tryb „przenieś / zmień rozmiar” oparty tylko na gładziku. Jeśli masz pulpit, będzie to działać z zewnętrznym gładzikiem.


To robi. Używam tego. Ostrzegamy jednak, że gestu nie można dostosować do tej konkretnej funkcji, a wybrany przez nich gest to rodzaj trafienia lub pominięcia. Potrzeba trochę praktyki, aby się z tym pogodzić. Mamy nadzieję, że zostanie to zoptymalizowane, gdy wyjdą z wersji beta.
Randy6T9

0

Na podstawie tego wideo chcesz użyć BetterTouchTool .


Dzięki - niestety BTT nie aktywuje się aż do podniesienia myszy; Szukam myszy w dół. Wyjaśnię pytanie.
Reid

0

Proponuję wypróbować Afloat . W wersji 10.9 działa z wyszukiwarką, jeśli jest ponownie ładowana po wypłynięciu na powierzchnię.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.