Automatyczne wyciszanie macbooka po usunięciu słuchawek


23

Często słucham muzyki na moim MacBooku - od czasu do czasu odłączając słuchawki, czasami zapominam o wyciszeniu głośnika - więc całe biuro dostaje dużo pracy. Jak ustawić wyciszenie mojego Maca, chyba że podłączone są słuchawki. Chcę wiedzieć, czy mogę po prostu wyłączyć wbudowane głośniki ...

Stało się to ostatnio bardziej oczywiste, kiedy korzystam z zestawu słuchawkowego Bluetooth lub podobnego - odchodzę od komputera, zapominając, że zestaw słuchawkowy jest podłączony i jak tylko się wystarczająco daleko, mój komputer zaczyna hałasować ...

Odpowiedzi:


22

Odłącz / odłącz słuchawki i wycisz głośność systemu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zmniejsz głośność do końca. Podłącz słuchawki, a głośność powinna pozostać taka sama. System automatycznie przełączy się między wyciszeniem / brakiem głośności a głośnością ustawioną dla słuchawek.

Jest to coś, co działa na co najmniej OSX 10.8 (nie mogę na pewno mówić o starszych wersjach OSX) i MacBooku z końca 2008 roku lub później. Testowałem to zarówno na słuchawkach bluetooth, jak i przewodowych.


Nie mam pojęcia, dlaczego nie zaakceptowałem tego oryginalnie, dziękuję za czekanie ... :)
Joe,

3
Tę operację należy wykonać za każdym razem, gdy słuchasz głośników. Osobiście zawsze zapominam o tym. Wciąż szukam zautomatyzowanego rozwiązania.
Dmitriy Startsev

11

Napisałem więc aplikację na komputer Mac, aby to zrobić - automatycznie wyciszyć głośność po odłączeniu słuchawek. Nazywa się AutoMute i jest dostępny za 2,99 USD w App Store , lub możesz po prostu zbudować ze źródła dostępnego na github za darmo.


nie działa dla mnie, gdy zdejmę słuchawki z uszu. macOS Mojave 10.14
Dmitrij Startsev

Przykro mi to słyszeć, obawiam się, że nie mam AirPods do przetestowania, ale ten projekt jest teraz dostępny jako open source, więc każdy, kto ma AirPods, może wnieść swój
yonilevy

nie jest za darmo, ale za 2,99 USD: D
Lukáš Šálek

@ Lukᚊálek dziękuję za zwrócenie na to uwagi, wprowadziłem tę zmianę tydzień temu :) Wciąż jest open source i łatwy do zbudowania za pomocą XCode, zaktualizuję odpowiedź.
czwartek

Naprawdę doceniam @yonilevy tworzącego automatyczne oprogramowanie open source z bardzo liberalną licencją. Teraz wypuszczam binarne kompilacje, które są niepodpisane, dostępne tutaj: github.com/nnathan/automute/releases/latest - wciąż jest wiele do zrobienia, aby działać z powodu ustawień bezpieczeństwa - więc najlepszym wyborem jest instalacja ze sklepu z aplikacjami. Ale to jest dla każdego, kto po prostu nie chce płacić.
przystawki

3

W tym celu lubię korzystać z aplikacji ControlPlane . Dodatkową korzyścią jest to, że możesz zrobić coś więcej niż wyciszanie / włączanie wyciszenia, na przykład wyłączanie automatycznego ukrywania dokowania lub włączanie go w zależności od tego, czy masz podłączone zewnętrzne monitory, czy nie.

Oto konfiguracja, której używam:

 1. Na karcie Kontekst preferencji ControlPlane dodaj kontekst o nazwie Słuchawki i inny o nazwie Głośniki .

 2. Na karcie Źródła dowodów upewnij się, że źródło dowodów Audio Output jest włączone

 3. Na karcie Reguły kliknij przycisk Dodaj (+) , wybierz opcję Dodaj regułę wyjścia audio ... i ustaw następujące opcje:

  za. Wyjście audio do: Głośniki wewnętrzne

  b. Kontekst: głośniki

  do. Pewność siebie: 100% (przeciągnij suwak do końca w prawo)

 4. Powtórz krok (3) z następującymi ustawieniami:

  za. Wyjście audio do: Słuchawki

  b. Kontekst: słuchawki

  do. Zaufanie: 100%

 5. Na karcie Działania kliknij przycisk Dodaj (+) , wybierz opcję Działania dźwięku i muzyki > Wycisz i ustaw następujące opcje:

  za. Przełącz wyciszenie dźwięku systemu: Wycisz dźwięk systemu

  b. w kontekście: głośniki

  do. W dniu przyjazdu

 6. Powtórz krok (5) z następującymi ustawieniami:

  za. Przełącz wyciszenie dźwięku systemu: Wyłącz wyciszenie dźwięku systemu

  b. w kontekście: słuchawki

  do. W dniu przyjazdu

Jeśli wolisz mieć jeden kontekst, możesz sobie z tym poradzić, np. Mając kontekst słuchawek z wyciszeniem po wyjściu z kontekstu.


1

Właśnie usłyszałem o Breakaway, który automatycznie wyłącza wbudowane głośniki po zdjęciu słuchawek (ale tylko poprzez ręczne podłączanie / odłączanie gniazda), powinieneś spróbować!

Niektóre inne (ale niewolne) rozwiązania polegałyby na skonfigurowaniu automatycznego wyciszania skryptu za każdym razem, gdy wyjście audio zostanie zmienione za pomocą Keyboard Maestro lub EventScripts

Na przykład za pomocą EventScript:

 • Kliknij Otwórz folder z menu EventScripts, aby otworzyć folder skryptów.
 • Dodaj skrypt, który chcesz uruchomić, w twoim przypadku coś podobnego do shell script "osascript -e 'set volume 0'"(zwróć uwagę, że funkcja ustawiania głośności działa od 0 do 7, 0 oznacza wyciszenie, a 7 maksymalna głośność).
 • Kliknij Wybierz skrypt z menu EventScripts i wybierz skrypt, którego chcesz użyć.
 • Dodaj zdarzenie Słuchawki odłączone .

Zobacz moją własną konfigurację jako przykład, aby wyjść lub uruchomić Boom za każdym razem, gdy słuchawki lub urządzenie Bluetooth (i możesz wybrać, które urządzenie uruchomi skrypt w menu Bluetooth) jest podłączone lub odłączone:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.