Czy muszę skonfigurować indywidualne identyfikatory Apple ID dla wszystkich iPadów moich dzieci?


16

Dam troje dzieciom trzy iPady jako ich prezenty świąteczne. Obecnie używam mojego iPhone'a 4 z moim jedynym Apple ID dla App Store.

Moje pytanie brzmi: czy skonfiguruję ich iPady przy użyciu mojego Apple ID, którego obecnie używam, czy to znaczy, że jeśli pobiorą grę lub coś ze sklepu App Store, to czy pojawi się ona również na moim iPhonie 4? A jeśli usunę aplikację z mojego iPhone'a, czy zostanie ona usunięta również na iPadzie? Jeśli tak, czy powinienem dla nich ustawić inny identyfikator Apple ID?


Od iOS8 możesz korzystać z udostępniania rodzinnego: apple.com/ios/whats-new/family-sharing
magma

Odpowiedzi:


12

Zdecydowanie zalecamy zachowanie osobnego dokumentu tożsamości dla każdej osoby. Na przykład kupując utwór, możesz udostępnić go 5 autoryzowanym urządzeniom. Mój komputer, iPad, iPod i iPhone tworzą cztery. Teraz, gdy moja żona i córka mają iPhone'y, a córka MacBook, cieszę się, że mają własne konta. Żadnych zwariowanych aplikacji, których nie znam na temat zatykania urządzeń. Chcesz mieć swój własny identyfikator Apple ID i iCloud. Naprawdę.

Edycja - używanie identyfikatora Apple ID do usług Apple pomoże wyjaśnić użycie iTunes ID iCloud ID.


Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Wszystkie mają mniej niż 15 lat, więc zdecydowanie skonfiguruję mój identyfikator Apple dla nich wszystkich. Kolejne pytanie brzmi: czy możemy udostępnić jeden identyfikator Apple dla wszystkich zakupów aplikacji i utworzyć dla każdego konta inny identyfikator dla konta icloud? Jeśli tak, jak to zrobić? Dziękuję Ci.
Julia

Dodano link powyżej, aby odpowiedzieć na komentarz. Ale tak, możesz przechowywać osobne identyfikatory dla iTunes i iCloud.
JTP - przeproś Monikę

11

Zależy, ile lat mają dzieci. Jeśli mają 15 lat i więcej, możesz chcieć, aby utrzymywali własne konta i tożsamość na urządzeniach. W przeciwnym razie możesz chcieć mieć możliwość monitorowania tego, co umieszczają na swoich urządzeniach. Wygląda jak problem zarządzania, a nie problem techniczny.

Możesz skonfigurować swoje iDevices tak, aby pobierały zakupy automatycznie lub nie. Usunięcie aplikacji z jednego urządzenia nie ma wpływu na jej obecność na innych urządzeniach.

Wadą używania różnych identyfikatorów Apple jest to, że jeśli na wszystkich z nich chcesz znaleźć aplikację i nie chcesz kupować 4 kopii tej samej rzeczy, zarządzanie ich instalacją i aktualizacjami jest uciążliwe. Musisz wylogować się z konta, zalogować się na swoje, pobrać aplikację, wylogować się i zaśpiewać z oryginalnym kontem. Powtarzać. Powtarzać.

Jeśli skonfigurujesz je wszystkie przy użyciu własnego identyfikatora Apple, oznacza to, że będziesz musiał kupić im dowolne aplikacje, które chcą zainstalować na swoim urządzeniu. O ile nie czujesz się komfortowo, przekazując im hasło do swojego konta w iTMS i dołączoną do niego autoryzację karty kredytowej. I musisz upewnić się, że nie skonfigurujesz synchronizacji iCloud, ponieważ wtedy otrzymają również Twoje przypomnienia, wydarzenia w kalendarzu, strumień zdjęć i dowolną muzykę z iTunes.


1
Zamiast wylogowywać się przy użyciu różnych identyfikatorów, możesz po prostu skopiować aplikację do bibliotek iTunes każdego dziecka. Lub (jeśli korzystasz z biblioteki iTunes, aby zsynchronizować je wszystkie), po prostu zainstaluj ją na nich wszystkich.
nohillside

6

Chcę po prostu odpowiedzieć na pytania bez zalecenia, ponieważ widzę wiele powodów, dla których różni ludzie będą chcieli różnych ustawień kont.

Możesz użyć jednego Apple ID dla wszystkich urządzeń. Jeśli chcesz wyłączyć automatyczne pobieranie, nie zobaczysz aplikacji na swoich urządzeniach. Usunięcie aplikacji z jednego urządzenia nie powoduje jej usunięcia z innych. Nawet jeśli ukryjesz zakup w historii zakupów, inne urządzenia nadal będą mogły bezpłatnie pobrać aplikację.

Chcesz skonfigurować drugi identyfikator Apple ID tylko, jeśli chcesz pozwolić im kontrolować zakupy i budżet (i nie widzieć ich zakupów w historii zakupów). Możesz ustawić ograniczenia, aby zapobiec klasyfikacji wiekowej i pobierać bloki na limit na urządzenie, który nie jest powiązany z Apple ID.

Istnieje limit, w którym zaczniesz mieć problemy, w których więcej niż 10 urządzeń chce pobierać aplikacje z jednego Apple ID, ale nawet w przypadku 4 urządzeń potomnych nadal masz 6 miejsc dla siebie.


2
I oto rada - zacznij od jednego konta i zobacz, jak idzie. Zawsze możesz ukryć zakupy, których nie lubisz później i oddzielić swoje dzieci jeden po drugim, gdy osiągną dojrzałość wystarczającą do uzyskania własnego identyfikatora Apple ID. Każdego z nich zarejestrowałbym w celu uzyskania własnego identyfikatora Apple ID, aby mieli oni własną kopię zapasową iCloud / iMessage / FindMyFriends i własną tożsamość Game Center, ale możesz kontrolować zakupy tak długo, jak chcesz centralnie i dopóki nie przejdziesz przez 10 urządzeń .
bmike

4

Oddzielne konta z osobnymi kartami podarunkowymi wstępnie załadowanymi na każdym koncie mogą pomóc dzieciom nauczyć się budżetować.


2

Przed szkołą skonfigurowałem 25 iPadów i dopóki nie włączyliśmy licencji na woluminy Apple, pobieranie odbywało się na wszystkie urządzenia, ponieważ ustawiono opcję w Ustawienia -> iTunes i sklepy z aplikacjami.

Jeśli na telefonie wyłączysz opcję Automatycznie pobieraj aplikacje z powyższego obszaru ustawień, wszystko powinno być w porządku i nie będzie automatycznie pobierać aplikacji po zakupie aplikacji, jeśli używasz tego samego Apple ID. Możesz także ustawić muzykę i książki. Usunięcie z telefonu nie wpłynie na iPada.

W przypadku laboratorium polecam wyłączenie automatycznego pobierania, ale w przypadku kilku dzieci zalecamy skorzystanie z jednego konta.

Dla grupy małych dzieci polecam jedną aplikację, nie musisz kupować tej samej aplikacji kilka razy. Może to powodować problemy z GameCenter, które mają tylko jedno konto dla tych gier, które przechowują dane i zapisy w oparciu o centrum gier. Możesz tam utworzyć wiele kont i rozwiązać ten problem.

Prowadzenie jednego konta pomoże również w ustawieniach zabezpieczeń i zarządzania dziećmi. Możesz wyświetlić kwotę pozostałą na karcie upominkowej, a otrzymasz powiadomienia e-mail o zakupie aplikacji. Mój jest powiązany z moim kontem paypal, więc dostawałbym e-maile, jeśli aplikacje zostaną zakupione. Możesz ustawić ograniczenia i zarządzać kontrolą rodzicielską na komputerze Mac, aby ustawić ograniczenia wiekowe, które dzieci mają przeglądać w poszukiwaniu materiałów takich jak piosenki, filmy itp.

Baw się dobrze!


2

nie możesz dać im identyfikatora, jeśli mają mniej niż 13 lat :(

możesz łatwo zarządzać, które aplikacje pojawiają się na twoim telefonie, prawdziwy problem dla rodzin jest następujący: jeśli dam im własne identyfikatory, czy nie mogą udostępniać aplikacji ani muzyki, prawda? I wciąż nie mamy do czynienia z większym problemem: nie powinni mieć identyfikatorów AppleID w ich wieku.


Masz rację, tworzenie identyfikatora dziecka poniżej 13 roku życia jest nielegalne i ponownie dotyczy Apple ToS.
Mindwin,

Dzisiaj to nie jest poprawne - Apple ma konta dla dzieci, jak opisano tutaj: support.apple.com/en-us/HT201084
David LeBauer

1

iOS8 wprowadził nową funkcję udostępniania rodziny; Radzę zachować osobne dokumenty tożsamości i zaprosić dzieci na konto jako członków rodziny:

Udostępnianie rodziny

Nowy sposób na harmonię cyfrowego życia Twojej rodziny.

Udostępnianie rodziny ułatwia nawet sześciu osobom w rodzinie dzielenie się zakupami w iTunes, iBooks i App Store bez udostępniania kont. Płać za rodzinne zakupy przy użyciu tej samej karty kredytowej i zatwierdzaj wydatki dzieci bezpośrednio z urządzenia rodzica. Udostępniaj zdjęcia, kalendarz rodzinny i nie tylko, aby wszyscy byli w kontakcie.

Być zorganizowanym.

Aby rozpocząć, jedna osoba dorosła w twoim domu - organizator - zaprasza maksymalnie pięciu dodatkowych członków rodziny i zgadza się zapłacić za zakupy iTunes, iBooks i App Store, które zainicjują w ramach grupy rodzinnej. Po dołączeniu członków rodziny funkcje Udostępniania rodziny są konfigurowane automatycznie na urządzeniach wszystkich użytkowników.

Wszystkie zakupy Twojej rodziny na wszystkich urządzeniach Twojej rodziny.

Udostępnianie jest lepsze, a udostępnianie nigdy nie było łatwiejsze. Po skonfigurowaniu udostępniania rodzinnego wszystkie utwory, albumy, filmy, programy telewizyjne, książki i aplikacje kiedykolwiek zakupione przez członków rodziny są natychmiast dostępne dla wszystkich pozostałych w grupie. No i oczywiście nowe zakupy. Treść pojawia się automatycznie na karcie Zakup w iTunes, iBooks lub App Store dla każdego członka rodziny. Wystarczy wybrać członka rodziny, którego kolekcję chcesz przeglądać, a następnie pobrać lub odtworzyć wybraną zawartość. Inni członkowie rodziny mogą uzyskać dostęp do Twojej kolekcji w ten sam sposób. Jeśli chcesz zachować prywatność niektórych zakupów, możesz ukryć poszczególne elementy.

Robienie zakupów jest łatwe. Podobnie jest z ustalaniem limitów.

Wszystkie nowe zakupy iTunes, iBooks i App Store zainicjowane przez członków rodziny zostaną obciążone rachunkiem organizatora. Ale organizator nadal może zadzwonić. Wystarczy włączyć opcję Poproś o zakup dla dzieci w rodzinie. Gdy dziecko inicjuje zakup, do organizatora wysyłane jest ostrzeżenie, które może przejrzeć pobieranie i zatwierdzić je lub odrzucić bezpośrednio z urządzenia organizatora. Dotyczy to zarówno zakupów, jak i bezpłatnych pobrań.

Więcej informacji: https://www.apple.com/icloud/family-sharing/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.