Jak mogę podarować kopię aplikacji, którą już posiadam?


14

Jestem właścicielem aplikacji. Chcę kupić dodatkową kopię tej aplikacji dla znajomego korzystającego z funkcji upominków iTunes. W iOS App Store i iTunes Store na komputerze Mac opcja prezentu nie pojawia się w przypadku aplikacji, które już posiadam. Nie mogę uwierzyć, że Apple nie pozwala ci kupić dodatkowej kopii czegoś, co już posiadasz, jako prezent dla kogoś innego.


Aplikacja, którą posiadam
wprowadź opis zdjęcia tutaj


Aplikacja, której nie mam wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy coś mi umknęło, czy naprawdę obdarowywanie aplikacji jest w połowie upieczone?


nigdy o tym nie myślałem - wygląda na to, że może być tak na wpół upieczony
Jason

2
Wydaje się to śmieszne. Bardziej prawdopodobne jest, że powiem "Hey, this app is awesome, let me get you a copy"niż"Hey, here's something I've never used before. Enjoy!"
MDMarra

Odpowiedzi:


6

Funkcja upominkowa jest osadzona w niewielkim trójkącie po prawej stronie tekstu Kup | Pobierz - prawie wygląda to tak samo, jak ten sam przycisk w iTunes na komputerze.

Przycisk upominkowy iTunes

Wystarczy kliknąć kwadratowy przycisk i wybrać Podaruj tę aplikację . W systemie iOS chcesz nacisnąć prostokąt za pomocą klawisza strzałki i wybrać Prezent.

Prezenty w App Store dla iOS


Podczas wyszukiwania aplikacji trójkąt na ekranie wyników nie ma giftopcji dla aplikacji, które już posiadasz, ale ma to miejsce w przypadku innych aplikacji. Wygląda na to, że musisz przejść do samej aplikacji, aby ją pobrać, nawet jeśli giftwyświetla się na ekranie wyników dla aplikacji, których nie masz . Niezbyt spójne zachowanie :(
MDMarra

2
Jestem właścicielem wyświetlanej aplikacji (jak wskazuje tekst Pobierz zamiast przycisku Cena 2,99 USD i przycisk Kup). Ale jeśli wyloguję się ze sklepu, aplikacja ta poda dokładnie tę samą lokalizację i dokładnie to samo miejsce, jak gdybym już była właścicielem aplikacji i zalogowała się. Wszystko wydaje mi się spójne, ale być może nie widzę tego, co ty są.
bmike

Jeśli szukasz aplikacji, ale nie klikasz jej, zachowanie jest niespójne. Sprawdź te dwa obrazy z tej samej strony wyników wyszukiwania, aby zobaczyć, co mam na myśli: Aplikacja, którą posiadam - Aplikacja, której nie mam . Po faktycznym kliknięciu na stronę aplikacji zachowanie staje się spójne, ale zachowanie na stronie wyników wyszukiwania jest naprawdę złe UX. Mam nadzieję, że to wyjaśni to, co widziałem.
MDMarra,

Idealne - połączenie, jeśli w pytaniu umieścisz zdjęcie „Posiadam aplikację”. Polowanie na ukrytą kontrolę nigdy nie jest przyjemnością.
bmike

2

Jeśli naciśniesz przycisk „udostępnij” (jeśli nazywam to tak poprawnie, wygląda to jak kwadrat ze strzałką skierowaną w górę). Jedną z opcji jest „prezent”.


0

W sklepie iTunes możesz wylogować się z naszego konta, a wtedy pojawi się opcja „podaruj to”. Możesz kliknąć opcję, a następnie pojawi się monit o ponowne wprowadzenie Apple ID, ale nadal możesz dokonać zakupu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.