Jak zsynchronizować kontakty iCloud z Google?


30

Niedawno zacząłem używać aplikacji Gmail na urządzeniach z iOS, ponieważ ma ona lepszą funkcję wyszukiwania niż natywna aplikacja Mail. Oznacza to jednak, że kiedy piszę e-maile, aplikacja korzysta z moich kontaktów Gmaila, a nie lokalnych kontaktów telefonicznych, co jest denerwujące. Rozwiązaniem jest utrzymanie synchronizacji moich kontaktów iCloud, które obecnie synchronizują się między moim komputerem Mac i urządzeniami iOS, z Google. Jak najlepiej to zrobić? Wygląda na to, że mogę zsynchronizować lokalne kontakty mojego komputera za pomocą książki adresowej, ale to nie pomoże moim kontaktom przechowywanym w iCloud.


Nie jestem pewien, czy jest dokładnie tak samo jak twoja sytuacja, ale te pytania i odpowiedzi mogą być pomocne: apple.stackexchange.com/questions/27603/...
Andrew Ferrier,

Odpowiedzi:


14

Szybko i łatwo mogę przejść do Ustawień -> Poczta, kontakty i kalendarze -> Dodaj konto -> Inne -> Dodaj konto CardDAV (w Kontaktach). Wpisz google.comjako Serwer, a następnie wpisz swój adres e-mail Google jako nazwę użytkownika, hasło i kliknij Gotowe.

Musiałem użyć hasła specyficznego dla aplikacji, ponieważ mam ustawienie zabezpieczeń weryfikacji dwuetapowej w Google, ale poza tym był to najłatwiejszy i najszybszy sposób, jaki widziałem.


4
To prawdopodobnie powinno być przyjęte rozwiązanie. Jest to również to, co obecnie poleca Google .
cregox

4
Działa tylko wtedy, gdy przestaniesz używać iCloud do kontaktów. Umożliwi to usunięcie kontaktów Google i umożliwi edycję tych kontaktów w telefonie, ale nie będzie synchronizowany między dwiema usługami.
Alan Shutko

4
Nie do końca. Spowoduje to wyświetlenie kontaktów Google na urządzeniu z systemem iOS, ale nie zsynchronizuje kontaktów przechowywanych w iCloud z kontaktami przechowywanymi w Google / Gmail. Każda lista kontaktów pozostanie od siebie niezależna. Na urządzeniu z systemem iOS poszczególne kontakty zostaną „połączone” między sobą, ale tak naprawdę nic nie zostanie scalone.
Eptin

6

Oto sposób, który działa skutecznie, ale może być czasochłonny, więc ostrzegajcie wszyscy.

Najpierw przejdź do iCloud.com i zaloguj się. Przejdź do kontaktów i wybierz je wszystkie, naciskając Ctrl + A. Następnie naciśnij ten mały przycisk koła zębatego w lewym dolnym rogu i kliknij Eksportuj vCard.

Po pobraniu pliku vCard ze wszystkimi kontaktami prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego jest tylko jeden plik. Radzę ci go nie otwierać . Otworzy się ogromna liczba okien, które należy zamykać jeden po drugim, co jest szczególnie uciążliwe, jeśli masz dużo kontaktów. Musiałem nauczyć się na własnej skórze, więc tylko ostrzeżenie dla ciebie, ciekawa grupa, która lubi klikać losowe rzeczy!

Poza tym przejdź do Kontaktów Google i kliknij kartę po prawej stronie z napisem Więcej. Kliknij przycisk Importuj. Powinien zostać wyświetlony monit o przejście do starej strony Kontakty, więc zrób to i kliknij opcję Przejdź do starych kontaktów. Kliknij przycisk Importuj kontakty ... w lewym dolnym rogu i wybierz plik, który właśnie pobrałeś z iCloud. Powinien zaimportować wszystkie kontakty na Twoje konto Google. Tak!

Ponadto w przypadku duplikatów powinno zostać wyświetlone powiadomienie o połączeniu duplikatów. Powinieneś to zrobić. Możesz także scalić duplikaty na nowej stronie Kontaktów, klikając zakładkę po prawej stronie.

Jeśli zamierzasz używać natywnej aplikacji Mail na swoim iPhonie lub Macu, po prostu przejdź do Ustawień i wyłącz kontakty na swoim koncie iCloud. W ten sposób, jeśli dodasz nowy kontakt, trafi on prosto na twoje konto Google!


2
+1 To była najlepsza odpowiedź. Synchronizuje się 1 raz, a następnie kontakty iCould są zawsze na uboczu.
Ankur Jain

Pamiętaj, że obecnie (lipiec 2016 r.) Musisz to zrobić w przeglądarce innej niż Google Chrome, ponieważ eksport został zablokowany w Chrome.
Colin Young,

2

Mam też tę konfigurację i używam konta Exchange tylko do synchronizacji kontaktów między Google a moim iPhone'em.

Proces jest opisany tutaj:

http://support.google.com/a/users/bin/answer.py?hl=pl&answer=138740

Więc skonfigurowałem konto Exchange, ale TYLKO synchronizowałem kontakty.

Kolejna wersja wideo tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=lVEf-skW-Kg


Czy działałoby to nawet w przypadku aplikacji innej niż Google (czyli zwykłej bezpłatnej Gmaila)?
cregox

2

Użyłem SyncMan, aby zrobić to dokładnie w przeszłości. SyncMan oferuje dwukierunkową synchronizację, która zapewni możliwość potwierdzenia zmian (zdecydowanie plus w przypadku synchronizacji dwóch różnych książek adresowych!). Nie używam jednak funkcji synchronizacji dwukierunkowej. Zamiast tego wykonuję następujące czynności:

  1. Dodaj / edytuj wszystkie moje kontakty tylko w kontaktach Apple iCloud
  2. Skonfiguruj SyncMan, aby przeprowadzał jednokierunkową synchronizację z iCloud do Google

Dzięki temu moje kontakty są dostępne w Google i unikam wszelkich konfliktów synchronizacji, które mogą wynikać z synchronizacji dwukierunkowej.

Wypróbuj oprogramowanie (oferują trzydziestodniową wersję próbną), ale zanim to zrobisz (i jak w przypadku każdego nowego programu) wykonaj kopię zapasową danych:

  1. Otwórz aplikację Contacts.app
  2. Plik> Eksportuj ...> Archiwum kontaktów ...

UWAGA: To rozwiązanie wymaga użycia komputera Mac do synchronizacji z Google.


1

Świetnym sposobem na to jest nowa aplikacja internetowa innej firmy („ShuttleCloud”) oficjalnie zintegrowana teraz z Kontaktami Google.

Krok 1:

Wejdź na https://contacts.google.com

Krok 2:

W bocznym menu po lewej stronie przejdź do „Więcej”, a następnie „Importuj”. Wybierz „Inny dostawca poczty e-mail” (gdzie wspomniano o Apple) i wprowadź swój adres Apple iCloud (podczas tworzenia konta iCloud trzeba było wybrać nazwę użytkownika @ icloud.com), jeśli nie ma go nigdzie indziej , znajdź go na https://appleid.apple.com ), postępuj zgodnie z instrukcjami, aby starannie zaimportować wszystkie kontakty z konta iCloud do Kontaktów Google

Krok 3:

Kontakty Google w wygodny sposób pokazują, że niektóre zaimportowane kontakty mogą wymagać scalenia z istniejącymi (być może z wcześniejszej synchronizacji). Interfejs jest czysty i udany, a po przejrzeniu listy możesz ręcznie scalić poszczególne kontakty lub zrobić wszystko naraz.

Jest to zdecydowanie najszybsza i najczystsza metoda, jaką znalazłem do tej pory, w końcu w 2016 r.


Miły! Idę wypróbować tę metodę dziś wieczorem. Żałuję, że nie ma aplikacji do porównywania wszystkich moich kontaktów i sprawdzania, co jest na iPhonie, a co na mojej Exchange. Nie sądzę, że iCloud zawiera również te kontakty?
CyberMew

0

Nie jest możliwa synchronizacja, ale prosty jednorazowy import z Kontaktów Google do iCloud jest możliwy bez dodatkowych narzędzi na Macu.

Skonfiguruj Contacts.app, aby zsynchronizować kontakty na tym komputerze z kontem Google, a następnie wybierz wszystkie kontakty na tym komputerze i wyeksportuj je jako vCard, możesz być pewien - pokazuje w nazwie pliku, ile kontaktów eksportuje.

Następnie wybierz grupę iCloud i wybierz Plik - Importuj, wybierz poprzednio zapisany plik vCard.

Pokazuje duplikaty, możesz wybrać zasadę łączenia. Następnie wszystkie kontakty będą w grupie iCloud.


0

to bardzo proste, jeśli używasz komputera Mac. wystarczy skonfigurować w Kontaktach oba konta - iCloud i Gmail, a następnie przeciągnij i upuść;)

Jeśli otworzysz program Kontakty na komputerze Mac, a następnie przejdziesz do ustawień, możesz dodać konto dla google.com. Podaj swoją nazwę użytkownika i hasło google oraz nazwę serwera google.com

Teraz możesz oznaczyć wszystkie kontakty na koncie iCloud w programie Contacs i przeciągnąć je na konto Google w programie kontaktów wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Witamy w SE i dziękuję za odpowiedź. Czy miałbyś coś bardziej szczegółowego w krokach niezbędnych do synchronizacji kontaktów iCloud z Google? Być może dokąd przeciągasz i wpadasz?
bassplayer7

To nie jest bardzo jasna odpowiedź. Mam Kontakty na obu kontach, ale przeciągnij co dokąd? Pytanie nie dotyczy tego, jak jednorazowo wyeksportować, ale jak je zsynchronizować.
progrmr

Myślę, że najpierw musisz nauczyć się języka scadinavian :-)
meduz

0
  1. Włącz synchronizację między iPhonem a iCloud, przechodząc do Ustawienia> iCloud i włączając Kontakty. Uważnie sprawdź najpierw stronę internetową iCloud, aby nie powielić się lub usunąć kontakty, które jeszcze tam były i nie były wcześniej używane. Aby to ułatwić, po prostu usuń wszystkie kontakty z witryny iCloud, a następnie zsynchronizuj kontakty z iPhone'a z iCloud, włączając ponownie iCloud z iPhone'a.
  2. Po zakończeniu synchronizacji między iCloud i iPhone'em zaloguj się do witryny iCloud i wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło, sprawdź poniżej numer kontaktowy, przewijając menu z prawej kolumny słów (A, B, C… #) i sprawdź i porównaj je z telefonem, powinno być takie samo.
  3. Naciśnij przycisk ustawień w lewym dolnym rogu okna komputera. Wybierz Wybierz wszystko > Eksportuj . Następnie powinien zapisać plik * .vcf w folderze pobranych plików.
  4. Zaloguj się do swojego konta Google Mail, a następnie przejdź do kontaktów, wybierz opcję Importuj z pliku , a następnie wyszukaj eksportowany plik na komputerze i wybierz go, a następnie pliki zostaną automatycznie dodane do folderu kontaktów.

Uwaga: Rozumiem, że jest to trochę długa droga, ale jestem pewien, że unikniesz powielania. Przekonasz się, że Twoje kontakty są zawsze aktualne - od iPhone'a przez iCloud po kontakty Google.


0

To jest właściwie dość proste. Wystarczy pobrać aplikację zatytułowaną Synchronizacja kontaktów z App Store. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł szybko i łatwo przenieść kontakty z iCloud do Google i odwrotnie. Pobrałem kilka tysięcy w około 8 minut. Powodzenia!


1
Witamy, pytaj inaczej! Jest to o wiele bardziej pomocne, jeśli podasz linki do wskazanych aplikacji. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak napisać dobrą odpowiedź, zobacz nasze FAQ - Jak odpowiedzieć
Allan

-1

Głównym problemem jest to, że potrzebujesz kontaktów w Google, aby korzystać z usług Google, takich jak wysyłanie zaproszeń do kalendarza Google lub udostępnianie dokumentów za pośrednictwem Dysku, i potrzebujesz kontaktów w iCloud, aby korzystać z usług iCloud, takich jak Strony lub wysyłając wiadomość e-mail z iCloud.com. Widząc, że obaj rywalizują ze sobą, nie będą dobrze grać, ani nie mają powodu. Twoje najlepsze logiczne zakłady to skorzystanie z narzędzia zewnętrznego, aby zsynchronizować oba lub zaktualizować kontakty tylko w jednym miejscu i uruchomić ręczny eksport, w jedną stronę, z jednego do drugiego. Niestety w tym scenariuszu płacisz za automatyzację.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.