Jak zsynchronizować iPhone'a z nowym komputerem Mac bez utraty danych?


25

Ulepszyłem swoje miejsce pracy o nowego Macbooka, ale napotkałem kilka problemów. Jednym z tych problemów jest synchronizacja iPhone'a.

Wcześniej synchronizowałem iPhone'a z komputerem przenośnym. Teraz chcę zsynchronizować go z moim nowym komputerem Mac, ale nie chcę stracić wszystkich danych aplikacji ani ponownie przesłać całej muzyki, filmów itp.

Czy jest jakaś możliwość zsynchronizowania się z komputerem Mac, a nie ponownej instalacji aplikacji i ponownego przesyłania muzyki? Wiem, że mogę użyć menedżera plików iPhone'a (mój iPhone jest uszkodzony), aby wyszukać wszystkie zapisy, a następnie ponownie zainstalować wszystkie aplikacje, a następnie przenieść zapisy z powrotem na telefon, ale zajmie to zbyt dużo czasu. Czy jest na to bardziej elegancki sposób?@TomBrito, proszę sprawdzić datę „zapytania”. Moje pytanie wygrywa! :)
knuku

naprawdę, mój błąd ...
Tom Brito

Odpowiedzi:


11

Możesz przenieść bibliotekę iTunes z komputera na komputer Mac. Dopóki trwały identyfikator jest taki sam, nie usunie iPhone'a.

Możesz także po prostu edytować bibliotekę Mac iTunes, aby mieć ten sam trwały identyfikator, co biblioteka PC.

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=2137


3
Słyszałem o tej metodzie. Powtórzyłem wszystkie kroki kilka razy - mój trwały identyfikator na Macu jest taki sam jak na PC, ale niestety iTunes wciąż prosi o usunięcie danych.
knuku

2
Krok dziewiąty jest ważny: możesz teraz uruchomić iTunes i podłączyć iPhone'a do nowego komputera w celu synchronizacji. Wybierz swojego iPhone'a z listy urządzeń po lewej stronie. Zauważ, że jeśli teraz wybierzesz Ręcznie zarządzaj muzyką i filmami z zakładki Podsumowanie, nie będziesz już monitowany o usunięcie danych, ani pliki na iPhonie nie będą wyszarzone.
zevlag

2
Wreszcie udało mi się poradzić sobie z tym problemem. Uruchomiłem ponownie i wszystko działa dobrze. Wielkie dzięki!
knuku

0

Niedawno poradziłem sobie z tym problemem z moimi rodzicami przechodzącymi z iPada 2 na iPada 3.

IPad 2 został zsynchronizowany z jednym laptopem, iPad 3 był przeznaczony do innego. Zsynchronizowaliśmy iPada 3 z kopią zapasową iPada 2, a następnie poszliśmy podłączyć go do nowego laptopa. (UWAGA: nowy laptop zsynchronizował najpierw wszystkie pliki ze starej biblioteki za pośrednictwem domowego udostępniania). ITunes zapytał, czy zostawić go w spokoju, czy usunąć iPada i zsynchronizować. Po zabawie i wielu googlowaniach poszliśmy naprzód i próbowaliśmy nacisnąć przycisk kasowania i synchronizacji. Gdy to zrobisz, jeśli dwie biblioteki iTunes mają to samo konto iTunes, faktycznie utworzy pełną kopię zapasową urządzenia z systemem iOS PRZED „skasowaniem i synchronizacją”.

Po zakończeniu wszystkie pliki były dostępne, nawet pliki i ustawienia każdej aplikacji. (Takich jak pliki PDF zapisane w dobrym czytniku).

Nie mogło tak być w 2008 roku, kiedy opublikowano http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=2137 . Wygląda jednak na to, że Apple się przyzwyczaiło i po prostu muszą przeredagować okno komunikatu, aby nie odstraszyć użytkowników od myślenia, że ​​stracą wszystko.


Staraj się dostosowywać każdą odpowiedź do konkretnego pytania - zamieszczanie tej samej odpowiedzi w wielu miejscach na ogół nie jest pomocne - szczególnie w przypadku pytań, na które udzielono odpowiedzi od ponad roku.
bmike

Zauważyłem wiele osób na wielu forach, które zadają to samo pytanie, a konsensus dotyczy ręcznego przesyłania danych i oszukiwania urządzeń z systemem iOS lub faktycznego usuwania. Jednak w iCloud i Home Share przesyłanie między komputerami nie stanowi większego problemu, a komunikat „wymaż i synchronizuj” jest mylący.
Wadliwy Żongler

Masz rację - po prostu wiedz, że system zaznacza identyczne odpowiedzi, a inni mogą edytować rzeczy, ponieważ wyszukiwanie w witrynie zwykle przyciąga ludzi do odpowiedzi, której potrzebują na podstawie słów kluczowych, a powielona treść nie jest często potrzebna. Oba są odpowiednie i dobre odpowiedzi - dziękuję za zwiększenie dobrych informacji!
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.