Jak naprawić ciemny ekran po zablokowaniu iPhone'a 4 ios6?


1

W ciągu ostatniego tygodnia lub dwóch mój iPhone 4 zaczął ściemniać ekran do prawie czarnego za każdym razem, gdy go blokuję. Następnie, gdy go odblokuję, muszę przejść do suwaka jasności i przesunąć suwak, aby przywrócić światło na ekranie.

Czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić?


Ale gdy zablokujesz telefon, ekran wyłączy się całkowicie. Kiedy ekran zaczyna ściemniać?
bassplayer7

@ bassplayer7 Dobra uwaga. Więc musi to być albo po zablokowaniu ekranu, albo po obudzeniu go za pomocą przycisku zasilania lub przycisku głównego. Tak denerwujące.
dibs,

Myślę, że kilkakrotnie napotkałem ten problem (błąd). Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, uruchom ponownie telefon i wyłącz „Automatyczną jasność”.
bassplayer7

Świetny! Cieszę się, że to naprawiło. Pójdę naprzód i zamienię to w odpowiedź.
bassplayer7

Odpowiedzi:


1

Miałem już ten problem i rzeczywiście wydaje się, że to jakiś błąd. Dowodem na to jest fakt, że nie należy podnosić telefonu bezpośrednio do źródła światła lub często ręcznie dostosowywać jasność.

Poleciłbym zacząć od ponownego uruchomienia telefonu - przytrzymaj przycisk zasilania i home, zobaczysz logo Apple. To może pomóc w sytuacji

Następnie możesz również spróbować wyłączyć opcję „Automatyczna jasność”. Otwórz aplikację Ustawienia, dotknij „Jasność i tapeta”, a następnie wyłącz „Auto-jasność”.


1

Algorytm automatycznej jasności został znacznie skorygowany w iOS 6.

Zamiast wcześniej, gdy zobaczysz natychmiastową zmianę po włączeniu autodopasowania, teraz jest to proces bardziej stopniowy i możesz zobaczyć suwak poruszający się podczas aktualizacji.

Kolejną zmianą jest to, że automatyczna regulacja działa teraz na ekranie blokady, więc w nocy nie będziesz oślepiony, aw dzień możesz faktycznie zobaczyć ekran w świetle dziennym.

Osobiście uważałem to za bardzo denerwujące przez około 2 tygodnie, a teraz dostosowałem się do niego, uważam, że działa o wiele lepiej niż wcześniej. Jeśli chcę ręcznie sterować ekranem, skierowanie go na jasne światło powoduje jego znaczne rozjaśnienie itp.

Wreszcie, niektóre strony sugerują, że można „dostroić” lub zresetować go, wyłączając automatyczną regulację, ustawiając minimalną jasność, a następnie włączając ponownie automatyczne.

Warto zauważyć, że ponieważ musiałem wymienić latarkę w momencie, gdy pojawił się iOS 6, właściwie założyłem, że zepsuł czujnik światła otoczenia i zabrałem telefon do sklepu z jabłkami, ponieważ przełącznik automatycznej regulacji nie działał jak wcześniej. Geniusze nie mieli wytłumaczenia dla nowego zachowania. Sam musiałem google i wiele innych osób narzekało na to.


Pouczające, ale nie odpowiedź
dibs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.