Jak zainstalować moduły CPAN z wiersza poleceń w OS X?


16

Proste pytanie: jak zainstalować moduły CPAN na OS-X jak normalny sposób Linux / Unix?

Chcę tylko wpisać cpancoś takiego jak install Perl6::Sayna przykład.

Odpowiedzi:


15

Otwórz /Applications/Utilities/Terminal.app i pojawi się monit unixowy .

Zarówno perla cpanstatek z OS X, więc nie masz nic do zainstalowania, chyba że chcesz inną wersję nich niż statki z danej wersji i kompilacji OS X.

Air:~ me$ cpan Perl6::Say
Sorry, we have to rerun the configuration dialog for CPAN.pm due to
some missing parameters...  Will write to
 <</Users/me/.cpan/CPAN/MyConfig.pm>>

1
W zależności od modułów, które chcesz zainstalować, może być konieczne zainstalowanie Xcode, aby kompilator był dostępny. Zainstaluj Xcode przed cpanpierwszym uruchomieniem. Jeśli już skonfigurowałeś cpan, być może będziesz musiał go ponownie uruchomić, cpan configaby przejął kompilator.
Ian C.

Próbuję, ale zawsze mam status „make or install: NO”. czy muszę użyć sudo? ale chcę tylko dla bieżącego użytkownika, a nie
rootować

Dlaczego nie zadać pytania na pytanie? Podaj dokładnie moduł, który chcesz zainstalować, i dokładnie otrzymany komunikat o błędzie. Być może brakuje Ci narzędzi wiersza poleceń, które Xcode może zainstalować, lub możesz mieć inny błąd. Lubimy tutaj wąskie, szczegółowe i możliwe do odpowiedzi pytania. Możesz zadać kolejne pytanie, więc zostaw to jako drogowskaz, jak zacząć i zapytaj innego, jak interpretować konkretny komunikat o błędzie. Zedytuję swoją odpowiedź, aby pokazać, że przy Xcode i narzędziach wiersza poleceń działa to w przypadku instalacji użytkownika.
bmike

Należy pamiętać, że nie trzeba dodawać installw wierszu polecenia dla cpan. Wszystko co musisz zrobić, to cpan Perl6::Say. Jeśli installto zrobisz, spróbuje zainstalować moduł o nazwie install, który z tego powodu jest pustym modułem, zobacz metacpan.org/pod/install .
simbabque

1
@simbabque Nie miałem pojęcia, że ​​się mylę. Poczuj, że możesz edytować moje posty, aby naprawić tego rodzaju rzeczy, a następnie zostaw komentarz do edycji lub komentarz, dlaczego to naprawiłeś. Doceniam korektę!
bmike

9

Możesz być zainteresowany perlbrew do zarządzania lokalnymi instalacjami Perla i modułami cpan bez ingerencji w perl dołączony do systemu lub konieczności sudoinstalowania modułów cpan.


To bardzo miłe rozwiązanie dla kogoś, kto nie chce instalować Xcode ani innych narzędzi wiersza poleceń.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.