Jakie są alternatywy dla Quicksilver?


17

Jestem zapalonym fanem QuickSilver i korzystam z niego już od kilku lat. Ale potem wydawało się, że rozwój aplikacji przez pewien czas był w stagnacji, a wiele błędów (szczególnie z wtyczkami i zaawansowanymi funkcjami) nigdy nie zostało naprawionych. Następnie przeniosłem się do QSB , gdzie wydawało się, że koncentrują się wysiłki na rzecz stworzenia takiego wniosku. Ale z drugiej strony wydaje się, że rozwój został zatrzymany, a kilka funkcji, za którymi wciąż tęsknię (jak uruchamianie AppleScript), nigdy nie zostało poprawnie zaimplementowanych.

Zdaję sobie sprawę z kilku alternatyw tam, zwłaszcza AlfredApp i LaunchBar , ale chciałem zapytać tutaj swojej opinii i zaleceń przed próbą ich.

Więc moje pytanie brzmi na dzień dzisiejszy, który byłby najlepszym zamiennikiem QuickSilver ? Idealnie chciałbym wspierać następujące funkcje:

 • Uruchamianie aplikacji, paneli preferencji i skryptów Apple.
 • Wyszukiwanie w Internecie i wyszukiwanie w zakładkach mojej ulubionej przeglądarki.
 • Może wykonywać akcje lub operacje na plikach (kopiowanie, przenoszenie, ujawnianie w Finderze).
 • Niestandardowe wyszukiwania w Internecie to plus. Bardzo bym chciała indeksować np. Moje pyszne zakładki.
 • Darmowy. Open-source to plus.
 • Niektóre infrastruktury wtyczek.
 • Zdrowa społeczność programistów aktywnie utrzymujących aplikację.
 • Nie za dużo błędów.

W swojej odpowiedzi daj mi znać o funkcjach sugerowanej aplikacji i zwróć uwagę, czy brakuje jakichś funkcji na mojej „liście życzeń”.


1
Jeśli chcesz bezpłatną wymianę rtęci, jedynym wyborem jest Alfred. Nie robi wszystkiego, ale jest bezpłatny. Moim zdaniem LaunchBar jest znacznie bardziej dojrzały i kompletny, ale nie jest darmowy.
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


20

Alfred jest tym, który zaspokaja prawie wszystkie twoje potrzeby.

 • Uruchamianie aplikacji, paneli preferencji i skryptów Apple.
 • Wyszukiwanie w Internecie i wyszukiwanie w zakładkach mojej ulubionej przeglądarki.
 • Może wykonywać akcje lub operacje na plikach (kopiowanie, przenoszenie, ujawnianie w Finderze). tylko wersja płatna
 • Niestandardowe wyszukiwania w Internecie.
 • Darmowy.
 • Infrastruktura wtyczek.
 • Zdrowa społeczność programistów aktywnie utrzymujących aplikację.
 • Nie za dużo błędów

Z ich strony internetowej zrozumiałem, że operacje na plikach są częścią powerpackusługi płatnej. Czy to jest poprawne?
Juan A. Navarro

@Juan tak, zaktualizuję swoją odpowiedź
Loïc Wolff

+1 dla Alfreda! Wspaniałe oprogramowanie i bardzo aktywny rozwój.
dan8394,

Lubię też Alfreda. Chociaż motywy są dostępne tylko w wersji płatnej, niestety. Dostępny jest również motyw, który wygląda prawie jak QuickSilver.
DarkDust

14

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​LaunchBar (którego teraz używam) jest najlepszym zamiennikiem QuickSilver. Zaraz po zmianie (ja również użyłem QS), przegapiłem kilka rzeczy tu i tam i musiałem dostosować się do innych. Prawda jest taka, że ​​Launchbar jest doskonałym zamiennikiem większości zadań. Być może nie tak „otwarty” jak rtęć, ale bardzo dojrzały i stabilny.

Alfred (który jest nowszy) jest w porządku i zapewnia (używa go od kilku tygodni). Brakuje pewnych rzeczy (nie miałem powerpacka). Najwyraźniej power pack przenosi go do poziomu LB.

Zalety LB? Jest stabilny, działa od lat i zapewnia. Stosunkowo łatwa w konfiguracji i rozbudowie (np. W celu dodania wyszukiwania i / lub modyfikacji katalogu). Wady LB? Rozwój nie jest czymś, co nazwałbyś szybką. Oprócz okazjonalnej naprawy błędów, program tak naprawdę nie był aktualizowany od kilku miesięcy. Brak nowych funkcji od ponad roku. Nie dlatego, że naprawdę „potrzebuje” więcej, ale… nowe pomysły również zostałyby przyjęte. To również nie jest darmowe.

Plusy Alfreda? Jest bezpłatny dla podstawowych rzeczy, działa dobrze i ma fajną społeczność. Możesz zmienić więcej rzeczy i jest bardziej podatny na konfigurację w przyszłości. Niektóre działania są lepiej realizowane niż LB. Nie pamiętam teraz przykładu, ale pamiętam, że uśmiechałem się do pewnych szczegółów.

Wady Alfreda? Jeśli funkcje, których chcesz nie ma w bezpłatnym pakiecie, będziesz musiał zapłacić. Ma obecnie mniej funkcji niż LB i jest nieco wolniejszy w niektórych sprawach. Niektórych rzeczy nie możesz zrobić i uważam, że LB ma lepsze zarządzanie „plikami”. Ale to prawdopodobnie dlatego, że jestem do tego przyzwyczajony.

Oczywiście, jeśli chcesz Free… nie masz dużego wyboru.


+1 do paska LaunchBar. Jest to jedna z tych aplikacji, które są warte ceny wstępu. Korzystałem z ich nocnych wersji, które są bardzo stabilne i dodają kilka nowych funkcji tu i tam. Świetny produkt. Czasami dostajesz za co płacisz.
Ian C.

+1. Jestem długoletnim użytkownikiem LaunchBar (od 2003 roku) z intermezzo QS. Programowanie może nie być najszybsze, ale programista zapewnia doskonałe wsparcie (szybkie odpowiedzi na e-mail).
pesche

1
Jedna rzecz ładniejsza w Alfred niż LB jest to, że nie musisz pisać naprawdę szybko, ponieważ LB zaczyna się od nowa, jeśli zatrzymasz się zbyt długo między literami, a pauza wydaje się zbyt krótka. Wolę też widok centralnej sceny na Alfredie niż menu LB schowane na górze.
Randy6T9

@Handy W LB możesz dostosować „opóźnienie”, aż LB uzna, że ​​chcesz zacząć od 0,5 do 3,0 sekund. Ale prawdą jest, że nie można go „wyłączyć”. Menu LB nie jest schowane u góry: „Możesz przenieść okno LaunchBar do preferowanej lokalizacji ekranu, przeciągając je w wybrane miejsce. Upewnij się, że kliknąłeś w pusty obszar paska po uruchomieniu przeciągania. Alternatywnie , przytrzymując klawisz Command, możesz rozpocząć przeciąganie z dowolnego miejsca na pasku. Pamiętaj, że możesz także przesuwać pasek na wielu ekranach. ”
Martin Marconcini,

Czy Launchbar pozwoli ci kontrolować iTunes tak jak Quicksiler? (Zasadniczo użyłem go do odtwarzania / pauzy i regulacji głośności.)
Neil Fein

4

Pomimo okresu, w którym wyglądało na to, że program się zmarnował, Quicksilver bardzo żyje i jest rozwijany w 2013 roku.

Proponuję alternatywę dla Quicksilver z 2011 roku, aby być Quicksilver teraz na http://qsapp.com

Rozwój Open Source jest dość aktywny i większość dużych problemów została naprawiona. W rzeczywistości działa tak dobrze, że programiści w końcu wydali wersję 1.0. Możesz nawet uczestniczyć w tworzeniu, ponieważ baza kodu jest hostowana na GitHub - Quicksilver .


Dziękuję za aktualizację! Od czasu, gdy zamieściłem to pytanie kilka lat temu, przyzwyczaiłem się i jestem bardzo zadowolony z Alfreda. Tak czy inaczej, wypróbuję nowy QS przez kilka dni i zobaczę, czy może mnie odzyskać :)
Juan A. Navarro

1

Jestem także fanem Quicksilver i po wypróbowaniu LB i Alfreda powiedziałbym, że Alfred czuje się bardziej „rtęciowy”, więc łatwiej mi było zrozumieć.

Niezależnie od tego, co jest warte, Quicksilver został otwarty i wciąż trwają prace nad nim, chociaż nie jest tak aktywny, jak kiedyś. Działa dobrze pod Lionem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.