VPN i niepewne WiFi na iPadzie


1

Mam pytanie dotyczące dostępu VPN na iPadzie. Po każdym zablokowaniu go na ponad 15 minut, kiedy wracam do korzystania z iPada, łączy się on ponownie z Wi-Fi, ale nie przywraca automatycznie połączenia VPN - muszę to zrobić ręcznie. Oznacza to, że mój iPad jest podłączony do niezabezpieczonego Wi-Fi, więc możliwe jest, że niektóre aplikacje mogą wysyłać bezpieczne dane w tle przez niepewne połączenie.

Jak mogę uniknąć przesyłania moich danych przez niepewne połączenie?


Jakie jest Twoje pytanie?
Gerry

Jak bezpieczne dane? VPN nie zapobiega wąchaniu danych. Dopóki nie włączę VPN ręcznie po odblokowaniu urządzenia, niektóre dane przesyłane w backgrounbd rzucają niezabezpieczone połączenie. Może być pytanie - jak zapobiec przesyłaniu danych, gdy VPN jest wyłączony?
user1081056,

Czy masz pytanie, jak bezpieczna jest sieć VPN (podczas połączenia), czy jak zapewnić, aby sieć VPN była zawsze połączona? Nadal nie jest jasne, o co pytasz?
Gerry

Chcę mieć pewność, że moje dane nigdy nie zostaną powąchane, aby wywołać publiczne Wi-Fi. Odpowiedz na każdy sposób rozwiązania tego problemu.
user1081056,

Odpowiedzi:


0

Nie wiem o jailbreaku, który wymusza tylko VPN, a podstawowy system operacyjny nie ma możliwości kierowania ruchem tylko przez VPN.

System operacyjny musi skontaktować się z niezabezpieczoną siecią i wysłać ruch, aby ustanowić połączenie VPN. W czasie, gdy urządzenie jest podłączone do sieci i nie ma zbudowanego bezpiecznego tunelu - jesteś podatny na wąchanie sieci. Nawet gdy masz VPN - ruch może być nadal wąchany i rejestrowany do późniejszej analizy, ale szyfrowanie / zaciemnianie utrudnia stwierdzenie, które dane są przesyłane i do serwerów, z którymi się komunikujesz, ponieważ cały ruch trafia do serwera VPN.

Krótko mówiąc, musisz być czujny, aby VPN ponownie się łączył. Jeśli upewnisz się, że urządzenie iOS nie łączy się automatycznie z tymi niezaufanymi hotspotami Wi-Fi, musisz ręcznie ponownie dołączyć, jeśli spadnie, abyś mógł ręcznie ponownie uruchomić VPN, a urządzenie nie przypadkowo ponownie się przyłączy i umieści ryzyko związane z ruchem i danymi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.