Edytor tekstu na iOS, który może edytować pliki z dowolnego folderu w Dropbox


12

Czy ktoś może polecić edytor tekstowy iOS (iPad i iPhone), który może otwierać dowolne pliki tekstowe z Dropbox?

Użyłem kilku, ale zwykle są one ograniczone do określonego podkatalogu głównego katalogu głównego Dropbox, np. Elements pozwala mi tylko pracować w katalogu ~ / Dropbox / Elements.


To pytanie jest bardzo szerokie, istnieje wiele edytorów obsługujących Dropbox na iOS. Czy bezpłatny dostęp do wszystkich podkatalogów jest jedynym wymaganiem?
nohillside

To jedyny trudny wymóg, który mam poza podstawową manipulacją tekstem, która pochodzi z kontrolek tekstowych iOS (np. Wbudowana funkcja kopiuj-wklej).
John McDowall,

Czy możesz zatem spróbować sformułować swoje pytanie (w tym tytuł)? Zbyt ogólne pytania nie mieszczą się w formacie pytań i odpowiedzi na tej stronie i grozi zamknięciem?
nohillside

W 2018 r., Korzystając z samej aplikacji Dropbox, podczas przeglądania pliku o nazwie kończącej się na „.txt”, można nacisnąć ikonę paska wstawiania w ustalonej pozycji na ekranie, aby edytować zawartość pliku. Kontrolka edycji nie ma żadnych ulepszeń, które mnie wyróżniały, ale przynajmniej (na przykład) pozwala wprowadzać proste cytaty, a także nawiasy kwadratowe.
minopret

Odpowiedzi:


3

Dostępnych jest wiele aplikacji, które mogą to zrobić.

Moim preferowanym edytorem tekstów jest Słowo kluczowe . Domyślnie będzie łączył się z określonym folderem skrzynki odbiorczej (/ Aplikacje / Słowo kluczowe), ale możesz to zmienić w ustawieniach aplikacji; samo ustawienie na „/” zapewni dostęp do każdego folderu w Dropbox.

iA Writer to kolejny popularny wybór.

Jeśli szukasz czegoś bardziej nastawionego na kod niż pisanie, Textastic jest fajny.

Dodatkowo, Brett Terpstra zebrał dużą listę iOS edytorów tekstu i funkcji tutaj , choć nie precyzuje, które aplikacje mają pełny dostęp lub jeżeli są one ograniczone do określonego folderu w aplikacji Dropbox.


Dzięki - kolega zasugerował również IA Writer, co odpowiada mojemu wymogowi edytowania dokumentu w dowolnym katalogu w Dropbox.
John McDowall,

Nie sądzę, że Textastic może edytować pliki Dropbox w miejscu. Umożliwia pobieranie i przesyłanie plików, ale musisz o tym pamiętać.
Evan Kroske,

2

Używam 1Writer od jakiegoś czasu i uważam, że jest świetny. Wypróbowałem wszystkie inne popularne sugestie.

Możesz przejść do dowolnego folderu Dropbox i określić foldery, które mają znajdować się na liście szybkiego dostępu. Wiele funkcji, takich jak obsługa Markdown i tym podobne. Również potężna funkcjonalność akcji i konfigurowalny rząd klawiatury.

Ale aby odpowiedzieć na twoją konkretną potrzebę, tego też szukałem i znalazłem 1Writer, aby mieć właściwą implementację.


0

Nebulous Notes jest również bardzo dobry w przeglądaniu wszystkich plików tekstowych i folderów DropBox, a jego interfejs został specjalnie do tego stworzony. Mam jednak problemy z kilkoma klawiaturami Bluetooth podczas korzystania z tej aplikacji na iPadzie 2.

Podczas pisania pojawia się wiele opóźnień i podwójnych znaków, niezależnie od używanej klawiatury (Apple lub Zagg). Nie dzieje się tak w innych aplikacjach, więc zakładam, że jest to problem z Nebulous Notes. Doprowadza mnie to do szału, ale aplikacja działa tak dobrze z DropBox, że trudno jest znaleźć zamiennik.-1
  • Droptext
    INVISIONS TECHNICAL ARTS LLC Używałem
    tego jako prostego edytora tekstu i jak dotąd żadnych problemów.

Istnieje bardzo obszerna recenzja edytorów tekstowych IOS z obsługą DropBox tutaj:

http://appadvice.com/appguides/show/dropbox-text-editors

Recenzje są dość szczegółowe i opisują zalety, wady i koszty.


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside

Hej @patrix, czy to jest lepsze?
null

Pytanie zadane u góry jest bardzo szczegółowe na temat szukania edytorów, którzy mogą edytować pliki w dowolnej lokalizacji w Dropbox, więc odpowiedź powinna przynajmniej dotyczyć tego tematu. Przydatne mogą być również linki do aplikacji.
nohillside

PlainText i elementy nie są już dostępne w App Store. PlainText nie synchronizuje się już z Dropbox (jeśli już go masz). Sądząc po opiniach, myślę, że Droptext może również nie zostać zsynchronizowany (nie był aktualizowany od maja 2013 / ponad 4 lata temu). Wygląda na to, że Dropbox ostatnio „wyłączył” wcześniejsze wersje swojego API, więc kilka starszych aplikacji (które nie zostały zaktualizowane) nie może się teraz zsynchronizować z Dropbox. „Nebulous Notes” nazywa się teraz Permanote.
MrWhite
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.