Stary iPad nie ładuje się po roku bezczynności


9

Mam stary iPad i chcę go przekazać znajomemu.

Podłączyłem go z nowym przewodem, który ładuje innego iPada pierwszej generacji, ale mam, ale to nie działa.

Nie był używany przez około rok. Jest podłączony teraz przez 20 minut.

Jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


7

Jeśli nie obudzi się po kilku godzinach ładowania, wypróbuj inną ładowarkę i poczekaj do 8 godzin.

Prawdopodobnie pozwoliłeś, aby akumulator samoczynnie rozładował się do poziomu trwale szkodliwego, ale w większości przypadków możesz sprawić, aby naładowanie było wystarczająco niskie, aby uruchomiło się ponownie i miało ograniczone zastosowanie w zależności od tego, jak długo akumulator znajdował się w stanie niskiego napięcia .

Może się nigdy nie uruchomić ponownie, ale to zależy bardziej od tego, jak zdrowa była bateria, gdy trafiła do magazynu, ponieważ rok zwykle nie zabija nowej baterii, ale ogromnie obniża jej użyteczność.


1
Założę się, że w każdym sklepie prowadzonym przez Apple jest kilka osób, które powiedzą Ci to i wiele więcej. Podobnie jak apple.com/batteries - mówią, że miesięczna opłata jest najlepsza, ale w przypadku długoterminowego przechowywania lubię ją ładować do 80% i otrzymywać ją do 80% co 6 miesięcy i używać jej przez jeden dzień lub dwa razy w roku, aby zapewnić całkowite opróżnienie, a następnie pełne naładowanie przed oddaniem do przechowywania. Ale czasem zapominamy lub ktoś gubi stare urządzenie ...
bmike

7

W końcu wrócił po kilku godzinach ładowania, od tego czasu działa dobrze.


1

Mam iPada pierwszej generacji, którego nie ładowałem przez 4-6 miesięcy, ikona baterii pojawiła się około godziny, ale teraz ładuje się dobrze. Trudność polega obecnie na znalezieniu przewodu zasilającego w starym stylu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.