Synchronizuj katalog kontaktów Google Apps (Gmail) z książką adresową Mac


9

W mojej pracy korzystamy z Gmaila (Google Apps dla firm).

Skonfigurowałem książkę adresową Mac (OS X 10.7.5), aby synchronizować lokalną książkę adresową z moim kontem Gmail, jednak synchronizuje ona tylko „Moje kontakty”, ale wszystkie moje kontakty służbowe znajdują się w grupie o nazwie „Katalog” (czytelny Grupa stylów LDAP). Chciałbym zsynchronizować książkę adresową Mac z grupą Directory, ale nie mogę znaleźć sposobu, aby to zrobić.

Myślałem, że osiągnąłem podobny efekt, zrzucając wszystkie kontakty z katalogu do Moich kontaktów, ale wydaje się, że tylko adresy e-mail znajdują się w Moich kontaktach, a reszta informacji jest wyświetlana poprzez połączenie z oryginalnym wpisem w katalogu - dlatego tylko adresy e-mail są synchronizowane z książką adresową bez dalszych informacji (np. adresy, numery telefonów ...)

Czy istnieje sposób na osiągnięcie tego?

Odpowiedzi:


2

Nie ma bezpośredniego sposobu, aby przenieść wszystkie kontakty z katalogu bezpośrednio na komputer Mac. Jeśli otworzysz sekcję w aplikacji Kontakty Mac OS, nigdy nie wyświetli ona całej zawartości, a jedynie pozwoli na wyszukiwanie.

Istnieje jednak łatwe obejście:

  1. Otwórz interfejs internetowy Kontaktów https://www.google.com/contacts
  2. Na pasku bocznym znajdź opcję Katalog. Teraz pojawi się cała treść.
  3. Wybierz wszystkie wpisy.
  4. Dodaj je do grupy, tj. „Corp. Directory”

Teraz wszystkie te kontakty zostaną zaimportowane do „Moich kontaktów” i zsynchronizowane z komputerem Mac.


Przeprowadziliśmy się do Exchange, odkąd napisałem to pytanie! Nie mogę więc zweryfikować, czy to działa, aby zaakceptować odpowiedź. Mogę zaakceptować to na pierwszy rzut oka - czy to zły formularz StackExchange?
user902666

1

Możesz zsynchronizować wszystkie kontakty Gmaila z książką adresową na MAC.

Otwórz Preferencje książki adresowej, a następnie otwórz kartę Konta.

Typem konta musi być konto CardDAV. Ustaw swoją nazwę użytkownika i hasło do konta Gmail, a następnie wpisz google.com na adres serwera.


1
Dzięki za to - dobrze jest mieć obsługiwany inny protokół, ale niestety nadal nie rozwiązuje problemu, że grupa „katalogu” nie jest zsynchronizowana - tylko „moje kontakty”. Ponadto tylko adresy e-mail są synchronizowane - żadnych innych danych kontaktowych. Myślę, że Google nie jest tak naprawdę gotowy na kombinację Exchange / Outlook, jak miałem nadzieję.
user902666
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.