Wskaźnik lokalizacji, pusta kontra pełna


12

Wskaźnik lokalizacji na górnym pasku iOS wydaje się mieć dwa stany: pusty i pełny.

Wydrążony:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

I solidny:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wiem, że ikona jest widoczna za każdym razem, gdy aplikacja korzysta z usług lokalizacji, jaka jest pusta i solidna różnica?

Odpowiedzi:


16

Wskaźnik pustej lokalizacji służy do wskazania, że ​​jedna lub wiele aplikacji ma aktywne geofence . Na przykład możesz użyć Reminders.app, aby przypomnieć o czymś „po powrocie do domu”. Aby wykryć, kiedy jesteś blisko swojej lokalizacji domowej, musi ona od czasu do czasu sprawdzać Twoją lokalizację, aby porównać ją z Twoim domem. Zwykle dzieje się tak, gdy odblokujesz telefon (wskaźnik świeci przez chwilę), gdy Twój układ GSM przekaże inną komórkę i po połączeniu się z siecią Wi-Fi (WPS). Ta ikona jest wyświetlana, abyś wiedział, że usługi lokalizacyjne są aktywowane w nieregularnych odstępach czasu, co może mieć wpływ na żywotność baterii.

Stały wskaźnik oznacza, że aktywnie lokalizowania urządzenia. Na przykład zauważysz, po otwarciu Maps.app, że wskaźnik zmienia się na stały i pozostaje stały. Wynika to z faktu, że Maps.app stale potrzebuje Twojej dokładnej lokalizacji. Dla kilku innych przykładów, po uruchomieniu Siri, pojawi się również ten wskaźnik, a także lokalna pogoda lub aplikacja Aparat (jeśli pozostało włączone geotagowanie).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.