Powstrzymaj iMessages przed pojawieniem się na moim komputerze Mac


25

Gdy wysyłam wiadomości z mojego iPhone'a (A) do innego iPhone'a (B), odpowiedzi z B ciągle przychodzą na mój komputer Mac i nie pojawiają się na moim telefonie (A), nawet gdy mam zamknięte wiadomości iMessage. To szaleje. Jak mogę temu zapobiec?


Alternatywą jest całkowite wyłączenie iMessages na iPhonie i zwykłe wysyłanie wiadomości tekstowych. Wybierz Ustawienia> Wiadomości> iMessage> wyłącz
Simon Woodside

Odpowiedzi:


25

Możesz to skonfigurować na kilka sposobów. Po pierwsze, upewnij się, że zarówno komputer, jak i iPhone są skonfigurowane do używania tego samego Apple ID .

 1. Można wyłączyć Messages.app „s zdolność do odbierania wiadomości tekstowych na komputerze Mac:

  • Otwórz aplikację Wiadomości. Uzyskaj dostęp do swoich preferencji, przechodząc do paska menu i klikając Wiadomości -> Preferencje ...
  • W zakładce „Konta” zobaczysz wszystkie konta skonfigurowane do korzystania z Wiadomości, w tym iCloud. Wybranie opcji „iCloud” z opcji po lewej stronie tego ekranu spowoduje wyświetlenie podanych adresów e-mail i numeru telefonu.
  • Odznaczenie ich spowoduje wyłączenie możliwości Messages.app do odbierania wiadomości, które chcesz wysłać tylko między urządzeniami mobilnymi.
 2. Na telefonie iPhone:

  • Stuknij „Ustawienia”, a następnie przewiń w dół do „Wiadomości” i stuknij.
  • Przewiń w dół do „Wyślij i odbierz” i dotknij go. Poszukaj nagłówka opcji menu z komunikatem „Możesz uzyskać dostęp do iMessage pod adresem:”, który zawiera Twój numer telefonu (domyślnie zaznaczony) i konto e-mail skonfigurowane podczas początkowej konfiguracji telefonu iPhone. Jest to prawdopodobnie Twój identyfikator Apple, ale może to być dowolny inny określony adres e-mail.
  • Wystarczy dotknąć zaznaczonych adresów e-mail, aby je wyłączyć. Powinno to zmusić wiadomości do komunikowania się tylko z Twoim numerem telefonu.

Powinien działać, wyłączając wszystkie i tylko numer telefonu w iMessage , ale może być konieczne wyłączenie wszystkiego również na komputerze Mac. Trochę eksperymentów i poprawek powinno wystarczyć w ciągu kilku minut.

Powodzenia!


Próbowałem tego i spowodowało to inne problemy. Gdy inny iPhone próbował wysłać mi wiadomość tekstową za pośrednictwem iMessage, mój telefon w ogóle nic nie odbierał, więc całkowicie wyłączyłem iMessage na telefonie, wracając do SMS-ów.
Darren Newton,

Tak więc powyższe opcje stanowią sumę sposobów, w jakie można skonfigurować Wiadomości na komputerze Mac i telefonie iPhone. Ponownie może być konieczne eksperymentowanie w celu znalezienia właściwej kombinacji. Czy możesz nakreślić konkretnie to, czego próbowałeś?
soxman,

Zapomniałem też wspomnieć, że oba urządzenia muszą być skonfigurowane przy użyciu tego samego Apple ID. Czy są skonfigurowane jako takie?
soxman,

Wyłączyłem mój Apple ID w iMessage na wszystkich moich komputerach Mac, a także wyłączyłem iMessage na moim iPhonie, zmuszając go do odpowiedzi tylko na wiadomości SMS. W końcu tego właśnie pragnę. Idealną sytuacją jest to, że wszystkie iMessages trafiają do każdego urządzenia, czego obecnie nie robi.
Darren Newton,

2
Ostatecznie więc tak naprawdę chciałeś, aby wiadomości były całkowicie zsynchronizowane, a nie tylko z jednym urządzeniem. Jeśli tak jest, pamiętaj o zaktualizowaniu pytania na wypadek, gdyby inni mieli podobne problemy. Sposób, w jaki jest obecnie sformułowany, odzwierciedla twoją frustrację, ale także bezpośrednio wskazuje, że nie chcesz, aby wiadomości były synchronizowane z komputerem Mac, a tylko z iPhonem. Nadal jestem ciekawy: wyłączyłeś swój Apple ID, ale czy to ten sam Apple ID?
soxman,

0

Najlepszym rozwiązaniem jest zresetowanie ustawień i wylogowanie się z usługi iCloud na komputerze. po zakończeniu resetowania telefonu zaloguj się ponownie na komputerze Mac i wszystko powinno być w porządku.


0

Możesz także wylogować się z aplikacji Wiadomości na komputerze Mac. W obszarze Preferencje kliknij opcję Konta, a następnie kliknij przycisk Wyloguj się. Nie będziesz już otrzymywać wiadomości na komputerze Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.