Aplikacja do kształtowania pasma lub kontrolera przepustowości dla systemu Mac OS X.


36

Szukam programu przepustowości / przepustnicy pakietów / shapera z następującymi funkcjami:

  • Podobne do Netlimiter opartego na systemie Windows .
  • Oparty na GUI, a nie na terminalu lub linii poleceń.
  • Wyświetla listę wszystkich aplikacji komunikujących się przez sieć, jej połączeń, szybkości przesyłania i innych.
  • Ustaw limity prędkości pobierania lub przesyłania dla aplikacji, połączeń lub ich grup.

Zobacz pytanie

Kanoniczne pytanie na tej stronie wydaje się być tutaj -> apple.stackexchange.com/questions/24066/…
bmike

Przeczytałem wszystkie powyższe odpowiedzi i nadal zgadzam się, że nikt nie znalazł rozwiązania. Szukamy dokładnej alternatywy netlimiter dla Windows. Oprogramowanie oparte na GUI, które z łatwością pozwala monitorować, a także ograniczać pobieranie / wysyłanie każdej aplikacji, nie portów, ale aplikacji. Na przykład, jeśli używam JAKSTA do pobierania filmów, które wykorzystają całą dostępną przepustowość, pozostawiając mnie zablokowanego i niezdolnego do surfowania po Internecie podczas pobierania filmów. Więc, czy jest jakaś ważna alternatywa dla Maca?

2014: status wydaje się być taki sam jak powyżej komentatora. Brak aplikacji (nawet nie mówiąc o dobrych aplikacjach) do ograniczania przepustowości na podstawie aplikacji, a nie portów.
jason

Odpowiedzi:


24

Dla osób z wersją 10.7 lub nowszą 1 najłatwiejszym rozwiązaniem pytania ograniczającego przepustowość jest Apple Network Link Conditioner (NLC), bezpłatne narzędzie, które pierwotnie było dołączone do Xcode. Następnie Apple był zadowolony z piaskownicy, więc teraz jest to osobny plik do pobrania ze strony dewelopera Apple, zwany Sprzętowymi narzędziami We / Wy dla Xcode .

Ważne dla NLC jest to, że pochodzi od Apple, ma bardzo prosty interfejs i działa . Niektóre inne sugestie podane w innych odpowiedziach nie spełniają niektórych lub wszystkich tych kryteriów, szczególnie w przypadku braku pracy na nowszych systemach operacyjnych.

Jeśli chodzi o monitorowanie wykorzystania przepustowości na aplikację, polecam Rubbernet . 2)


Przypisy:

  1. Jeśli nadal korzystasz z wersji 10.6 lub starszej, możesz uzyskać ten sam efekt z wiersza poleceń, dodając potok o ograniczonej przepustowości do zapory .

  2. Uwaga: jeśli korzystasz z wersji Rubbernet w sklepie App Store, musisz również zainstalować demona do monitorowania. (Obawiam się, że to kolejny bałagan w piaskownicy).


* i to się nie udaje ... dla mnie i tak :(
user1133275

W jaki sposób można używać NLC do przeglądania i kontrolowania przepustowości sieci dla poszczególnych aplikacji (w punktach 3 i 4 w pytaniu)?
Jon Schneider

5

Można to zrobić na wiele sposobów.

Na przykład za pomocą ipfw , pflub trickle lub GUI do nich, takich jak:


+1 dla tych. Niestety, nikt tak naprawdę nie robi tego, czego chce OP, czyli monitorowania ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym przez aplikację. Szukałem tego sam przez jakiś czas, ale bezskutecznie: S
Martin Marconcini

iftopmoże ci się przydać. Wykonuje monitorowanie w czasie rzeczywistym (nie kształtuje) i przez hosta (nie aplikację).

ipfwjest przestarzałe zgodnie z manLion. może pfctlbyć używany w ten sam sposób?
adambox

Tak. A IceFloor to nakładka: hanynet.com/icefloor/index.html0

spójrz na małego znicza: http://www.obdev.at/products/littlesnitch/index.html

Little Snitch oferuje monitorowanie sieci w czasie rzeczywistym. Zaczęło się jako przyjemny graficzny interfejs użytkownika służący do dodawania reguł dostępu dla poszczególnych aplikacji, a także stało się narzędziem do kontroli przepustowości. Nie wiem, jak go wykorzystać do kształtowania przepustowości. Najczęściej jest to monitor dostępu do sieci typu „wszystko albo nic”.

Mimo to z pewnością pomoże ci dowiedzieć się, które procesy zwiększają aktywność sieciową Twojego komputera Mac.

znicz menu


możesz wyjaśnić, jak mały znicz będzie pomocny?
Daniel

Jest to częściowo przydatna odpowiedź, ponieważ identyfikacja ruchu na aplikację na komputerach Mac nie jest taka łatwa. Kształtowanie w tym samym narzędziu jest idealne, ale nie jestem pewien, czy to istnieje.
RichVel,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.