Jak mogę zmienić nazwę logicznej grupy woluminów?


15

Zauważyłem, że chociaż mogę bezpiecznie zmienić nazwę Logical Volume ( LM Volume) w /Volumes(obecnie:) Apple SSD, nie mogę znaleźć sposobu na zmianę nazwy Logical Volume Group (obecnie:) Crucial M4 SSD.

Ten ostatni jest dziedzictwem mojego poprzedniego dysku twardego Macbook Pro. Czy mogę zmienić to imię?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


17

Jeśli masz zainstalowany Yosemite, diskutilteraz zawiera opcję zmiany nazwy grupy woluminów logicznych Core Storage (LVG) z wiersza poleceń:

$ diskutil cs rename
Usage: diskutil coreStorage rename lvgUUID|lvgName newName
Rename a CoreStorage logical volume group. Do not confuse this with LV names.
Ownership of the affected disks is required.

Użyj więc, diskutil cs listaby uzyskać listę woluminów pamięci podstawowej, a następnie diskutil cs rename "Crucial M4 SSD" newVolumeGroupNamezmień nazwę LVG.

Nie testowałem tego na zamontowanym woluminie, więc nie wiem, czy możesz to zrobić bez odmontowywania woluminu. Może to oznaczać, że musisz zmienić dysk zewnętrzny z zainstalowanym Yosemite, aby zmienić nazwę LVG.


2
W wersji wstępnej 14A361c zmiana nazwy LVG ​​kończy się niepowodzeniem bez odmontowania LVG.
Graham Perrin,

Aby to wyjaśnić: działało to dla mnie, gdy (zaszyfrowany) dysk był zamontowany i nie wyczyścił dysku. Idealne rozwiązanie. Dziękuję Ci bardzo.
woerndl,

3

Zmieniłem nazwę „Logical Volume Group” na wszystkich moich dyskach za pomocą Narzędzia dyskowego (OS X 10.8.5)

UWAGA : Nazwa LVG zostanie zmieniona tylko wtedy, gdy dysk zostanie skasowany za pomocą szyfrowania. NIE używaj „Uwzględniaj wielkość liter”, nie jest to zalecane przez Apple i inne firmy.

 1. Za pomocą Narzędzia dyskowego wymaż dysk bez szyfrowania.
 2. Za pomocą Narzędzia dyskowego usuń dysk po raz drugi z szyfrowaniem, nadając mu nazwę, którą chcesz mieć. Dysk i wolumin będą miały tę samą nazwę.

To działało dla mnie.
ebruchez

2

Możesz zmienić nazwę, ale wymaga to wyczyszczenia całego dysku. Jeśli z przyjemnością to zrobisz i z zastrzeżeniem, że jest to przerażające, to:

 • Kliknij dysk prawym przyciskiem myszy w Finderze i wysuń go.

 • Otwórz terminal

  • Wpisz diskutil listi znajdź identyfikator GUID_partition_scheme dysku, który chcesz wyczyścić.
  • Wpisz sudo dd if=/dev/zero of=/dev/INDENTIFIER bs=1024 count=1024, zastępując IDENTIFIERidentyfikator dysku, który chcesz wyczyścić. Nie pomyl identyfikatora.
 • Otwórz Narzędzie dyskowe

  • Zobaczysz nowo sformatowany dysk, teraz z jego fabrycznie dostarczoną nazwą, a nie z nieaktualną nazwą, która Ci przeszkadzała.
  • Jeśli chcesz dodatkowo zastąpić to wybraną nazwą:

   • Wybierz dysk i kliknij kartę „Wymaż”.
   • Wybierz „Mac OS Extended (Journaled, Encrypted)”. [OSX zmienia nazwę grupy woluminów logicznych tylko w przypadku zaszyfrowania dysku. Jeśli nie chcesz szyfrować dysku, zachowaj nazwę fabryczną.]
   • Wpisz żądaną nazwę w polu „Nazwa” i kliknij „Usuń ...”.
   • Grupa woluminów logicznych i pierwsza partycja dysku będą miały teraz identyczne nazwy. Jeśli następnie chcesz zmienić nazwę partycji dysku, możesz to zrobić po prostu wybierając dysk w Finderze, naciskając Ctrl-I i aktualizując jego nazwę w wyskakującym oknie dialogowym.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.