Zewnętrzny dysk twardy Macbook Pro Retina


2

Przede wszystkim nie korzystałem wcześniej z żadnych komputerów Mac. A teraz rozważam zakup komputera Mac Book Pro Retina 15 z pamięcią SDD 256 lub 512 Gb jako mojego podróżnego laptopa. Muszę uruchomić zarówno MacOS, jak i Windows 7. Problem polega na tym, że 256, a nawet 512 Gb to dla mnie za mało, więc rozważam zakup zewnętrznego dysku twardego. Mam na myśli 2,5-calowy dysk twardy o prędkości 7200 obr./min i pojemności co najmniej 750 Gb z obudową obsługującą USB 3. Naprawdę chciałbym, aby był bardzo przenośny, aby można go było używać w samolocie. Powinien być dostępny zarówno z systemu MacOS, jak i Windows. Na początku myślałem, że zainstaluję Windows 7 na tym zewnętrznym dysku twardym, ale po przeczytaniu bloga dowiedziałem się, że jest to prawie niemożliwe z powodu ograniczeń Windows. Więc moim celem jest włożenie obu systemów operacyjnych na dysk wewnętrzny, a resztę zachować na zewnętrznym dysku twardym.

  1. Czy mogę uzyskać porady dotyczące tej konfiguracji?

  2. Jakieś pułapki, takie jak problemy ze sterownikami na komputerze Mac?

  3. Wszelkie sugestie dotyczące konkretnego sprzętu i oprogramowania?

Moje cele to: przenośność i szybkość.


Dysk twardy o prędkości 7200 obr./min zasilany z magistrali dość szybko zużywa baterię komputera i podczas podróży samolotem o dowolnej długości, chyba że możesz go podłączyć, możesz to wykorzystać w swoich ustaleniach.
Richard

@Richard, dobra uwaga. Dzięki! Czy masz jakieś oceny tego, jak źle może być? Czy zamiast 7 godzin z zewnętrznym dyskiem twardym 7200 dostałbym tylko 5?
Maks.

Przepraszam Max, nie mam pojęcia. Mam głównie dyski twarde o prędkości 7200 obr./min do tworzenia kopii zapasowych, ale używam ich z podłączonym komputerem.
Richard

Odpowiedzi:


1

Nie możesz uruchomić Bootcampa z zewnętrznego dysku twardego, ale możesz zainstalować system Windows za pomocą maszyny wirtualnej (najlepiej znane są MV Ware lub Parallels). Jeśli zainstalujesz system Windows na dysku wewnętrznym, możesz uruchomić go bezpośrednio lub przy użyciu jednego z maszyn VM podczas uruchamiania systemu Mac OS.

Jeśli chodzi o rozmiar dysku twardego, należy rozważyć dysk 768 GB, jeśli to możliwe. Miejsce na dysku idzie szybko i nie można go zaktualizować. (No tak, ale AFAIK nikt nie produkuje większych lub szybszych dysków zastępczych.)

Systemy operacyjne działają niezależnie od siebie, więc nie musisz się martwić o zanieczyszczenie krzyżowe. Podczas uruchamiania BootCamp nie widać nawet partycji Macintosh.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​działa tak dobrze, jak można się spodziewać, biorąc pod uwagę ograniczenia działania oprogramowania na sprzęcie, który nie został specjalnie dla niego zaprojektowany.

Powodzenia.


Niestety w tej chwili nie stać mnie na 768 GB SSD. Nawet 512 GB będzie trudną decyzją. Rozważałem uruchomienie systemu Windows na maszynie wirtualnej, ale potrzebuję całej wydajności, jaką mogę uzyskać. Zamierzam uruchomić Visual Studio, a to oznacza, że ​​potrzebuję dużo pamięci. Uruchamianie systemu Windows w maszynie wirtualnej oznacza, że ​​marnuje się zarówno cykle procesora, jak i pamięć.
Maks.

Zgadzam się. Ponieważ musisz uruchomić Visual Sutdio, zdecydowanie musisz użyć boot campu. To pozostawia do uruchomienia z wewnętrznego dysku SSD i nie ma innego wyboru, ponieważ można uruchomić BootCamp tylko z dysku wewnętrznego i nie ma możliwości dodania dysku wewnętrznego na MacBooku Pro z wyświetlaczem Retina. Uruchomiłem Visual Studion w maszynie wirtualnej, ale nie chciałbym pracować w ten sposób przez cały dzień.
Ɱark Ƭ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.