Jak mogę uruchomić Virtualbox VM z Docka?


2

Jak mogę umieścić mój VirtualBox na moim Docku w Mac OS X Lion. Chcę go mieć na stacji dokującej, abym mógł go kliknąć, aby go uruchomić.

Odpowiedzi:


4

Nie używam Virtualbox, ale na podstawie a para zasoby , wygląda na to, że możesz uruchomić konkretną maszynę wirtualną z linii poleceń, co oznacza, że ​​możemy stworzyć podstawową aplikację Automatora, która będzie służyć jako program uruchamiający, którą możesz następnie umieścić w Docku.

W Automator , utwórz nowy przepływ pracy. Dodać Uruchom skrypt powłoki akcja i wejdź /abolute/path/to/vboxmanage startvm "vmname" w polu tekstowym. Zastąpić vmname z nazwą twojej maszyny wirtualnej, która pojawia się w GUI Virtualbox (pamiętaj jednak, aby zachować cytaty) Zapisz przepływ pracy, ustawiając Format pliku do Podanie . Następnie przeciągnij wynikową aplikację na swój Dock.


nie pracowałem :(
techsjs2012

Spróbuj uruchomić vboxmanage polecenie w Terminalu i zobacz, jakie wyjście generuje.
robmathers

Kiedy tworzę przepływ pracy, tak wygląda moje polecenie. / usr / bin / vboxmanage startvm / Users / mark / VirtualBox VMs / Windows7 Pro 64 / Windows7 Pro 64.vbox - zapisałem go jako „Windows7”
Mark Cohen

Gdy to zrobiłem, zapisałem go w folderze Moje / Aplikacje, a następnie skopiowałem ikonę VirtualBox ( cmd-c, cmd-v nad ikoną w cmd-i (pobierz informacje) dla skryptu Automatora) i przeciągnij go do Docka.
Mark Cohen

Parametr do startvm polecenie powinno być imię maszyny wirtualnej, a nie ścieżka do jej pliku.
robmathers

3

Kliknij prawym przyciskiem myszy VM w Menedżerze, utwórz ikonę pulpitu. Wybierz ikonę pulpitu i naciśnij klawisze Control + Shift + Command + T

To się skończyło

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.