Wyłącz Command-M, aby zminimalizować okno


16

Na moim układ klawiatury The Mklucz jest tuż obok Wprzycisku:

Klawiatura Dvorak z przyległymi klawiszami m i w kółkiem

Czasami może to być problematyczne, ponieważ od czasu do czasu będę przypadkowo naciskać Command- Mzamiast Command- Wpowodując, że okno zostanie zminimalizowane, a nie zamknięte.

Ponieważ nie ma skrótu klawiaturowego, aby zminimalizować okno (dobrze, nie ma łatwego skrótu klawiaturowego ), jest to tym bardziej denerwujące, ponieważ wtedy muszę przełączyć się na gładzik, aby cofnąć minimalizację okna, a następnie spróbować ponownie go zamknąć.

Czy istnieje sposób wyłączenia skrótu Command- w Mcelu zminimalizowania okna?

Odpowiedzi:


19

Możesz to wyłączyć, edytując ~/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist:

defaults write -g NSUserKeyEquivalents -dict-add 'Minimize' '\0'

Aby zastosować zmiany, musisz ponownie otworzyć aplikacje. Jeśli skrót został przypisany do zera, naciśnięcie Luruchomiłoby go w Audacity.


To nie działało dla mnie na Yosemite. Mógłbym to zrobić z tą odpowiedzią .
mgarciaisaia

Pracuje. FTR, do oryginalnego ustawienia (jeśli chcesz go przywrócić) toNSUserKeyEquivalents { Minimize = "@$m"; }
Jakub M.

Niestety Firefox 60.x tego nie honoruje :(
Tilo

3

Możesz „przesłonić” domyślny skrót Command-M, mapując go na coś innego. Aby ponownie przypisać kombinację klawiszy, uruchom Preferencje systemowe i wybierz Klawiatura. Następnie pojawi się panel preferencji klawiatury, kliknij prawą kartę o nazwie „Skróty klawiaturowe”. Zauważysz wiele domyślnych skrótów klawiaturowych, które możesz zastąpić.

Próbowałem ponownie mapować Command-M przy użyciu tej metody i działa.


1

Ponowne mapowanie Command-M w celu powiększenia „Wszystkie aplikacje” wydawało się dobrym obejściem, ponieważ Zoom pojawia się we wszystkich aplikacjach i nie ma prawie tak zakłócającego działania, jak niezamierzone minimalizowanie.

Chciałem wypróbować powyższe polecenie terminalu, więc poszedłem usunąć polecenie M dla Zoom i lo, a oto, Minimize było teraz na liście bez polecenia klawisza. Po prostu tak to zostawiłem, teraz Command-M nic nie robi i minimalizuje nieszkodliwe życie w Menu. Nie jest wymagane polecenie terminalu.


1

Możesz zmienić przypisanie dowolnego klucza i kombinacji klawiszy dzięki wspaniałemu i darmowemu oprogramowaniu Karabiner . Po instalacji dodaj następujący kod do ~/Library/Application Support/Karabiner/private.xml:

 <item>
  <name>Map Cmd-M to Cmd-Alt-M</name>
  <appendix>Changes the minimize shortcut</appendix>
  <not>EMACS</not>
  <identifier>private.kill_m</identifier>
  <autogen>__KeyToKey__ KeyCode::M, ModifierFlag::COMMAND_L|ModifierFlag::OPTION_L, KeyCode::M, ModifierFlag::COMMAND_L</autogen>
  <autogen>__KeyToKey__ KeyCode::M, ModifierFlag::COMMAND_L, KeyCode::VK_NONE</autogen>
 </item>

 <item>
  <name>Map Cmd-Q to Cmd-Alt-Q</name>
  <appendix>Changes the quit shortcut</appendix>
  <not>EMACS</not>
  <identifier>private.kill_q</identifier>
  <autogen>__KeyToKey__ KeyCode::Q, ModifierFlag::COMMAND_L|ModifierFlag::OPTION_L, KeyCode::Q, ModifierFlag::COMMAND_L</autogen>
  <autogen>__KeyToKey__ KeyCode::Q, ModifierFlag::COMMAND_L, KeyCode::VK_NONE</autogen>
 </item>

Następnie kliknij „Przeładuj XML” w preferencjach Karabinera i ustaw znaczniki wyboru dla nowych elementów.

W ten sposób skrót minimalizujący nie jest całkowicie wyłączony, ale nadal jest dostępny z dodatkowym klawiszem opcji: Cmd+ Option+ Mlub po prostu używając prawego klawisza polecenia: Cmd (right)+ M.

Zauważ, że druga część również zmienia Cmd+ Qskrót do Cmd+ Option+ Qdla Twojej wygody. Możesz pominąć drugi element, jeśli go nie potrzebujesz.


0

Jest przydatny układ klawiatury o nazwie „Dvorak - Qwerty⌘”. Zasadniczo jest to Dvorak, ale zmienia układ na QWERTY, gdy wciśnięty jest klawisz ⌘. Został zaprojektowany tak, aby ludzie, którzy chcą się uczyć Dvoraka, nie muszą ponownie ćwiczyć pamięci mięśni skrótu, ale może to również pomóc.


Za późno; W tym momencie całkowicie zapomniałem QWERTY;)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.