Jak sprawdzić, które pasmo (2,4 GHz lub 5 GHz) jest włączone połączenie Wi-Fi mojego iPhone'a?


21

Mam dwa punkty dostępu do tej samej sieci w domu, z pewnym nakładaniem się. Jeden działa tylko na 2,4 GHz, a drugi przesyła zarówno 2,4 GHz, jak i 5 GHz.

Mam iPhone'a 5 (z systemem iOS 6.0.1), który obsługuje pasmo 5 GHz i zastanawiam się, czy jest sposób, aby określić, z jakim pasmem częstotliwości jest on podłączony.

Odpowiedzi:


8

Nie można powiedzieć bezpośrednio z iPhone'a (od wersji natywnej iOS 7). Powinieneś być w stanie powiedzieć za pośrednictwem routera bezprzewodowego, z którym jesteś połączony, w funkcjach logowania, liście klientów WiFi lub podobnym mechanizmie w routerze. Nie mogę podać dokładnego procesu, ponieważ każdy router jest inny. Ta odpowiedź zakłada, że ​​nie chcesz JailBreak na swoim iPhonie. Jeśli nie sprzeciwisz się temu, w sklepie z aplikacjami Cydia może znajdować się aplikacja, która będzie wyświetlać bardziej znaczące informacje dotyczące częstotliwości Wi-Fi.

Można jednak wykryć Co komórka częstotliwość wieży swoich zastosowań telefonicznych przy użyciu trybu badań terenowych. Ten tryb specjalny pozwoli użytkownikom znaleźć szereg informacji na temat połączenia telefonu z siecią. W szczególności informacje wyświetlane w trybie testu polowego pozwalają użytkownikom dowiedzieć się dokładnie, z którą wieżą łączy się ich telefon i do którego pasma częstotliwości (WiFi) wysyłane są sygnały.

Aby uzyskać dostęp do tego trybu:

  • Wejdź w tryb testu terenowego iPhone'a, wpisując *3001#12345#*na klawiaturze telefonu i naciśnij pokrętło. Spowoduje to wyświetlenie menu Test polowy.
  • Wybierz opcję menu „Informacje o komórce”, aby wyświetlić podsumowanie wszystkich pobliskich wież. Kod „RX” wyświetla siłę sygnału każdej wieży. Te wartości RX są odczytami siły sygnału dBm, gdzie niższe wartości oznaczają silny sygnał (więc -60 oznacza silniejszy sygnał niż -80). Wieże są wymienione według siły sygnału, a górna wieża jest zwykle wieżą, z którą łączy się telefon.
  • Wybór pierwszej wieży przeniesie Cię do dalszego menu, które wyświetla bardziej szczegółowe informacje. Wartość „Freq” pokazuje blok częstotliwości, z którego korzysta sieć. Jeśli liczba Freq wynosi między 128 a 251, wieża wykorzystuje pasmo komórkowe 850 MHz. Jeśli liczba Freq wynosi od 512 do 810, wieża korzysta z pasma PCS 1900 MHz.

5

Pobierz aplikację w App Store, która poda ci adres MAC punktu dostępu, z którym jesteś połączony. Jest ich wiele i są one bezpłatne.

Następnie włącz skaner WiFi w aplikacji AirPort Utility: przejdź do Ustawienia> Narzędzie AirPort, aby go włączyć. Skaner poda adresy MAC wykrytych punktów dostępowych i zastosowane częstotliwości.

Ponieważ AP używają różnych adresów MAC dla różnych częstotliwości, możesz użyć dostarczonych danych, aby zrozumieć, jakiej częstotliwości używa Twoje urządzenie. Jest to skomplikowane, ale jest to jedyny sposób, aby wiedzieć, chyba że Apple otworzy swoje prywatne interfejsy API.


2
To jest przydatne. Osiąga to, o co postawiono pierwotne pytanie. Użyłem Fing, aby zobaczyć adresy MAC routera.
Jamie Cox,

4

Jeśli Twoja sieć jest oparta na dowolnym urządzeniu Apple AirPort, możesz skonfigurować osobny identyfikator SSID dla sieci 5GhZ i połączyć się z nim ręcznie na telefonie iPhone 5, a stamtąd będzie można zobaczyć, w której sieci się znajdujesz. Aby to zrobić, wykonaj następujący krok:

Airport Utility 6.0: Airport Extreme> Edytuj> Sieć bezprzewodowa> Opcje sieci bezprzewodowej> Zaznacz pole obok „Nazwa sieci 5GHz”.
Airport Utility 5.6 i wcześniejsze: Konfiguracja ręczna> Sieć bezprzewodowa> Opcje sieci bezprzewodowej> Zaznacz pole. Źródło

PS Posiadanie innego identyfikatora SSID nie czyni z niego osobnej sieci, po prostu różnicuje dwa pasma.


-1

W rzeczywistości skaner Wi-Fi iOS Airport Utility pokazuje KANAŁ używany przez każdy SSID, a kliknięcie małego przycisku informacji „i” u dołu pokazuje pasma częstotliwości odpowiadające kanałom, więc myślę, że wszystko, czego potrzebujesz, to bardzo przydatne narzędzie wbudowane w Airport Utility!


To nie pomoże w rozróżnieniu, ponieważ ma wiele AP z tym samym SSID (domyślnie)
Huyz

-1

Net Analyzer (Lite = Free) powie ci BSSID i dostawcę tego BSSID.

Wszystko, co musisz wiedzieć, to BSSID twoich punktów dostępowych, a jeśli pochodzą one od różnych dostawców, łatwo jest je odróżnić i wiedzieć, z którym jesteś podłączony.

Ale to wciąż nie powie ci, na którym zespole jesteś. Tak jak ty mam jeden punkt dostępowy bgn 2.4GHz i dwupasmowy bgn / an na drugim końcu mojego domu. W tym celu patrzę na statystyki w moim dwupasmowym punkcie dostępowym, aby zobaczyć, które pasmo zostało wybrane. iOS (to głównie anegdota) wydaje się preferować 5 GHz.

(od Dave Scott 14 września 2016 r.) W rzeczywistości skaner Wi-Fi Airport Utility pokazuje KANAŁ używany przez każdy SSID, a kliknięcie małego przycisku informacji „i” u dołu pokazuje pasma częstotliwości odpowiadające kanałom, więc myślę wystarczy to bardzo przydatne narzędzie wbudowane w narzędzie Airport Utility!)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.