Używasz pamięci o wyższej częstotliwości MHz? [duplikować]


10

Czy MacBook Pro może z powodzeniem obsługiwać i w pełni wykorzystywać pamięć RAM o wyższym wskaźniku MHz niż ten, z którym są dostarczane?


Weźmy na przykład mojego 15-calowego MacBooka Pro ( koniec 2011 r. ), Który jest dostarczany z 4 GB pamięci DDR3 1333 MHz. Zastanawiam się nad zakupem 16 GB takiej samej częstotliwości zegara, mimo że Apple twierdzi, że może „obsługiwać do 8 GB” - ale wiemy że Apple się myli .

Co powiesz na zainstalowanie 1600 MHz w wariancie 16 GB - czy to zadziała? A może będzie taktowany do 1333 MHz? Czy wyższa prędkość zegara w porównaniu do 16 GB 1333 MHz poprawi żywotność baterii, wydajność, czasy taktowania, czy co?


@FLY, odpowiedzi nie są świetne ...
Baumr

Czy zredagowałbyś ten tekst, aby wyraźnie wyjaśnić, dlaczego różni się on od powiązanego pytania? Być może mógłbyś udokumentować, że „wsparcie” i „wykorzystać” oznacza technicznie lub usunąć je, jeśli są hałasem.
bmike

Odpowiedzi:


8

Krótka odpowiedź jest taka, że ​​będzie to zależeć od modelu twojej maszyny i producenta pamięci RAM, od którego kupujesz - ale nie mogę powiedzieć ci żadnych szczegółów na temat żadnego z nich.

Instalowanie pamięci RAM o wyższej częstotliwości jest zagrożeniem, a oto dlaczego:


Moja pamięć 1600 MHz nie przeszła testów

Zainstalowałem 1600 MHz RAM na moim laptopie i okazało się, że nie powiodły się testy sprzętu Apple , Memtest OS X i testy pamięci Tech Tool Pro .

Mogą to być po prostu wadliwe moduły RAM lub po prostu nie w 100% kompatybilne z moim komputerem.

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami na własne ryzyko.


„Ale jest kompatybilny z moim procesorem Intel”

Oto, co znalazłem:

  • Specyfikacja Intela dla mojego procesora i7 (2760QM na MacBooku Pro z końca 2011 r.) Mówi, że pamięć RAM 1600 MHz DDR3 jest kompatybilna.

Ale czy to tłumaczy dla komputerów Mac? Tak, zgodnie z OWC .

Jednak komputery Mac są bardzo wybredne w kwestii pamięci RAM i chociaż pamięć 1600 MHz może być kompatybilna z Intelem, nie oznacza to, że będzie kompatybilna z kartą logiczną Apple.

Dowiedz się, czy Intel to obsługuje, ale to nie jest gwarancja.


Koszty 1600 vs. 1333 MHz

Jeśli decyzja między dwoma ocenami RAM pamięci RAM sprowadza się do ceny, spójrz na wzrost wydajności w świecie rzeczywistym i oceń, czy warto.

Jest prawdopodobne, że uzyskanie „szybszej” pamięci może nie być warte .

Weź również pod uwagę ryzyko, jeśli to nie zadziała: będziesz musiał go zwrócić (jeśli to możliwe).


Czy to fałszywy alarm?

Niektóre osoby twierdzą w różnych miejscach, że 1600 MHz będzie działać, ponieważ pojawia się w „O tym Macu” po zainstalowaniu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie pojawia się „Więcej informacji”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po pierwsze, pojawia się pytanie, czy przejdzie testy pamięci (patrz pierwsza sekcja).

Nie jestem też pewien, jak można przetestować, czy nie jest taktowany do 1333 MHz i czy używane jest pełne 1600 MHz.

Nie jestem pewien, czy pojawienie się tam oznacza, że ​​to działa.


Mój pokazuje 1333 MHz, więc sądzę, że jeśli pokazuje 1600 MHz, to dobry znak, że faktycznie działa z większą prędkością.
iolsmit,

6

Procesor ma wbudowane połączenie z pamięcią, więc zmniejszy prędkość pamięci do prędkości, z jaką może rozmawiać.

Zainstalowanie pamięci RAM 1600 MHz będzie działało przy 1333 MHz w tym modelu MacBooka Pro. Nie ma wpływu na żywotność baterii, wydajność, niezawodność itp.

Wiem, że był problem z niektórymi modelami, w których nie uruchamiał się z 2 modułami wyższej prędkości, ale uważam, że w nowych modelach jest w porządku. Istnieją narzędzia umożliwiające zmianę prędkości pamięci (w niektórych modułach) w celu obejścia tego problemu. Nie jestem pewien, czy tak jest w przypadku nowszych modeli.

Ostatnim razem, gdy spojrzałem na różnicę cen między tymi prędkościami pamięci RAM, był tak mały, że po prostu kupiłem modele 1333 dla bezpieczeństwa.

(MHz = prędkość zegara)


Dzięki! Ale co masz na myśli mówiąc o różnicy cen? Gdyby nie było inaczej i oba byłyby kompatybilne, wtedy ten z pewnością byłby lepszym wyborem na wypadek, gdyby zrobił coś szybciej, itp. (Nie opowiadam się za tym stwierdzeniem, po prostu gram adwokata diabła)
Baumr

2
Chodziło mi o całkowite bezpieczeństwo, kupiłbym RAM 1333, chyba że 1600 jest znacznie tańszy. Szybszy taran nie odniesie żadnych korzyści i istnieje bardzo mała szansa, że ​​1600 może nie działać. Jeśli miejsce, w którym kupujesz, przyjmie zwroty, to otrzymaj 1600, a jeśli nie działa w 100%, po prostu zwróć je i zdobądź 1333.
Alain King

2
Jak powiedziałem w poprzednim oświadczeniu, weź 1600 MHz i spróbuj. Jeśli komputer Mac zgłasza 1600, to działa na 1600, pamiętaj jednak, że niektóre komentarze do dodanych wątków mówią o niestabilności. Wiem, że Apple mówi, że istnieje limit w pamięci RAM, który nie zawsze jest prawdziwy. Piszę to na imacu z 20 GB pamięci RAM, gdzie jest maksymalnie 16 według jabłka.
Alain King,

2
@AlainKing - Myślę, że w przypadku procesorów Core-i, a zwłaszcza chipsetów Intel, szybkość magistrali pamięci nie jest już zablokowana, jak to miało miejsce w przypadku chipsetów NVIDIA. Oznacza to, że jeśli używasz 1600 MHz, pamięć RAM jest rozpoznawana i działa na 1600 MHz (lub powinna być).
iolsmit,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.