jak znaleźć nazwę elementu podmenu w tym specjalnym przypadku (dla skrótu)


2

W TextEdit jest to podmenu (patrz obraz), dla którego chcę zdefiniować skrót. Nie mogę zdefiniować skrótu do elementu „od prawej do lewej”, zakładam, że jest tak, ponieważ w podmenu są rzeczywiście 2 takie elementy, w różnych sekcjach. Jak więc jednoznacznie zidentyfikować ten element? Dzięki.

enter image description here

Odpowiedzi:


2

Wcięte elementy menu zaczynają się od zakładek, ale nadal są dwie z nich.

tell application "System Events" to tell process "TextEdit" to name of menu items of menu 1 of menu item "Writing Direction" of menu 1 of menu item "Text" of menu "Format" of menu bar 1

Możesz określić niektóre skróty Format->Indentation->Increase w 10.8 (lub >Format>Indentation>Increase w 10.7), ale w tym przypadku to nie pomaga.

Możesz włączyć skróty do zmiany kierunku pisania w Preferencjach systemowych:


dzięki, rozwiązuje to problem innym podejściem. Nie dostałem wyróżnionej części twojej odpowiedzi, czy mógłbyś rozwinąć? Używam 1.6.8.
davka

Można go uruchomić w edytorze AppleScript, aby zobaczyć nazwy elementów menu.
Lri

fajne dzięki. odpowiedź brzmi {"Paragraph", " Default", " Left to Right", " Right to Left", missing value, "Selection", " Default", " Left to Right", " Right to Left"} jednak problem nadal istnieje
davka
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.