Podłączanie Retina MacBook Pro do wyświetlacza VGA?


12

Mam monitor zewnętrzny ze złączem VGA. Jakiego adaptera najlepiej użyć w moim komputerze Retina MacBook Pro? Myślę, że widziałem Thunderbolt na VGA lub USB na VGA? Lub HDMI na VGA? Jakie są różnice?


1
Używam mojego starego konwertera mini-wyświetlacza na VGA na mojej siatkówce MBP, działa świetnie. O ile nie masz określonych wymagań, nie widzę żadnych różnic w opcjach wymienionych powyżej. A gdybym był tobą, nie kupiłbym VGA na USB, ponieważ Macbook Pro ma tylko dwa porty USB i chcę ich używać do innych urządzeń ...
Jing

Dla wielu z nas korzystających z siatkówki MBP, adapter Apple VGA powoduje zamazane wideo (trudny do odczytania tekst). Mój stary adapter VGA Macbooka Pro nie miał z tym problemów.
sventechie

Odpowiedzi:


19

Powinieneś dostać mini przejściówkę DisplayPort na VGA (czasami nazywaną przejściówką Thunderbolt na VGA, ale to to samo). Apple sprzedaje jeden , ale można go kupić gdzie indziej za mniej, w tym u mojego ulubionego, Monoprice .

Możesz zrobić HDMI na VGA, ale wymagałoby to (zwykle nieporęcznego) aktywnego adaptera. Niektóre adaptery HDMI na VGA są nieaktywne, ale polegają na obsłudze kart graficznych, których nie mają komputery Mac. Adaptery DisplayPort na VGA są adapterami aktywnymi technicznie, ale z jakiegokolwiek powodu wydają się być znacznie bardziej kompaktowe niż HDMI na VGA.

Istnieją karty graficzne oparte na USB, a niektóre z nich mają wyjście VGA, ale polecam je tylko w sytuacjach, gdy inne wyjścia nie są dostępne. Zasadniczo są one kartą graficzną podłączoną przez USB, co oznacza brak wydajności i zajmuje zasoby procesora i pamięci, których nie mają wbudowane wyjścia. Przydatne w niektórych sytuacjach, ale w twoim przypadku trzymałbym się z daleka.


Dziękuję, bardzo mi to pomogło! Dostanę displayport do vga
hellomello,

Czy wiesz coś o porównaniach prędkości DisplayPort-VGA z HDMI-VGA? Czy któreś z nich ma większe opóźnienie?
levininja

1
@levininja technologia interfejsu nie powinna mieć żadnego wpływu na opóźnienie wejścia na wyświetlaczu. Dominującymi czynnikami są sam wyświetlacz (skaler / układy wejściowe oraz technologia panelu). Możliwe, że na danym ekranie jedno wejście może być mniej lub bardziej opóźnione (inne, powiedzmy, jeśli VGA musi zostać przekonwertowane na cyfrowe), ale będzie to różne dla każdego wyświetlacza. Sugeruję użycie najbardziej zaawansowanego, jaki możesz (prawdopodobnie DisplayPort). Jeśli opóźnienie wejściowe naprawdę ma duże znaczenie, przeczytaj strony z recenzjami, które się na nim skupiają.
robmathers,

1
Pomimo udanego testu w domu z użyciem przejściówki Display Port na VGA w domu, w miejscu naszej prezentacji mój Macbook Pro był jedyną maszyną, która nie mogła wyświetlać spójnie obrazu. Domyślam się, że 3-metrowy kabel w miejscu jest po prostu zbyt duży, aby Macbook mógł niezawodnie przesłać prąd. Po prezentacji przetestuję więcej - co nie jest zbyt dobre dla prezentera - i zaktualizuję ten komentarz. Ale słowo ostrzeżenia dla innych, że tak się może stać.
TenLeftFingers

0

Wyjaśnienie: Mam piorun miniwyświetlacza do kabla VGA, którego używałem do podłączania wyświetlacza LCD do mojej starej Mac Pro Book od ponad 4 lat. Właśnie kupiłem Retina Mac Pro, a kiedy podłączam się do LCD za pomocą tego kabla, na ekranie LCD pojawia się tylko tło ekranu. Jak dotąd wszystkie wysiłki nie powiodły się, aby pobrać słowo lub pliki PPT lub inny ekran z Retina Mac Pro na ekran LCD.

Wydaje się, że jest to poważny problem i prawdopodobnie wymaga uwagi pracowników serwisu Apple.


Myślę, że to problem z konfiguracją. Spróbuj przeciągnąć okno na ekranie Maca w prawo, a zobaczysz, że przeciąga się ono na monitor.
Borzh

0

Wyświetlanie tylko tła to zupełnie inny (i znacznie łatwiejszy) problem do rozwiązania. To, co się dzieje, polega na tym, że jeden z głównych (wybranych) pulpitów jest wyświetlany na wyświetlaczu komputera Macbook, a jeden z pozostałych komputerów stacjonarnych jest wyświetlany na projektorze.

Masz (co najmniej) dwa sposoby na poradzenie sobie z tym. 1) Spójrz na samą górę wyświetlacza Macbooka - w górnym prawym rogu. Zobaczysz szkło powiększające reflektorów, po lewej stronie zobaczysz swoją nazwę użytkownika, godzinę, datę i dzień znajdują się po lewej stronie, wskaźnik baterii po lewej stronie, a następnie symbol głośnika. Następnie znajdziesz preferencje wyświetlania. Jeśli masz połączenie z innym źródłem (drugi monitor, projektor itp.), Powinieneś mieć wybór - „Mirror Retina Display” wyświetli to samo, co na Macbooku. „Użyj jako osobnego wyświetlacza” w rzeczywistości powiększa przestrzeń wyświetlania, więc musisz chwycić wszystko, co chcesz, i przeciągnąć ją do rozszerzonej przestrzeni wyświetlania.

Jeśli używasz projektora jako „oddzielnej przestrzeni wyświetlania”, możesz również otworzyć właściwości wyświetlania pod tą samą ikoną, co pozwoli ci zmodyfikować logiczną pozycję wyświetlaczy, tworząc rozszerzoną przestrzeń powyżej, poniżej, w lewo lub w z prawej strony wyświetlacza Retina. To mniej skomplikowane niż się wydaje. Mam nadzieję, że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.