Czy użycie dysku SSD daje radykalny wzrost wydajności?


18

Używam Mac book pro 15 ”i nadszedł czas, aby kupić nowy. W przypadku HDD widzę teraz nową opcję SSD, która jest dość droga.

Mogę oczekiwać krótszego czasu uruchamiania i szybszego dostępu do plików, ale nie jestem pewien, czy warto.

  • Czy użycie dysku SSD daje radykalny wzrost wydajności?
  • Czy kupienie dysku SSD od Apple to dobry pomysł? Wydaje się, że różnica w cenie między dyskiem twardym a dyskiem SSD jest większa niż cena dysku SSD w sprzedaży detalicznej.2
Inną opcją do rozważenia, która nie jest tak droga jak pełny dysk SSD, jest „hybrydowa” seria Seagate Momentus XT, która łączy dużą pamięć podręczną SSD (4 GB) z konwencjonalnym dyskiem twardym. Zobacz anandtech.com/show/3734/…
Chris W. Rea

Odpowiedzi:


16

Nie zgadzam się z odpowiedzią Randolpha. Jeśli cokolwiek, artykuł mówi dokładnie przeciwnie do części „dobre wyniki przez jakiś czas”.

To, co znaleźliśmy, było dokładnie odwrotne: system operacyjny, na który nie wydaje się mieć wpływu obniżenie wydajności dysku SSD

I nie mam dysku SSD firmy Apple. Mam OWC na Macu Pro i nie zmniejszyłem żadnej wydajności odkąd go przyniosłem, około sześć miesięcy temu. Wcześniej miałem dysk Intel, a także nigdy nie miałem problemów z degradacją w OSX. Zmieniłem dysk, ponieważ mój pierwszy dysk był zbyt mały. Ten dysk Intel-M działa na laptopie z systemem Windows 7 Home Premium.

Jak dotąd udowodniono, że OS X nie cierpi na brak obsługi TRIM; czego nie wiemy, czy to dlatego, że OS / FileSystem robi coś innego lub dlatego, że obsługa TRIM jest ukryta i niezgłoszona.

W każdym razie uzyskanie dysku SSD naprawdę zwiększa wydajność. Używam go tylko do systemu operacyjnego i niektórych drobiazgów, reszta znajduje się na lustrzanej macierzy SATA RAID, ale jest to Mac Pro, więc sprawy wyglądają inaczej.

Na małych Macbookach użycie dysku SSD jest podobne do dnia i nocy i nie widziałem spadku wydajności w ciągu roku.

Może jest jeden, ale jeśli tak jest, jest tak wolny, że do czasu jest znaczący, albo zmienisz dysk, albo cały komputer.

Używam dysku SSD od końca 2009 roku.

Zalecam, aby nie dostać jednego od Apple, ponieważ mają tendencję do przeładowywania. Zdobądź jedną z wielu alternatywnych dysków SSD, takich jak Corsairs, Intels lub OWC, które mam, które gorąco polecam.

Ale rynek dysków SSD jest w ciągłej ewolucji, więc przeczytaj przed zakupem.


Muszę z szacunkiem zaznaczyć, że „przez pewien czas” jest subiektywnym okresem czasu, aw moim przypadku jako dużego użytkownika zauważyłem zauważalny spadek prędkości. W niektórych przypadkach jakiś czas może zdefiniować rok lub sześć miesięcy.

5

TRIM to nieco przestarzały problem z najnowszymi dyskami SSD, był to duży problem z dyskami pierwszej lub drugiej generacji. Jeśli wybierzesz odpowiedni dysk - który jest polecany przez wielu - OWC Mercury Extreme Pro - nie powinieneś zauważalnie zmniejszać prędkości. Jeśli musisz mieć teraz dysk SSD, kontroler Sandforce jest prawdopodobnie najlepszą opcją, a nie tym, co Apple oferuje jako BTO.

Gdybym dzisiaj kupował nowego Maca, nadal brałbym tradycyjny dysk tylko dlatego, że cena / wydajność nie jest jeszcze dostępna na SSD, mimo że wzrost wydajności jest ogromny. Jeśli możesz żyć ze swoim nowym MacBookiem Pro nawet przez sześć miesięcy bez dysku SSD (i założę się, że możesz), a następnie kup dysk SSD i dokonaj aktualizacji samodzielnie, zapłacisz mniej za większą pojemność. Dodatkowo możesz zauważyć, że dyski oparte na technologii flash 25 nm stają się dostępne przy jeszcze mniejszej mocy przy jeszcze większej prędkości i pojemności.


Zgadzam się z twoim sentymentem do ceny / wydajności. Zaktualizowałem również moją odpowiedź, aby uwzględnić wyrzucanie elementów bezużytecznych na dyskach SSD.

3

Dyski SSD w systemie MacOS X będą przez pewien czas znacznie szybsze. Jednak system operacyjny nie obsługuje polecenia TRIM , więc znacznie zwolni, do momentu, w którym konieczne będzie pełne czyszczenie (zerowanie dysku).

Więcej informacji tutaj: http://www.bit-tech.net/hardware/apple/2010/07/01/mac-ssd-performance-trim-in-osx/1

Jak widać z recenzji, kupowanie od Apple nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ich dyski SSD są bardzo wolne. Jeśli używasz dysku innej firmy, upewnij się, że musisz okresowo go zerować, przynajmniej do momentu, gdy OS X będzie obsługiwał TRIM.


EDYCJA: Jak wskazano w komentarzach, dyski SSD, które nie obsługują TRIM, mogą nadal mieć skuteczny algorytm odśmiecania pamięci, który łagodzi problemy z brakiem TRIM, więc twój efekt netto jest nadal lepszy niż dyski mechaniczne.

To powiedziawszy, trzymam się teraz napędów mechanicznych, z powodów osobistych , ponieważ uważam je za bardziej niezawodne w perspektywie długoterminowej niż dyski SSD. Ta opinia może się zmienić w ciągu najbliższych kilku miesięcy lub lat.


2
Haha właśnie pisał odpowiedź z linkiem do tej samej strony. Byliście szybsi w losowaniu +1;)
conorgriffin 30.01.11

Widzę, że masz duży wkład w tę stronę, więc najpierw

Tak, miałem spokojny weekend, odpowiadając na pytania na tej stronie. Nie sądzę jednak, że będę utrzymywał takie tempo na długo
conorgriffin,

2
Nawet przy degradacji jest to absurdalnie potężne ulepszenie. Poprawiło to wydajność mojego komputera do tego stopnia, że ​​pudełka bez dysków SSD wydają mi się teraz 486s. O ile szybko nie zapełnisz dysku SSD, degradacja nie stanowi większego problemu. Jeśli to zrobisz, zawsze możesz wykonać kopię zapasową, wyczyścić (wypełnić dysk zerami) i przywrócić, aby przywrócić wydajność do stanu, w jakim był dysk, gdy był zupełnie nowy.
Robert S Ciaccio

@calavera - pewnie, jak powiedziałem na początku, „będzie znacznie szybciej”. Moje wykorzystanie pojemności dysku jest na najwyższym poziomie, więc nie zobaczyłem korzyści przez bardzo długi czas i (ponownie osobiście) uważam, że proces tworzenia kopii zapasowych / czyszczenia / przywracania / przywracania jest uciążliwy.

0

Świetny wzrost wydajności, zimne uruchamianie aplikacji wynosi 1-5 sekund, w zależności od aplikacji

Mam 2,5 "120 GB Intel 520 SATAIII SSD i HDD w 2011 MBP

TRIM włączony z Trim Enabler , po ponownym uruchomieniu pojawiło się „Tak”.

Wykonano niektóre instrukcje z http://blog.alutam.com/2012/04/01/optimizing-macos-x-lion-for-ssd/

Jeśli masz dużo pamięci RAM i nie używasz Photoshopa ani wirtualizacji (VirtualBox, Parallels itp.) Niż sekcja „Używaj dysku RAM lub dysku twardego do plików tymczasowych” może to zwiększyć wydajność


-1

Daje ogromny impuls. Mój MacBook uruchamia się teraz w zaledwie 8 sekund, w porównaniu z półtorej minuty.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.