Sprawdzanie uszkodzonych bloków bez formatowania


9

Mój Mac zwykle zatrzymuje się teraz, gdy wykonuje proste zadania, takie jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy, otwieranie menu i pisanie (tak naprawdę po prostu zamarło, kiedy zacząłem pisać to pytanie).

Przeczytałem w kilku miejscach, że może to być spowodowane złymi blokami dysku i że najlepszym sposobem na to jest sformatowanie i zastąpienie całego dysku zerami. Oczywiście zajmuje to dużo czasu i zniszczy wszelkie dane, które mam na dysku. Czy istnieje sposób na sprawdzenie, czy nie występują uszkodzone bloki bez formatowania dysku, czy nawet można ponownie mapować dysk, aby zignorować te bloki (ostatecznie je naprawić)?

Mój komputer Mac jest całkiem nowy (Mac Mini pod koniec 2011 r.), Więc wątpię, aby miał on coś wspólnego z niską pamięcią lub wymianą.


Problemem mogą nie być złe bloki. Czy wszystko jest wolne zaraz po uruchomieniu lub pojawia się opóźnienie?
duci9y

To nie jest naprawdę wolne, ale wszystko się zawiesiło i ciągle dostaję piłki plażowe. Dzieje się tak zaraz po uruchomieniu.
Ron

Wypróbuj wszystko, zanim osiądziesz na złych blokach, ponieważ jest to bardzo rzadkie. Pierwszy krok: Napraw uprawnienia w Narzędziu dyskowym.
duci9y

Pamiętaj, że może to być po prostu zbyt mała ilość pamięci RAM i zamiana systemu. Możesz to zobaczyć w Monitorze aktywności.
Thorbjørn Ravn Andersen

Wątpię, czy to problem z pamięcią RAM. Mój Mac to Mac Mini pod koniec 2011 roku i mam bardzo mało do czynienia (tylko około 10 zainstalowanych aplikacji i maksymalnie około 5 uruchomionych w danym momencie). Próbowałem naprawić uprawnienia, zawiesza się nadal.
Ron

Odpowiedzi:


4

Odpowiem na „złe bloki” i możesz zadać pytanie, jeśli nadal masz powolność i doszedłeś do wniosku, że to nie są po prostu złe bloki. (Złe bloki prawie nigdy nie są powolnym problemem - ponieważ system może tak szybko odwzorowywać bloki, że potrzebne są tratwy i tratwy, aby faktycznie wpłynąć na operacje wejścia / wyjścia. Jeśli masz złe bloki, mogą one uszkodzić niektóre dane na dysku i ponowna instalacja nie tylko naprawia to, ale zmusza zapisy do wykrycia większej liczby uszkodzonych bloków - rodzaj sytuacji wygrana / wygrana).

Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi, aby sprawdzić stan swojego dysku.

Otwórz Narzędzie dyskowe i wybierz sam dysk fizyczny (nie Macintosh HD lub inną partycję / wolumin) i wybierz informacje.

Informacje o narzędziu dyskowym

Jeśli zarejestrujesz i obejrzysz wartości w obszarze SMART Status i zobaczysz, jak zmieniają się one w czasie, możesz wiedzieć prawie wszystko, co można wykryć na temat degradacji pamięci lub częściowej awarii.


3

Jeśli oddzielimy istotę pytania, od powodów pytania  …

Uruchom Ubuntu i uruchom Badblocks

Użyj płyty Ubuntu, która działa z komputerem Mac, a następnie uruchom wadliwe bloki z odpowiednimi opcjami.

Ubuntu Manpage: badblocks - wyszukaj urządzenie w poszukiwaniu uszkodzonych bloków

… Kliknij nagłówek, aby uzyskać pełną odpowiedź.

Gdzie indziej w Stack Exchange

Jak sprawdzić, czy na dysku twardym USB w systemie OS X jest uszkodzony sektor?  (27.02.2012)

  • linki do innego powiązanego pytania.

Niedawno w Ask Different:

Cokolwiek użyjesz

Pamiętaj, że przeniesienie (lub ponowne mapowanie, oszczędzanie lub jakkolwiek to nazwiesz) może spowodować utratę danych


2
Po prostu dlatego, że Drive Genius 3 może pokazywać ładne zdjęcia i „lokalizacje” na obrazie, nie oznacza, że ​​jest on wyrafinowany. Nie mierzy żadnych parametrów czasowych, co oznacza, że ​​nie może wykryć słabych sektorów i prawdopodobnie zidentyfikuje błędy we / wy spowodowane przez inne rzeczy, takie jak wadliwe kable jako uszkodzone sektory ... innymi słowy, zapewnia ci z dezinformacją.
BSD Guy

1
@BSDGuy może badblocksdziałać bez ograniczeń, które kojarzysz z DriveGenius 3? Zastanów się nad dodaniem szczegółów do swoich odpowiedzi - dzięki.
Graham Perrin,

1

Polecam Disk Warrior lub Drive Genius , które powinny oferować opcję rozruchu z zewnętrznego nośnika w celu analizy dysku twardego.


DiskWarrior 4.4 może odczytywać dane SMART, ale w przypadku tego pytania: nie powinienem polegać na bardzo ograniczonych danych przekazywanych do DiskWarrior. DiskWarrior nie jest przeznaczony do skanowania dysku w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów.
Graham Perrin

1

„Proszę: jeśli nie możesz nazwać produktu, czy możesz opisać jego metodę testowania?”

Nie mogę go winić za to, że nie nazwał narzędzia. Nie mam pojęcia, gdzie mieszkasz, ale w Stanach Zjednoczonych firmy mogą pozwać cię za ich krytykę.

Jednak na podstawie jego doświadczeń z „słynnym narzędziem” podejrzewam, że to inicjały to TTP.

Z tego, co mogę powiedzieć, wydaje się, że ten produkt nie wykonuje bardzo dokładnej pracy. Czytałem raporty, że wszystko, co robił, to nieprzerwane odczytywanie dysku twardego i oznaczanie błędów we / wy jako problemów sektorowych, gdy tylko miał na to ochotę. Brakuje problemów z napędem. Widziałem to z pierwszej ręki i kosztuje 100 USD.

Nigdy nie korzystałem z Drive Genius, więc nic o tym nie wiem. Mogę jednak mówić zarówno o Spinrite, jak i Scannerz.

Spinrite korzysta z tego, co uważam, przynajmniej w trybie ponownego zapisu, za bardzo, bardzo ryzykowne procedury. Próbuje odczytać, a następnie ponownie zapisać sektor na dysku. Jest to OK, jeśli źródłem problemów jest awaria sektora, ale przejściowe awarie kabli mogą powodować dokładnie ten sam problem. Innymi słowy, jeśli przerywana awaria kabla spowoduje uszkodzenie transferu danych między procesorem a dyskiem twardym, bardzo dobrze może skończyć się pierwszym odczytem uszkodzonych danych z dysku twardego, a następnie ponownym zapisaniem na dobrych danych. W takim przypadku potencjał korupcji jest wysoki. Spinrite to starożytny produkt opracowany na komputery PC we wczesnych latach 80.

Scannerz tak naprawdę nie jest oprogramowaniem do testowania dysków twardych, jest to oprogramowanie do wykrywania błędów. Monitoruje błędy We / Wy i nieregularności taktowania i wydaje się, że robi to w oparciu o model statystyczny wydajności napędu / systemu. „Reguła” w Scannerz polega na tym, że jeśli problem jest powtarzalny od skanowania do skanowania, problem dotyczy samego nośnika i będzie to albo zły sektor, albo słaby sektor. Jeśli problem nie jest powtarzalny podczas skanowania, prawdopodobnie jest to kolejny błąd, taki jak zły kabel lub pęknięty ślad na płycie logicznej. Scannerz ma tryb nadpisywania, ale ich instrukcje ostrzegają o dość intensywnym używaniu, podobnie jak produkt, który wyświetli ostrzeżenie o używaniu go. Większość, jeśli nie wszystkie procedury stosowane do rozwiązywania problemów są wykonywane przy użyciu standardowych narzędzi, takich jak Narzędzie dyskowe.

Osobiście byłem świadkiem, jak Scannerz zbiera złe kable na zewnętrznym dysku twardym. Podczas skanowania można oszukiwać za pomocą kabla i obserwować, jak nieprawidłowości i błędy pojawiają się podczas przemieszczania wadliwego kabla. Według mojej najlepszej wiedzy żadne inne narzędzie na rynku nie może tego wykryć.

Biorąc to wszystko pod uwagę, w odniesieniu do innych narzędzi, pomysł użycia starego narzędzia opartego na MS-DOS, takiego jak Spinrite lub coś z dystrybucji Linux, jest prawdopodobnie niepraktyczny dla większości użytkowników komputerów Mac. Byłbym skłonny założyć się, że większość użytkowników komputerów Mac nie jest nawet pewna, co to jest Linux, i często prawdopodobnie nie wiedzą (lub nie chcą wiedzieć), jak konkretnie odizolować dysk, aby produkt wywodzący się z MS-DOS mógł działać i potencjalnie uszkodzić ich dysk. Taka taktyka może być odpowiednia dla twardych technologii, ale dla większości ludzi jest całkowicie niepraktyczna. Dodałbym również, że aplikacje, które wydają się robić niewiele więcej niż wykonywanie wywołań systemowych do wersji Disk Utility z wiersza poleceń, nie są zbyt imponujące, IMHO.


1

Użyj narzędzia dyskowego, aby znaleźć nazwę urządzenia (np. „Disk4”), a następnie spróbuj w oknie terminala

sudo dd bs=1m if=/dev/disk4 of=/dev/null

Spróbuje to odczytać całą zawartość dysku.


0

Zanim zaczniesz robić coś takiego, otwórz Console.app (uważam, że angielska nazwa to), co pozwala sprawdzić, czy zostały zarejestrowane jakiekolwiek błędy we / wy. Jeśli pojawią się błędy we / wy, należy natychmiast przygotować się do migracji na nowy dysk, ponieważ oznacza to, że na tym dysku zabrakło wolnych sektorów do tego celu i będzie gorzej. Typowym sposobem na to jest użycie Time Machine do utworzenia kopii zapasowej, a następnie zmiana napędu, a następnie ponowna instalacja OS X i poinformowanie instalatora o ponownym ustanowieniu z Time Machine.

Osobiście użyłem prostego skryptu powłoki, który przeszedł przez wszystkie pliki na dysku i użyłem dd do ich odczytania (i wydrukowania błędów odczytu podczas kontynuowania). Następnie zmieniłem nazwę plików zawierających uszkodzone bloki, aby nie używać ich ponownie.


Czy to nie potrwa wiecznie? Spróbuję uruchomić coś takiego przez noc. for F in "$(find /)"; do dd if=$F of=/dev/null; if [ $? -ne 0 ]; then echo "$F"; fi; doneczy to powinno to zrobić?
Ron

0

Spróbuj użyć defragmentacji napędu gwiazdowego


3
Zdecydowanie odradzam używanie narzędzi do manipulacji dyskami innych firm, chyba że poradzisz sobie w nagłych wypadkach. Możesz zadać więcej obrażeń niż pożytku.
Thorbjørn Ravn Andersen

Popieram pomysł, że defragmentacja prawdopodobnie nie jest bezpieczniejsza niż czyszczenie i ponowna instalacja. Jeśli nie ma o wiele więcej informacji o tym, jak to narzędzie naprawdę działa w praktyce, trzymałbym się dostarczonych narzędzi. To może być niesamowite narzędzie, ale chciałbym usłyszeć od kilku długoletnich użytkowników systemu OS X, jak to działa.
bmike

0

Disk Warrior służy do naprawy plików indeksu na dyskach, które mają uszkodzone pliki indeksu. Uszkodzony plik indeksu często powoduje, że dysk nie nadaje się do użytku. Drive Genius może wykonać naprawę indeksu, ale najlepiej znany jest z defragmentacji. Jego skanowanie powierzchni jest bardzo proste. Całą listę narzędzi do testowania dysków można znaleźć pod następującym adresem:

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1544280

Znam Scannerz, bo jestem tani! :-)


1
DiskWarrior nie jest przeznaczony do sprawdzania uszkodzonych sektorów. Poza podstawami: DriveGenius 3 może wykonywać rozszerzone skany ( przykład ).
Graham Perrin

Czy polecasz Scannerz? Jeśli tak, proszę podać wyjaśnienie techniczne zalecenia; i rozważ osobną odpowiedź. (Nie mogę głosować za odpowiedzią, gdy DiskWarrior jest jednym z trzech produktów).
Graham Perrin

0

Czy polecasz Scannerz? Jeśli tak, proszę podać wyjaśnienie techniczne zalecenia; i rozważ osobną odpowiedź. (Nie mogę głosować za odpowiedzią, gdy DiskWarrior jest jednym z trzech produktów.) - Graham Perrin 19 kwietnia o 19:38

Nie jestem pewien, czy „polecanie” produktów na tym forum jest naprawdę odpowiednie, ponieważ może być traktowane jako spam. Powiem ci o własnych doświadczeniach ze Scannerzem i innym „znanym” znacznie droższym narzędziem.

Mieliśmy w domu kilka starszych systemów, wszystkie PPC, wszystkie z systemem Leopard, które musieliśmy sprzedać. Kilka z tych elementów (około 5, jeśli moja pamięć służy mi poprawnie) pokazywało to, co mogłem nazwać dziwnym zachowaniem. Od czasu do czasu dawali nam obracające się piłki plażowe, trochę się zamykali itp. Uruchomiliśmy na nich „słynne” narzędzie do diagnostyki i AHT na co najmniej 3 z nich. Wszyscy wrócili z czystym zestawem zdrowia. Pomyślałem: „Cóż, to musi być moja wyobraźnia”. W ciągu miesiąca od ich sprzedaży otrzymaliśmy zawiadomienie od każdego kupującego, że jednostki zostały zepsute. Daliśmy tym produktom 90-dniową gwarancję, więc naszą jedyną opcją było, według uznania klientów, zwrot pieniędzy i kosztów wysyłki lub naprawa systemów na nasz koszt i odesłanie ich z powrotem.

W każdym przypadku był to dokładnie ten sam problem: dysk twardy albo ulegał awarii, albo był w trakcie awarii i ani „słynne” narzędzie, ani AHT go nie wykryły. Mieliśmy więcej jednostek do przetworzenia i po wyciągnięciu lekcji natknęliśmy się na kilka kolejnych jednostek z podobnymi problemami. Tym razem zdałem sobie sprawę, że to prawdopodobnie problem z dyskiem, więc otworzyłem /var/log/system.log i użyłem polecenia „tail”, aby śledzić, co się dzieje. Zrobiłem to, używając „słynnego” narzędzia. Pojawiałyby się błędy we / wy, a „słynne” narzędzie nie mogło ich tak bardzo tęsknić… wielu z nich.

Scannerz był nowy na rynku i był tani, więc pomyślałem, że równie dobrze mogę spróbować. Scannerz wychwytywał każdy problem plus inne! Nie zabrakło problemów, które przeoczyło „słynne” narzędzie. Ponadto odkryłem, że jeśli jednostka ma zły wewnętrzny kabel napędu, mógłbym ją otworzyć, rozpocząć sesję Scannerz i sondować kabel za pomocą sondy nieprzewodzącej, a Scannerz albo zacząłby wyrzucać mnóstwo błędów lub nieregularności.

Jedynymi narzędziami, których użyję, są Disk Warrior do rozwiązywania problemów z indeksem dysków Narzędzie dyskowe, z jakiegoś powodu nie chce się dotykać, oraz Scannerz do oceny problemów z dyskami. To jest mój wybór. To są narzędzia, którym ufam. Kropka!!

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji technicznych na temat tego, w jaki sposób Scannerz skontaktuj się z osobami, które je tworzą. Mają kontakty marketingowe i kontakty wsparcia na swojej stronie internetowej.


Namawianie ludzi do korzystania z Google w celu znalezienia czegoś nie jest bardzo pomocne (a także sztuczka często wykorzystywana przez spamerów w celu obejścia filtrów). Czy możesz dodać link do strony internetowej oprogramowania?
nohillside

Proszę: jeśli nie możesz nazwać produktu, czy możesz opisać jego metodę testowania?
Graham Perrin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.