Jak sprawić, by mój iPhone stale wyświetlał się w iTunes 11?


8

Uaktualniłem dziś do iTunes 11 i mój iPhone rzadko pojawia się w iTunes. Prawie nigdy nie robi tego przez Wi-Fi (mimo że synchronizacja Wi-Fi jest włączona) i jeśli podłączę go za pomocą kabla USB, muszę ponownie uruchomić iPhone'a, aby rozpoznać, że jest podłączony.

Jaki może być problem? (iPhone nie jest zepsuty i ma najnowszą wersję iOS i Itunes jest właśnie zaktualizowany) i jak mogę to naprawić?


Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?
jaberg

Pracuję nad teorią dotyczącą możliwych przyczyn. Jeśli otworzysz Monitor aktywności na komputerze Mac (lub Menedżer zadań na komputerze), czy usługa AppleMobileDeviceHelper działa?
jaberg

1
Czy oba urządzenia są w tej samej sieci Wi-Fi? I czy ten problem nadal występuje? Jesteśmy już ponad rok.
Rob

Odpowiedzi:


1

To mi się też zdarza. Komputer jest podłączony eterem do routera Wi-Fi. Czasami wyjście z iTunes i ponowne uruchomienie działa, aby iTunes mógł zobaczyć iPhone'a. (A połączenie iPhone'a z komputerem kablem zawsze działa).


wydaje się lepszy iTunes 11.1 i iOS7
GEdgar

Nowa wersja iTunes 12.1 ponownie znacznie to poprawiła.
Wydaje

1

To zdecydowanie błąd iTunes. Możesz na iPhonie wybrać Ustawienia> Ogólne> Synchronizacja Wi-Fi iTunes> i stuknij Synchronizuj teraz. To często rozpoczyna synchronizację i dodaje iPhone'a do iTunes, ale nie zawsze dla mnie.


1

Dla mnie następujące działały pod Windows:

  • Odłącz iPhone od komputera
  • Przejdź do menu startowego / programów / oprogramowania do aktualizacji oprogramowania Apple (NIE ITUNES)
  • restart komputera
  • podłącz iPhone'a

Najprawdopodobniej zrestartowanie komputera (które ponownie uruchamia usługę wyszukującą urządzenia iOS w sieci) faktycznie rozwiązało problem.
jaberg

1

To jest częściowa odpowiedź na problem Wi-Fi. Po ponownym przeczytaniu pytania rozumiem, że urządzenie może się również nie pojawić po podłączeniu przez USB. Czekam na więcej informacji z PO, zanim się z tym zmierzę. Tymczasem będzie to pomocne dla osób cierpiących na problem z synchronizacją Wi-Fi i może rozwiązać problem z PO:

iTunes nie widzi urządzeń z systemem iOS to dość powszechny i ​​irytujący problem z synchronizacją Wi-Fi. Nie jestem pewien, czy to prawdziwy błąd, czy konflikt systemowy w niektórych środowiskach.

Po pierwsze, absolutnie nie musisz nuke'ować całej konfiguracji iTunes.

Ogólnie rzecz biorąc, iTunes może rozpoznać brakujące urządzenia (urządzenia), otwierając Monitor aktywności (Mac OS) lub Menedżera zadań (Windows) i zabijając usługę AppleMobileDeviceHelper . Uwaga: nie chcesz odznaczać (usuwać) usługi w systemie Windows, po prostu chcesz ją zabić lub uruchomić ponownie.

Jeśli to nie zadziała, możesz podłączyć urządzenie do komputera i użyć iTunes do dezaktywacji, a następnie ponownie włączyć synchronizację przez Wi-Fi. Musisz zastosować zmiany do obu akcji - po prostu dwukrotne kliknięcie pola wyboru nie zrobi tego.

Żadne z tych rozwiązań nie jest trwałe, chociaż czasami nie mogę wrócić miesiącami.

Bibliografia:

Baza wiedzy Apple: iTunes 10.5 i nowsze: rozwiązywanie problemów z synchronizacją Wi-Fi iTunes

OS X Daily: Synchronizacja Wi-Fi nie działa? Oto jak to naprawić dla wszystkich urządzeń z systemem iOS


Zabijanie AppleMobileDeviceHelper, odłączanie USB i ponowne podłączanie działało dla mnie. (Yosemite / iTunes v12 / iOS 8) Dzięki!
Phrogz

0

Wyłączanie Wi-Fi i ponowne włączanie zawsze działało dla mnie. To był bardziej chroniczny problem przed iTunes 11.


Wyłączyć i włączyć komputer Wi-Fi, telefon lub router WiFi?
bassplayer7

Wi-Fi laptopa. Nic, co zrobiłem na samym telefonie, nigdy nie zadziałało. Wygląda to na wewnętrzny problem z limitem czasu w iTunes, a cykliczne wi-fi przypomina wymuszanie ręcznego resetowania i ponownego sprawdzania wykrywalnych urządzeń.
możliwe

0

Ta metoda działa w 100% ... Cóż, mogą istnieć pewne wyjątki dotyczące żywotności baterii iPhone'a, iPada lub iPoda. Powiedziałbym, że dopóki urządzenie ma 30% + żywotności baterii lub jest obecnie ładowane, to absolutnie zadziała.

Odkryłem, że najłatwiej jest zrestartować router bezprzewodowy. To każdy może zrobić łatwo i ze spójnymi wynikami. Natychmiast po normalizacji sieci iTunes rozpozna wszystkie dostępne urządzenia i skonfiguruje je do zdalnej synchronizacji Wi-Fi.

Zakładam, że działa to ze względu na zdarzenie DHCP wymuszające jakiś rodzaj transmisji do iTunes. Ponowne uruchomienie powoduje ponowne uruchomienie urządzenia z poprzedniego adresu IP lub wydanie nowego. To wystąpienie zmusza urządzenie do podania swojego adresu IP (starego lub nowego) wszystkim urządzeniom nasłuchującym, w tym przypadku iTunes. To trochę jak zmiana adresu z urzędu pocztowego.

O rany! Przepraszam, nie widziałem, że ktoś inny zaproponował to samo.


Więc działa w 100% z pewnymi wyjątkami ... więc ... nie w 100% tak?
Rob

-2

Miałem ten sam problem, ale zrozumiałem. Kliknij przycisk w prawym górnym rogu okna iTunes (ten, który mówi „iPhone” i ma symbol wysuwania). Kliknięcie tego przycisku spowoduje przejście do znanego okna widoku iPhone'a, w którym możesz zarządzać swoim iPhonem.


Witamy w SE! OP pytał o to, jak sprawić, by urządzenie pojawiło się w iTunes. Być może mógłbyś edytować swoją odpowiedź z sugestiami co zrobić lub zresetować, aby pomóc jego
iPhone'owi

-3

Usuń dosłownie wszystko, co ma związek z iTunes lub Apple z komputera. Zacznij od nowa i pobierz wszystko jeszcze raz. To było takie proste.


1
Czy możesz dodać jakieś szczegóły dotyczące „dosłownie wszystkiego”, szczególnie dla początkujących użytkowników?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.