Jak mogę naprawić mini-odtwarzacz iTunes 11, który nie wyświetla nazwy utworu?


11

Kiedy uruchamiam mini odtwarzacz w iTunes 11 na Mountain Lion, nie widzę oczekiwanych informacji o utworze, które po nałożeniu na niego powinny zmienić się na sterowanie odtwarzaniem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zamiast tego elementy sterujące odtwarzaniem są stale wyświetlane i nie mogę znaleźć sposobu na wyświetlenie informacji o utworze (oprócz okładek albumów). Ponadto, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej, za każdym razem, gdy mini odtwarzacz jest aktywnym oknem, przycisk przewijania do tyłu ma niebieskie podświetlenie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Recenzje, które pojawiły się w Internecie oraz opinia Apple, sugerują, że nie jest to normalne zachowanie. Czy jest to błąd, którego doświadczają inni i czy istnieje sposób na jego naprawienie oprócz oczekiwania na aktualizację?


Przykro mi, że brzmię głupio, ale nie mam pojęcia, co oznaczają twoje instrukcje? Co dokładnie oznacza „naciśnij klawisz Tab, aż pierścień ostrości przesunie się do ikony Dalej lub Szukaj”? Co to jest „karta”? Nie wiem też, czy jest to powiązane, ale mój przycisk przewijania jest zawsze podświetlony, miałem ten sam problem z iTunes 10. Z góry dziękuję.

1
@ Steve: przez Tab oznaczają klawisz Tab na klawiaturze. Jest po lewej, trzeci klucz od góry, który wygląda tak: -> | Jeszcze szybciej jest nacisnąć tylko Shift + Tab razem. (Shift to duża pusta strzała skierowana w górę.) Wysłany jako odpowiedź, ponieważ nie mam wystarczającej „reputacji”, aby odpowiedzieć na komentarz.
Alex Wally,

Odpowiedzi:


13

Odpowiedź znajduje się w komentarzach do tego postu TUAW . Klawiatura na mini odtwarzaczu (oznaczona niebieskim pierścieniem ostrości) znajduje się na jednym z elementów sterujących odtwarzaniem, co zapobiega ukrywaniu się. Kliknij tło mini odtwarzacza, aby przenieść je na pierwszy plan, a następnie naciśnij klawisz Tab, aż pierścień ostrości przesunie się do ikon W górę Dalej lub Szukaj, a informacje o ścieżce pojawią się, gdy mysz nie znajdzie się nad nim.


2
To działa! Najwyraźniej ten problem występuje tylko w przypadku osób, które zdecydowały się użyć karty do przeglądania wszystkich elementów sterujących w preferencjach klawiatury.
duci9y

2

Tabulacja do wyszukiwania lub „w górę obok” rozwiązuje problem widoczności nazwy ścieżki, ale potem przestaje naciskać spację, aby rozpocząć odtwarzanie.


To zdecydowanie błąd w iTunes 11. To obejście działa jednak. Co ciekawe, dzieje się tak tylko wtedy, gdy włączona jest opcja „Pełny dostęp z klawiatury” dla opcji „Wszystkie elementy sterujące” w Preferencjach systemowych skrótów klawiaturowych / klawiaturowych.
daviewales,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.