Czy wskazane jest skalibrowanie baterii w MacBooku?


9

Jak przydatna lub konieczna jest kalibracja baterii w MacBooku?

Jeśli tak, czy należy to zrobić przy pierwszym zakupie i czy kalibracja akumulatora oznacza, że ​​będzie on również trwał dłużej?


To dobre pytanie. Apple zwykło to robić, ale nigdy więcej o tym nie słyszę. Nie wiem, czy zrezygnowali z braku zainteresowania ze strony użytkowników, czy zmienili formułę baterii tak, że nie jest to potrzebne. Nigdy nie słyszysz o robieniu tego na urządzeniu z systemem iOS i wszyscy oni również używają baterii LiON, prawda?
Richard

Dziękuję za odpowiedź, Richard, nie jestem pewien, ile to jest wartości, chociaż wiem, że istnieje Kalibracja baterii, niezależnie od tego, czy została wykonana, czy jest nadal wykonywana (w przypadku problemów z wydajnością?), Nie jestem pewien. Zgadzam się z tym, co mówisz, być może nie jest to już potrzebne, ponieważ formuła baterii mogła ulec zmianie. To interesujące, że mówisz, że nigdy nie słyszysz o tym na urządzeniach z iOS, ponieważ słyszałem o tym na smartfonach z Androidem. Mam nadzieję, że ktoś może zapewnić dalszy „wgląd”
Simon

Odpowiedzi:


11

Użytkownik prawie nie ma wartości, która próbuje „skalibrować” wewnętrzną baterię MacBooka, ponieważ ma wiele ogniw, a system obsługuje to nieustannie.

Starsze MacBooki, które nie miały konstrukcji jednoczęściowej z wymiennymi bateriami, korzystały z okresowych testów kalibracyjnych, aby zaktualizować oszacowanie pozostałego czasu Maca. Kalibracja nie dała ci więcej mocy, a jedynie dokładniejsze oszacowanie czasu pozostałego do naładowania akumulatora.

Jeśli chcesz przedłużyć czas między zakupem baterii (lub komputera) a czasem, kiedy trzeba ją wymienić, trzy rzeczy pomogą przedłużyć żywotność baterii.

  • Rozładowuję go, dopóki komputer Mac nie śpi co najmniej raz na miesiąc lub dwa.
  • Nie pozwalając, by całkowicie odpłynęło przez miesiące.
  • Unikaj przekraczania cykli ładowania (nowe modele zazwyczaj są oceniane na 5 lat i 1000 równoważnych cykli ładowania).
  • Unikaj przechowywania w bardzo wysokich temperaturach i używaj (ładowanie / rozładowywanie) w wysokich temperaturach.

Ostatecznie możesz zapłacić od 100 do 150 USD za nową baterię, ale coś, co dzieje się raz na 3 do 4 lat, nowa technologia baterii Apple jest znacznie lepsza niż w dawnych czasach, gdy ciężcy użytkownicy potrzebowali nowej baterii rocznie, a awarie były daleko bardziej powszechne.


Dzięki za odpowiedź, tak długo, jak produkowane są jednolite Macbooki, kalibracja wychodzi z okna. Czy Macbook Air jest również jednorodny?
Simon

1
Tak - Every Air pasuje do nowego schematu baterii i jest również uważany za konstrukcję unibody. Stale się kalibrują. Wszystkie maszyny, w których akumulator jest szczelnie zamknięty w obudowie, są uważane za konstrukcję jednoczęściową. To samo z modelami Retina. Tylko iBooki oraz starsze PowerBook i MacBook sprzed około 2008 roku nie są uniwersalne.
bmike

Dziękuję za wyjaśnienie. Myślę, że kiedy za kilka lat kupię nowego Macbooka, sprawdzę, czy są jednomyślni, jeśli nie ... Wrócę do ciebie. Wszyscy twórcy aplikacji do kalibracji baterii ... Strzeż się
Simon

Właśnie wymieniłem baterię w moim 15-calowym MacBooku Pro 15 osób. Trwało to około 2 godzin i szybko traciłem czas, więc nadszedł czas, aby to zrobić. Kosztowało około 120 USD i zostało zrobione w naszym „lokalnym” sklepie Apple podczas oczekiwania (godzina) Biorąc pod uwagę, że ta maszyna ma dużo pamięci RAM i duży dysk SSD, pomyślałem, że warto, ponieważ zamierzam ją zachować jeszcze przez rok, zanim przejdę do modelu siatkówki
Richard

Procedura kalibracji zalecana przez Apple (tj. Pełne naładowanie, całkowite rozładowanie do snu, pozostawienie na 5 godzin i ponowne naładowanie) jest bardzo podobna do pierwszej wskazówki; („Rozładowywanie, dopóki komputer Mac nie śpi co najmniej raz na miesiąc lub dwa.”)
Joost
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.