Czy uszkodzę dysk twardy, jeśli transportuję MacBooka w trybie uśpienia?


11

Czy bezpiecznie jest nosić MacBooka z dyskiem twardym w torbie, gdy jest uśpiony? Tzn. Wiem, że istnieje ryzyko uszkodzenia dysku twardego, jeśli ktoś spróbuje je potrząsnąć lub obrócić podczas pracy. Ale czy dysk twardy działa, gdy komputer Macbook śpi?

Odpowiedzi:


16

MacBooki można przewozić w trybie uśpienia. Gdy MacBook przechodzi w tryb uśpienia, zapisanie bieżącego stanu na dysku twardym zajmuje 20-30 sekund, a gdy tak się dzieje, zobaczysz, że lampka stanu świeci jasno. Gdy zacznie powoli pulsować, MacBook śpi, a dysk twardy jest nieaktywny, więc nie ma ryzyka dla dysku twardego na przykład podczas normalnego ruchu w torbie. Tylko upewnij się, że nie wrzucisz go do torby, dopóki nie będzie w pełni spać. MacBooki mają również „czujnik gwałtownego ruchu”, który może zapobiec uszkodzeniu dysku twardego przez komputer parkujący głowicę dysku twardego, jeśli wykryje, że jest wstrząsany lub spada. Przeczytaj o tym na stronach pomocy technicznej Apple'a lub we fragmencie poniżej:

Technologia Sudden Motion Sensor to wbudowana ochrona dysku twardego, zaprojektowana w celu zapobiegania problemom z dyskiem w przypadku upuszczenia komputera lub wykrycia niezwykle silnych wibracji. Firma Apple starannie dostosowała tę funkcję, aby zapewnić najlepszą równowagę między ochroną dysku twardego a zapobieganiem niepożądanej aktywacji czujnika gwałtownego ruchu. Większość właścicieli przenośnych urządzeń Apple nigdy nie musi wyłączać tej funkcji. Apple sugeruje, aby nie modyfikować ustawień, chyba że jest to absolutnie konieczne.

W niektórych środowiskach, takich jak sale koncertowe na żywo, studia nagraniowe lub kluby taneczne, wibracje zewnętrzne mogą być na tyle duże, aby moduł nieoczekiwanie zaparkował głowice dysku twardego, powodując przerwanie odtwarzania dźwięku lub wideo. W takich sytuacjach może się okazać, że chcesz tymczasowo wyłączyć tę funkcję.

Patrz także strona 23 tego podręcznika i strona 16 tego podręcznika


Dzięki, świetna odpowiedź! Niemniej jednak nie mogłem znaleźć żadnych informacji dotyczących wyłączania
dysków twardych

Wszystkie powyższe linki pochodzą z
apple.com

Czasami
prościej

1
Świetna odpowiedź. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest oczekiwanie na rozpoczęcie pulsu.
Graham Perrin

bez względu na reakcję dysków twardych na upuszczenie, wszystkie dyski twarde mają „strefę parkowania”, w której głowice są umieszczane, gdy nie są używane, aby uchronić je przed uszkodzeniem talerza
Alexander - Reinstate Monica

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.