Czy mogę użyć woluminu wehikułu czasu do przechowywania dodatkowych danych?


11

Mam duży zewnętrzny dysk twardy, którego używam jako woluminu kopii zapasowej wehikułu czasu. Ponieważ nie potrzebuję całego miejsca do przechowywania kopii zapasowych, rozważam przechowywanie dodatkowych danych na dysku. Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko, że takie użycie zakłóci działanie systemu tworzenia kopii zapasowych, czy jest to zawsze bezpieczne miejsce do przechowywania?


Dodam, że faktycznie to robię. Mam kopię zapasową TM na dysku 2 TB, a także inne duże pliki wideo, które nie są częścią kopii zapasowej. Do tej pory nie spowodowało to żadnych problemów ...
daviesgeek,

Odpowiedzi:


6

Widząc, że pamięć zewnętrzna jest stosunkowo niedroga, zostawiłbym istniejący dysk TM w spokoju i kupiłem inny dysk zewnętrzny. W ten sposób możesz również wykonać kopię zapasową dodatkowych danych z nowego dysku na dysku TM. Nie można tego zrobić, jeśli dodatkowe dane znajdują się na samym dysku TM.

Jeśli nie zdecydujesz się na użycie dysku TM dla danych non-TM, polecam partycjonowanie dysku do oddzielenia danych TM z danych non-TM. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał sformatować partycję TM, nie musisz najpierw przenosić tych dodatkowych danych na inny dysk lub odwrotnie.

Biorąc to wszystko pod uwagę, technicznie możliwe jest użycie dysku TM do przechowywania dodatkowych danych. Robiłem to, dopóki nie zdarzyło się # 4 (poniżej) i straciłem ~ 10 000 plików .mp3, które musiałem ponownie zgrać z płyt CD. (Ponownie zgrałem około 80% utraconych plików do formatu Apple Lossless, więc nie była to całkowita katastrofa, ale straciłem tysiące plików).

Należy pamiętać o kilku wadach:

  1. Time Machine będzie częściej usuwać starsze kopie zapasowe, gdy będzie mało wolnego miejsca.
  2. Wydajność dysku pogorszy się, gdy TM jest uruchomiona, a użytkownik uzyskuje dostęp do dodatkowych danych w tym samym czasie.
  3. Jeśli musisz przetransportować dodatkowe dane poza witrynę, zabierzesz również swoją kopię zapasową TM.
  4. Gdy (nie jeśli) cały dysk ulega awarii, utracisz dodatkowe dane, chyba że gdzieś zostanie utworzona kopia zapasowa.

Dobra lista wad. Oto rzeczy, które robię, gdy mam duży dysk USB z setkami GB wolnego miejsca (zazwyczaj moja kopia zapasowa rośnie o GB). Przechowuj zgrane dyski DVD do przeglądania, buforuj duże pliki do pobrania oprogramowania, przenieś tam duże bazy danych, aby uruchomić na nich skrypt testowy, gdy nie chcę operować na danych na żywo. Nie trzeba tworzyć kopii zapasowych wszystkich tych danych i dopóki mam świadomość mniejszej użytecznej przestrzeni / zwiększonej szansy, TM zacznie usuwać stare kopie zapasowe - działa bardzo dobrze.
bmike

Przypuszczam, że to zależy od przypadku użycia, w jakim stopniu wpływa to na decyzję. Na przykład używam tego samego napędu do tworzenia kopii zapasowych wehikułu czasu i do innych kopii zapasowych, które robię ręcznie (np. Do tworzenia kopii zapasowych gier Steam). Ponadto przechowuję tam „szablony” kopii czystych maszyn wirtualnych. Odkryłem, że kopie zapasowe maszyn wirtualnych Parallels VM są niewiarygodne podczas przywracania.
Michael

6

Tak - możesz swobodnie używać tego dysku do mieszania pamięci masowej i kopii zapasowych Time Machine. Trzymaj się z dala od folderu / obrazu dysku Time Machine, a wszystko będzie dobrze.

Ponieważ Time Machine może tworzyć kopie zapasowe w sklepie sieciowym i na dysku podłączonym lokalnie - szczegóły dotyczące miejsca, w którym Time Machine wiewiórki to dane kopii zapasowej, są nieco inne, ale możesz użyć pozostałej części dysku do przechowywania dowolnych plików.

Jedynym minusem przechowywania plików na tym samym woluminie, który jest używany jako miejsce docelowe Time Machine, jest to, że nie można używać Time Machine do tworzenia kopii zapasowych innych plików i przechowywania kopii zapasowych z innego miejsca. Nawet po dodaniu schematu rotacji podwójnego celu podróży w Mountain Lion - Time Machine jest w zasięgu ręki dla każdego napędu wymienionego jako miejsce docelowe.


4

Brak, o ile wiesz, co robisz i nie zmieniaj nazwy woluminu. Upewnij się również, że typ tablicy partycji to GUID.

Jedynym możliwym efektem ubocznym byłoby spowolnienie prędkości transferu, ponieważ trwa tworzenie kopii zapasowej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.