Czy istnieje skrót klawiaturowy do kolejkowania wybranego utworu, aby iTunes odtworzył go w następnej kolejności?


14

Czy istnieje skrót klawiaturowy do kolejkowania wybranego utworu do listy odtwarzania „Up Next”, która została wprowadzona w iTunes 11?

Podoba mi się ta nowa funkcja, ale kliknięcie z wciśniętym klawiszem Alt lub wybranie z panelu nie jest wystarczająco szybkie, aby szybko ustawić kilka utworów w kolejce.


próbowałem sprawić, żeby to zadziałało, ale nie ma jeszcze szczęścia. użycie preferencji klawiatury w celu dodania skrótu do aplikacji nie działa; trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy, zanim to zrobi, co sprawia, że ​​skrót jest mniej przydatny
jsvnm

Zastanawiam się także, czy można to zrobić w przypadku podcastów, bardzo lubię, aby mój podcast był odtwarzany po bieżącym utworze muzycznym, a nie teraz… Na razie muszę zmienić typ na muzykę (lub klip wideo) dodaj go do „w górę dalej” i zmień typ z powrotem na podcast…
mat

Odpowiedzi:


11

optionenter( shiftenterw systemie Windows) doda wybrany utwór do listy Do następnego (w iTunes 11.0 nie działa to w widoku albumu, ale działa we wszystkich innych widokach). Jednak iTunes zawsze zapyta, czy chcesz usunąć poprzednie utwory z listy, więc konieczne jest dodatkowe naciśnięcie klawisza.

Istnieje jedna lub dwie wady tej metody, po pierwsze: Domyślne jest wyczyszczenie poprzednich utworów, więc proste enternie wystarczy i Pnaciśnięcie klawisza jest konieczne, aby dodać utwór, zachowując istniejącą listę. Po drugie: Ponadto dodana piosenka zostanie domyślnie umieszczona na górze listy odtwarzania „W górę dalej”, a nie po kliknięciu, aby dodać piosenkę (w tym przypadku dodana piosenka będzie domyślnie na dole listy).

Używam tylko systemu Windows, więc nie mogę powiedzieć, że to samo (lub podobne) dotyczy komputerów Mac.


Jest to Alt + Enter dla komputerów Mac. Okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz wyczyścić, jest naprawdę denerwujące i naprawdę spowalnia dodawanie.
Saaru Lindestøkke

Alt Enter wydaje się działać tylko w widoku utworów lub listy odtwarzania, jeśli jestem w widoku albumu i patrzę w album, to nie działa, okropnie.
Geraldo Nascimento

Wygląda na to, że jest to tak dobre, jak teraz. Dzięki za wskazówkę. Z ciekawości, jak to odkryłeś? Czy jest na liście skrótów klawiaturowych? A może zgadłeś?
ravron

Naprawdę cieszę się, że w końcu mogę je zobaczyć w iTunes. Ta funkcja była dostępna w Winampie od wieków i uważam, że Apple nie powinien dodawać tego wyboru do iTunes.

6

Nie ma wyraźnego polecenia na klawiaturze, ale jeśli przytrzymasz klawisz opcji, gdy wskaźnik myszy znajdzie się nad utworem, pojawi się ikona z kółkiem plus, aby szybko dodać utwory do listy odtwarzania Do następnego.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest ładna animacja, w której grafika jest dodawana do ikony listy odtwarzania, gdy zmienia kolor na niebieski, wskazując, że utwory są w kolejce. Ponieważ zdjęcie nie pokazuje tego zbyt dobrze, oto krótki klip z nim w akcji.


Chociaż nie jest to klawisz skrótu, działa to całkiem dobrze.
PyjamaSam

3

Naciśnij, Opt-Enteraby dodać, aby zagrać w następną. Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy to rozgryzłem.


1
Działa to w celu dodania jednego utworu, ale dodanie drugiego utworu powoduje wyświetlenie takiego okna dialogowego . Czy potrafisz opracować sposób dodawania więcej niż jednego utworu (jeden po drugim lub w kilku utworach) za pomocą klawiatury?
bmike

0

Przeczytałem w menu Pomoc, że możesz również przeciągnąć utwór do górnego obszaru iTunes (gdzie mówi on o bieżącym utworze), aby dodać go do kolejki. Nie tak szybki jak skrót klawiaturowy, ale mimo to pomocny.


0

Po kliknięciu utworu prawym przyciskiem myszy możesz wybrać opcję „Odtwórz dalej”. To dodaje go do listy odtwarzania i odtwarza.

W szczególności na twoje pytanie, możesz przejść do Ułatwienia dostępu, Klawiatura, Skróty klawiaturowe, Skróty aplikacji i sprawdzić, czy możesz zmarnować za pomocą odpowiednich poleceń menu i przypisać je do skrótu. Próbowałem prostego „Play Next”, ale nie udało mi się uzyskać właściwej kombinacji klawiszy. Ale skonfigurowałem 3 miliony kombinacji klawiszy, więc jestem pewien, że to ja :)


Edytowane kilka chwil później. Możesz także spojrzeć na Automator, jeśli chcesz rozszerzyć potencjalne funkcje za pomocą skrótu klawiaturowego. Jeśli utworzysz usługę, możesz wybrać z biblioteki „Muzyka” i możesz z niej zrobić wiele rzeczy. Wymaga wprowadzania plików, wprowadzania tekstu itp. Możesz na przykład być w terminalu, podświetlić utwór i go odtworzyć. Takie rzeczy. Pomyślałem, że dodam to, jeśli szukasz super fajnych rzeczy do zrobienia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.